Argentyna - kraj o ogromnym, rozległym terytorium. Przyjeżdżając tutaj, by wypróbować każdy zakątek, musisz mieć mnóstwo czasu na taką misję badawczą. Ponadto terytorium kraju nie ogranicza się tylko do kontynentu. Chociaż wyspy Argentyny są nieliczne, nie są mniej zainteresowane turystami.

Jakie wyspy należą do Argentyny?

Lista argentyńskich wysp jest raczej skromna. Obejmuje:

  1. Isla Grande, alias Tierra del Fuego. Ta wyspa jest częścią archipelagu o tej samej nazwie, z częścią jego terytorium należącą do Chile. Od Cieśniny Magellana oddzielona jest od Ameryki Południowej, a obszar ma prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych. km Isla Grande jest uważana za skrajny zakątek życia na Ziemi. Bliskość Antarktydy odczuwana jest w surowym klimacie i pustynnych krajobrazach. Na argentyńskim terytorium wyspy znajdują się 3 zaludnione miasta ( Ushuaia , Rio grande i Toluin) i kilka wiosek. Istnieje rozwinięta infrastruktura turystyczna, są hotele, kasyna, restauracje, a nawet ośrodek narciarski . Jeśli chcesz zrealizować swoje marzenie z dzieciństwa i odwiedzić świat - ta wyspa jest obowiązkowa do odwiedzenia.
  2. Огненная земля, вид со спутника
  3. Estados. Jest także częścią archipelagu Tierra del Fuego i znajduje się w jego wschodniej części. Brzegi Estadosu są otoczone Cieśniną Drake'a i Cieśniną Burmistrza, a powierzchnia wynosi 534 metry kwadratowe. km Oficjalnie wyspa jest uważana za niezamieszkałą. Klimat jest sub-Antarktyczny, ale stosunkowo łagodny - ciepłe zimy z obfitymi opadami śniegu i chłodne lata. Organizują tu argentyńscy organizatorzy wycieczek ekstremalne wycieczki , chociaż infrastruktura turystyczna w rzeczywistości wciąż jest w powijakach. Niemniej rocznie na wyspę przybywa 300-350 turystów, aw 2015 r. Odbywały się nawet turnieje śledzące.
  4. Эстадос
  5. Martin Garcia Jest to bardzo mała wyspa - tylko 1,84 metrów kwadratowych. km - który znajduje się w ujściu rzeki La Plata i Oceanu Atlantyckiego. Przez długi czas była przedmiotem sporów między wieloma państwami i dopiero w 1886 r. Stała się częścią Argentyny. Jednak ustalono, że Martin-Garcia stał się rezerwatem przyrody. Dzisiejsi ornitolodzy i przyrodnicy w Martin Garcia są częstymi gośćmi, jak turyści, którzy chętnie rozważają wszystkie zalety wyspy. Kiedyś istniało więzienie dla więźniów politycznych, a dziś jest Muzeum Historyczne. Dla wygody podróżnych na wyspie jest mały lotnisko rozwinięta infrastruktura turystyczna.
Мартин-Гарсия To interesujące

Archipelag polityczny Wysp Falklandzkich (lub Malvinas) jest dość sensacyjnym politycznie - spornym terytorium Argentyny i Wielkiej Brytanii. Nie, w tym konflikcie nie było zabójstw kontraktowych i głośnych skandalicznych skandali. Po prostu Wyspy Falklandzkie mają status brytyjskiego terytorium zamorskiego i mają pełną autonomię, podczas gdy Argentyna uparcie uważa je za część archipelagu Ziemi Ognistej. Sporne ziemie znajdują się zaledwie 470 km od lądu, co tylko dodaje paliwa do ognia, dając obu krajom powód do uznania ich za swoją własność.

Фолклендские острова

Wyspy Argentyny słyną również z pewnej ilości mistycyzmu. W szczególności jeden z nich. Niedawno pilot śmigłowca towarowego przypadkowo zobaczył tajemniczą pływającą wyspę w Argentynie. W dziwny sposób powoli obraca się wokół własnej osi, a ponadto ma idealny okrągły kształt. Wyspa znajduje się w jeziorze, która także zadziwia swoimi gładkimi i wyrazistymi zaokrąglonymi krawędziami.

Zjawisko to nie zostało jeszcze szczegółowo zbadane, ale już planowane są wyprawy naukowe i badawcze do delty rzeki Paraná, w której znajduje się dziwna wyspa. Teren jest bagnisty i nie można zbliżyć się do wyspy lądem. Prawdopodobnie dlatego nie był znany od dawna.

Плавающий остров