Lotnisko "Mariscal Sucre" znajduje się osiem kilometrów od Quito - kapitał Ekwador . Został nazwany na cześć jednego z przywódców walki o niepodległość w Ekwadorze i Ameryce Łacińskiej - Antonio José de Sucre.

Specyfikacje techniczne

Lotnisko "Mariscal Sucre" w Quito uważane jest za jedno z najbardziej wysokich górzystów na świecie. Znajduje się na wysokości 2,8 km nad poziomem morza. Jego budowa rozpoczęła się w 2008 r., Kilkakrotnie wstrzymano z powodu braku środków finansowych. Ale wkrótce obiekt został przejęty pod kontrolą administracji miejskiej. To jest nowe lotnisko w Quito. Jest stary, ale administracja miejska zdecydowała, że ​​jego odbudowa jest niewydolna finansowo.

Dwa lata później powstał pas startowy, aw roku 2009 budynek terminalu pasażerskiego. Kompleks zaczął działać w lutym 2013 r., Ale do tej pory niektóre usługi nie działają. Lotnisko w Quito "Mariscal Sucre" jest uważane za największe w Ekwadorze. Jego pojemność wynosi 15 milionów ludzi rocznie.

Infrastruktura

Nowoczesne lotnisko w Quito jest bardzo wygodne. Ma:

 • wygodna poczekalnia i sala VIP;
 • sklepy z pamiątkami, kosmetykami, perfumami i innymi przydatnymi rzeczami;
 • sklepy z produktami, butik z kwiatami;
 • kawiarnie i bary;
 • przedstawicielstwa międzynarodowych linii lotniczych.

Salon VIP znajduje się na 2. piętrze. Jest wyposażony w najnowszą technologię. Tutaj możesz oglądać telewizję, zrelaksować się, zamówić dowolne danie z kawiarni lub baru. Dla podróżujących VIP-ami lotnisko Quito zapewnia transfer do samolotu. Klient jest dostarczany do tablicy w samochodzie klasy biznes. Koszt tego odpoczynku wynosi 20 USD za godzinę na osobę.

W budynku lotniska można kupić różne rzeczy - od okularów przeciwsłonecznych i małych pamiątek po eleganckie torby, zabawki i elektronikę. Tutaj cztery sklepy wolnocłowe - w hali odlotów i hali odlotów lotów międzynarodowych, 2 w strefie krajowych linii lotniczych.

W budynku lotniska znajduje się kilka sklepów, w których można kupić wysokiej jakości owoce morza, belgijskie słodycze na każdy gust. Jest butik z kwiatami z dość przystępnymi cenami.

Na terenie lotniska można zjeść kęs doskonałych ciast, wypić filiżankę słodkiej kawy lub herbaty w przytulnej atmosferze kawiarni "Amazonia". Jest pizzeria "Famigliya", w której oprócz włoskich dań z pizzy. W barze Darwin zawsze panuje nieformalna atmosfera. Tutaj możesz zjeść śniadanie i zjeść posiłek, wypić kawę lub herbatę z lekką przekąską.

W budynku znajdują się biura wielu linii lotniczych, współpracujących z lotniskiem "Mariscal Sucre". Jeśli z jakiegoś powodu lot jest opóźniony, pasażerowie mogą złożyć wniosek do właściwego urzędu. Otrzymają oni żywność, napoje bezalkoholowe, zakwaterowanie w najbliższym hotelu (jeśli lot jest opóźniony o więcej niż osiem godzin).

Ponadto budynek lotniska ma:

 • punkt pomocy medycznej w nagłych wypadkach;
 • kantor wymiany;
 • telefon i internet (oddzielne kabiny);
 • stojak do przechowywania bagażu;
 • wózki do przewozu bagażu;
 • pokój do masażu.
Przydatne miejsca w pobliżu lotniska

Lotnisko w Quito nadal nie działa w pełni, dlatego niektóre usługi nie są dostępne dla podróżnych.

Ten punkt można zrekompensować, jeśli wiesz, gdzie są różne przydatne miejsca:

 • Możesz wypożyczyć samochód na lotnisku;
 • parking dla samochodów znajduje się bardzo blisko - półtora kilometra;
 • można zatankować wynajęty samochód na stacji benzynowej, która znajduje się 5,7 km od lotniska;
 • nieco bliżej, w odległości 5 km znajduje się dobra restauracja (odpowiednia dla pasażerów, długo czekająca na lot);
 • w odległości 13 km znajduje się bankomat (przydatny na wypadek, gdyby kantor w budynku lotniska nie działał).

Pełna przebudowa lotniska planowana jest na rok 2028. Quito ( Ekwador ). Wszystkie usługi, w tym droga startowa i budynek terminalu, zostaną uaktualnione.

Аэропорт Кито, в здании аэропортаАэропорт Кито, взлётное полеАэропорт Кито, вид снаружи
Аэропорт Кито, ВППАэропорт Кито, один из магазинов Дьюти ФриАэропорт Кито, самолёт идёт на взлёт