Na południu Argentyna jest miastem, które jest najbardziej wysunięte na południe na świecie. Nazywa się Ushuaia. Oto centra organizujące wycieczki na Antarktydę. Ale poza tym jest wiele innych interesujących miejsc w Ushuaia, które zasługują na uwagę turystów.

Położenie geograficzne i klimat Ushuaia

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Argentyna jest ciepłym krajem, idealnym dla miłośników plaż. W rzeczywistości jego długość wynosi 3700 km, nic więc dziwnego, że jedna strefa klimatyczna zastępuje inną.

Na mapie świata Ushuaia znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części kontynentu. Na południe od niego znajdują się tylko parki narodowe Chile. Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje się Ushuaia, wystarczy wyobrazić sobie, że jest tylko 900 km od Antarktydy. Dlatego bardzo często spotyka się polarników i sklepy sprzedające sprzęt do podróży na Biegun Południowy.

Średnia roczna temperatura w Ushuaia wynosi + 6 °, co jest bardzo nietypowe dla Argentyny.

Historia Ushuaia

Pierwsi osadnicy pojawili się tutaj około 10 tysięcy lat temu. Wtedy prowincja Tierra del Fuego, której stolica to Ushuaia, nie została jeszcze oddzielona przez Cieśninę Magellana od kontynentu. Później zaczęły tu mieszkać plemiona indiańskie, a po nich - europejscy imigranci. Sto lat temu miasto było miejscem wygnania. Niegdyś znajdowała się tutaj baza morska argentyńskich sił zbrojnych, obecnie populacja Ushuaia liczy około 57 tysięcy ludzi, ale w szczycie sezonu turystycznego liczba ta wzrasta do 70 tysięcy. Pochodzą tu potomkowie imigrantów z Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Infrastruktura Ushuaia

To argentyńskie miasto słynie ze zmiennej pogody, bogatej przyrody, parków narodowych i doskonałych warunków do wszelkiego rodzaju rozrywki. W Ushuaia znajduje się stara kolej, którą zbudowali skazani. Można na nim przejechać szlakiem o tajemniczej nazwie "Pociąg do końca świata".

Turyści, którzy obawiają się, jak poruszać się po Ushuaia, mogą spać spokojnie. Miasto ma dobrze rozwiniętą sieć. transport publiczny i taksówką. Opłata za przejazd autobusem wynosi około 0,4 USD, a za taksówkę - do 0,7 USD. Ponadto w Ushuaia znajduje się port, w którym cumują statki wycieczkowe i jachty, które odlatują na Antarktydę.

Порт УшуайиКанал Beagle

Zabytki Ushuaia

To starożytne miasto położone jest nad brzegiem kanału Beagle, w otoczeniu pasm górskich i granitowych skał. Turyści, którzy nie wiedzą, co zobaczyć w Ushuaia, czekają na piękne północne krajobrazy, gęste lasy i majestatyczne lodowce. Oprócz obiektów naturalnych miasto ma nowoczesne centra handlowe, które zachwycą miłośników zakupów.

Do najbardziej znanych zabytków Ushuaia należą:

 • Esmeralda Lagoon (Esmeralda), wypełniona krystalicznie czystą turkusową wodą;
 • Лагуна Эсмеральда (Esmeralda)
 • latarnia morska Les Eclaireurs (Les Eclaireurs), która służy jako przewodnik dla zbliżających się jachtów i statków wycieczkowych;
 • Маяк Ле-Эклерёр (Les Eclaireurs) вблизи Ушуаи
 • Lodowiec Ushuaia , do którego można dotrzeć tylko w towarzystwie doświadczonych przewodników;
 • Park Narodowy Tierra del Fuego (Tierra del Fuego), który służy jako siedlisko królików, bobrów, lisów i 90 gatunków ptaków;
 • Национальный парк Tierra del Fuego
 • Isla Martillo Island gdzie turyści spotykają się z zabawnymi pingwinami;
 • Остров пингвинов Isla Martillo
 • Park Bahia Lapataia - ulubione miejsce zwolenników ekoturystyki;
 • Парк Bahia Lapataia
 • historyczne centrum Estancia Harberton jest punktem tranzytowym między miastem Ushuaia i Antarktyką;
 • Исторический центр Estancia Harberton
 • nachylenie Cerro Castor (Castor Mount), popularny wśród miłośników narciarstwa alpejskiego.
Горнолыжный склон Cerro Castor (Castor Mount)

Hotele w Ushuaia

Pomimo faktu, że miasto znajduje się niemal na krańcu ziemi, biznes hotelowy jest tutaj dobrze rozwinięty. Tutaj możesz zatrzymać się w luksusowym, drogim hotelu lub w niedrogim hostelu.

