Park Narodowy Parque Nacional Tierra del Fuego to jeden z największych parków świata. Aby dowiedzieć się, do którego kraju należy Tierra del Fuego, rozważ mapę Ameryki Południowej: tam widać, że Ziemia Ognista znajduje się na południu Wyspy Isla Grande . Jest blisko z Ushuaia , a terytorialnie park jest częścią Argentyna .

Огненная Земля на карте Южной Америки

Klimat

Ziemia Ognista znajduje się w umiarkowanej strefie klimatycznej, której głównymi cechami są obfite opady, częste mgły i porywiste wiatry. Pora deszczowa trwa od marca do maja. Latem powietrze ogrzewa się do + 10 ° C. Zimą paski termometru rzadko rejestrują znaki powyżej 0 ° C. Średnia roczna temperatura w Park Narodowy Tierra del Fuego ma + 5.4 ° C

Otwarcie parku

Pierwsi goście odwiedzili tu 15 października 1960 r. Po 6 latach terytorium Tierra del Fuego w Argentynie zostało zwiększone, a obecnie wynosi 630 metrów kwadratowych. km. Wyjątkowość rezerwatu polega na tym, że jest to pierwszy park planety, rozbity na brzegu morza. Obejmuje jezioro Roca i Fagnano, a także część kanału Beagle.

Niezwykła nazwa

Dlaczego tak nazywa się Park Narodowy Tierra del Fuego? Istnieje tradycja, według której plemiona Indian, które zauważyły ​​statki badacza Fernanda Magellana, zapalają setki ognisk na wybrzeżu. Stąd nazwa parku pojawiła się - "Tierra del Fuego".

Flora i fauna Tierra del Fuego

Gigantyczny park jest naturalnym środowiskiem dla niezliczonych roślin. Najczęściej spotykane w rezerwacie są nuty: antarktyczne, brzozowe, karłowate; Pęcherzyca, berberys, podwórze i inne. Mieszkańcy parku to ponad 20 gatunków ssaków i 100 gatunków ptaków. Szczególnie cenne są tu czerwone lisy, guanako, gęsi, kondory, papugi i inna fauna.

Szlaki turystyczne

Organizatorzy parku zadbali o różnorodność wycieczki na terytorium Tierra del Fuego. Trasy dla początkujących obejmują piesze wycieczki wzdłuż brzegów rzek La Pattaya, Ovando, spacer do Czarnej Zatoki. Doświadczeni podróżnicy mogą udać się do Kanału Beagle, Skalnego Jeziora lub Góry Guanako, która ma wysokość 970 m. Jeśli chodzenie nie jest dla Ciebie odpowiednie, możesz wypożyczyć rowery górskie, pojeździć konno i wybrać się w rejs łodzią. Pamiętaj, aby wziąć aparat i zrobić kilka zdjęć w parku Tierra del Fuego.

Jak się tam dostać?

Najbliższe do parku Ushuaia znajduje się 11 km. Możesz się tam dostać taksówką lub wynajęty samochód .

Величественные леса заповедникаЗабавный обитатель паркаНа одном из туристических маршрутов
Необычная растительность Национального парка Огненная ЗемляОзеро РокаПристань, с которой отправляются катера с туристами