Na terytorium Park Narodowy Los Alerses , 10 km od Esquel, La Jolla jest najstarszym w Argentynie. ośrodek narciarski . W latach 30. ubiegłego stulecia był wykorzystywany jako miejsce aktywnego wypoczynku Argentyńczyków mieszkających w sąsiednich miastach, i można było tu dotrzeć tylko konno. Następnie obszar ten służył jako miejsce treningowe dla czterdziestego pułku armii Argentyna który był oparty na esquel. W 1952 roku powstał Klub Andino Esquel, który stał się podstawą rozwoju sportów zimowych w regionie.

Dzisiaj La Jolla jest bardzo znanym kurortem z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Najbardziej popularny wśród młodzieży.

Трасса для профессионалов

Infrastruktura narciarska ośrodka

La Hoya oferuje 24 trasy o łącznej długości 22 km. Jest w sumie 3 zielone, 8 niebieskich, 8 czerwonych i 5 czarnych tras, a także duży obszar do freeride, z dostępem do lodowca. Długość najdłuższej trasy to ponad 5 km. Bardzo popularny kurort i snowboardziści.

Фрирайдинг

Kilkanaście dźwigów obsługuje tory, które mogą podnieść do 4 tysięcy osób na godzinę. Istnieje również szkoła, w której naucza się jazdy na nartach i snowboardzie.

Для начинающих

Co zobaczyć w okolicy?

Jeden lokalny atrakcje jest stary pociąg La Trochita, gdzie można jeździć po ośrodku. Możesz zwiedzić Park Narodowy Los Alerses, w którym znajduje się ośrodek, lub udać się do obszaru wodospadów w pobliżu Trevelin.

Поезд Ла-Трочита

Gdzie się zatrzymać?

Większość odwiedzających ośrodek narciarski woli osiedlić się w pobliżu Esquel. Miasto oferuje szeroką gamę różnych opcji mieszkanie , ale w sezonie narciarskim - od czerwca do połowy października - lepiej zarezerwować nocleg przed czasem. Najlepsze z tych hoteli to:

  • Lodge Los Teros, oferując swoim gościom oddzielne bungalowy z własną kuchnią;
  • Altos de Ayelen;
  • hotel 3 * Cabañas El Chalten;
  • Aparthotel Departamentos Ailen;
  • Apartament Patagonia Apart;
  • hotel typu B & B La Posada.
Los Teros - один из лучших вариантов жилья

Restauracje

Możesz jeść zarówno w Esquel, jak i w kurorcie La Jolla. Jest kilka kawiarni, fast foodów. Kolację można zjeść bardzo romantycznie w restauracji La Piedra na wysokości 1,5 tys. Metrów lub w Parador del Sol - jeszcze wyżej, na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza.

W Esquel najlepsze restauracje to Ynalen Restaurant, Vaskongada Steakhouse, Patagonia Winds Pizzeria, Włoska restauracja Don Chiquino.

Jak dostać się do ośrodka?

Najłatwiej dostać się do Esquel drogą lotniczą - w pobliżu miasta znajduje się lotnisko, które odbiera loty krajowe. Wyjdź Buenos aires zająć 2,5 godziny. Z Esquel do ośrodka można dojechać samochodem w 10 minut.

Центр проката