Najlepsze opcje zakwaterowania to Następujące hotele w Ushuaia:

 • Arakur z pięknymi widokami, luksusowymi pokojami i przestronnymi basenami;
 • Hotel Los Cauquenes Spa oferuje zapierające dech w piersiach widoki na zatokę Beagle;
 • Los Acebos, charakteryzujący się nienagannym wzornictwem, wspaniałymi krajobrazami i bliskością miejskiego portu;
 • Tierra de Leyendas, urządzone w stylu przytulnego alpejskiego domku;
 • Las Hayas, który oferuje gościom wannę z hydromasażem, saunę, łaźnię turecką i łaźnie tureckie;
 • Altos, otoczony lasem Patagonii i jak najbliżej Parku Narodowego Lapataya.

Turyści, którzy chcą zatrzymać się w luksusowym hotelu Ushuaia, powinni dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. W hostelach można znaleźć bezpłatny pokój po przyjeździe do miasta.

Отель AltosОтель Arakur UshuaiaОтель Las Hayas
Отель Los AcebosОтель Los CauquenesОтель Tierra de Leyendas

Restauracje Ushuaia

Ta prowincja wyróżnia się nie tylko klimatem, ale także tradycjami kulinarnymi. W przeciwieństwie do innych miast w kraju, owoce morza (małże, dorsz, leszcz) są szczególnie popularne w Ushuaia. W porze lunchu i kolacji serwuje dania z jagnięciny patagońskiej, pancerników i strusi. Możesz spróbować tych potraw w następujących restauracjach Ushuaia, których zdjęcia przedstawiono poniżej:

 • Maria Lola Resto, specjalizująca się w kuchni włoskiej;
 • Chez Manu, który serwuje dania kuchni francuskiej i międzynarodowej;
 • Centro Invernal las Cotorras, oferując swoim gościom pyszne steki;
 • barDpizzas - popularne miejsce dla młodych ludzi, którzy wolą pizzę;
 • Dublin Pub, popularny wśród miłośników fast food i kuchni irlandzkiej;
 • GUSTINO - instytucja znana z pysznych dań Kuchnia argentyńska i owoce morza.

Na deser lokalne restauracje serwują ciasta nadziewane karmelem i czekoladą, puddingi i talerz owoców. Wypierz wszystko razem z herbatą, argentyńskim winem, piwem lub mocną nalewką ziołową.

Ресторан barDpizzasРесторан Centro Invernal las CotorrasРесторан Chez Manu
Ресторан Dublin PubРесторан GUSTINOРесторан Maria Lola Resto

Rekreacja i rozrywka Ushuaia

Ten region przyciąga turystów swoją dziewiczą przyrodą. Wycieczki na Antarktydę, na wyspę pingwinów, do Zatoki Beagle i do parki narodowe . Tam można zapoznać się z naturą tego regionu, cieszyć się jego pięknem i tworzyć niezapomniane zdjęcia. Przy okazji, aby zdjęcia były naprawdę wysokiej jakości, należy wcześniej określić czas wschodu i zachodu słońca w Ushuaia.

Poza tym wycieczki , w mieście można jeździć na nartach, jeździć konno lub jeździć na rowerze górskim. Entuzjaści sportów wodnych mogą ćwiczyć żeglarstwo, wędkarstwo sportowe lub żeglowanie w Ushuaia.

Miasto ma wiele kin, muzeów i klubów nocnych, które są zwykle pełne turystów. Jest to szczególnie zauważalne, gdy dzień miasta obchodzony jest w Ushuaia.

Jak dostać się do Ushuaia?

To miasto jest jednym z największych centrów turystycznych na świecie. Mimo to wielu turystów nie wie, w jakim kraju znajduje się Ushuaia. Miasto znajduje się prawie 3000 km od stolicy Argentyny - Buenos aires więc najprostszym sposobem, aby się do niego dostać, jest samolot. Jeden z międzynarodowych lotniska w Argentynie de Ushuaia Malvinas Argentinas znajduje się 6 km od wioski.

Autostrady RN3 i RN5 znajdują się między prowincją a stolicą, a podróż do Ushuaia zajmuje 36 godzin.