Wyspa Tierra del Fuego jest jednym z najciekawszych miejsc na świecie. Dlatego, jeśli jesteś na południu Argentyna , pamiętaj, aby zaplanować wycieczkę do archipelagu. I niedaleko od z Ushuaia możesz cieszyć się wieloma pięknem natury i zabytki . A jeśli chcesz - i podbić lodowiec Martial.

Wprowadzenie do Martial

Martial jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Znajduje się 1050 m nad poziomem morza i 7 km od Ushuaia. Martial jest źródłem czystej wody pitnej dla wszystkich mieszkańców.

Lodowiec został nazwany na cześć grupy badawczej Luis Fernando Martial, który przeprowadził badania i obserwacje w okolicy w 1883 roku.

Ледник Мартиаль

Co jest ciekawego w przypadku lodowca Martial?

Jest to doskonałe miejsce dla miłośników rozrywki, którzy kochają aktywny i ekstremalny odpocząć . Przez cały rok organizowane są tu firmy turystyczne i prywatne przewodniki wycieczki , który może trwać od kilku godzin do kilku dni. Wędrówki mają różną złożoność, która zależy od twoich umiejętności fizycznych i wspinaczkowych.

Nadal tutaj jeżdżą na nartach i wspinaczkach górskich. Każdego roku na lodowcu Martial organizują tradycyjny piękny rytuał powitania zimą, a latem jeepem. Fani adrenaliny mogą jeździć na rowerach górskich i latać na dwupłatowcach.

Прогулка до ледника Jak dostać się na lodowiec?

Najbezpieczniejszą opcją jest przyjazd tutaj w ramach pieszej wycieczki. Najpierw musisz zdecydować o trasie i czasie. Turyści podróżujący samodzielnie wybierają elektryczną windę. Należy jednak pamiętać, że należy się zameldować w ratownictwie, zwłaszcza na wiosnę. W tym momencie zaczyna się topnienie lodowca, a w jego grubości pęka forma, w której łatwo jest upaść z powodu braku doświadczenia.

Ледник весной

Możesz także zarezerwować transfer z Ushuaia na sam szczyt Martial. W każdej wersji swojego spaceru dostaniesz wiele wrażeń z niezwykłego piękna otaczających krajobrazów, widoków na miasto i okoliczne góry.

Дорога на ледник