Argentyna - jeden z najbardziej rozwiniętych krajów w Ameryce Południowej. A wyraźną oznaką wzrostu gospodarczego jest dostępność regularnych lotów wewnątrz i na zewnątrz państwa. W Argentynie jest wiele lotnisk tylko w stolicy i na przedmieściach jest ich sześć.

Więcej o lotnisku Jorge Newbery

Aeroparque Metropolitano Jorge Newbery jest drugim najważniejszym cywilnym lotniskiem międzynarodowym Buenos Aires . Wszystkie rodzaje samolotów są akceptowane tutaj: zarówno cywilne, jak i wojskowe. Ta przystań ma jeden terminal i dwa pasy startowe.

Терминал

Lotnisko znajduje się na wybrzeżu zatoki La Plata w rejonie Palermo, 7 km od centrum miasta. Geograficznie, jest to między Leopoldo Avenue Lugones a nabrzeżem Rafael Obligado. Wysokość nad poziomem morza wynosi tylko 5 m, a wcześniej w tym miejscu były bagna. Lotnisko dumnie nosi imię szanowanego inżyniera-wynalazcy i pioniera lotnictwa.

Jorge Newbery jest bardzo zajęty: obsługuje około 14 różnych linii lotniczych wykonujących loty międzynarodowe, głównie do Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju, oraz loty krajowe w całym kraju Jorge Newbery działa od 1947 roku, ale pierwotnie został nazwany " Lotnisko 17 października ». I dopiero po 7 latach otrzymał nowe imię, które nadal nosi dzisiaj. Oryginalny pas startowy miał około 1 km długości. Następnie lotnisko było stale uzupełniane i przebudowywane, a długość pasm stale rosła.

Здание аэропорта Co jest ważne, aby wiedzieć o lotnisku?

Argentyńskie siły powietrzne kontrolują specjalną strefę we wschodnim skrzydle lotniska. Tutaj, pod ochroną wojska, znajdują się samoloty prezydenckiego składu lotnictwa, na których prezydent, przedstawiciele władzy politycznej i militarnej kraju wykonują loty służbowe.

Podczas rejestracji pasażerowie są zobowiązani do okazania paszportu i biletu (jeśli jest on w formie elektronicznej, a następnie tylko paszportu) Lotnisko Jorge Newbery działa przez całą dobę, podobnie jak większość towarzyszących obiektów. Wewnątrz lotniska oprócz terminala znajduje się kilka kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami, jest płatne wi-fi. Na lotnisku nie ma pokoi wypoczynkowych i sypialni, jest bardzo mało miejsc. Ale jest pokój dla matki i dziecka, sala gier i kilka pokoi z rozrywką.

Летное поле Jak dostać się na lotnisko?

Najprostszym sposobem dotarcia na lotnisko Jorge Newbery jest taksówka lub zamówiony transfer. Jeśli czujesz się lepiej poruszając się po mieście we własnym zakresie, skup się na współrzędnych: 34 ° 33'32 "S i 58 ° 24'59 "W.

Do lotniska kursują również regularne autobusy: będziesz potrzebował tras nr 8, 33, 37 i 45. Wszystkie są całodobowe, z przerwą 20-30 minut. Bilety można rezerwować z wyprzedzeniem, ale należy pamiętać, że nocna podróż na lotnisko jest droższa.

Панорама