Los Alerses od dawna jest uważany za jeden z najpiękniejszych i jednocześnie źle zbadanych rezerwatów Argentyna , która przyciąga turystów swoim niesamowitym pięknem dziewiczych lasów deszczowych, jezior i lodowców.

Lokalizacja:

Park Narodowy Los Alerses znajduje się 30 km od miast Bariloche i Escuel w argentyńskiej prowincji Chubut.

Historia stworzenia

Park został założony w 1937 roku w celu ochrony ogromnych lasów tropikalnych, głównie modrzewi, które mogą dorastać do 60 m wysokości i żyć do 4 tysięcy lat. Los Alerses jest częścią rezerwatu biosfery Andino Norpatagonica. Sam park narodowy zajmuje około 200 tysięcy hektarów, inne ziemie są obszarami chronionymi.

Панорама заповедника

Co jest ciekawego w Los Alerses?

W tym parku zaskakująco łączy się krajobrazy gęstych lasów deszczowych, masywnych gór z lodowcami i malowniczymi jeziorami. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę harmonii z naturą. Na terenie rezerwatu leżą jeziora Futalaufken, Verde, Kruger, Rivadavia, Menendez i rzeka Arrananes. Szczególnie piękne jest Jezioro Verde, którego powierzchnia wody, w zależności od pory roku, jest pomalowana na świeży zielony kolor, a następnie jaskrawo czerwony i żółty.

Озеро Верде

Ponadto rezerwa obejmuje ośrodek narciarski La Hoya (Znajduje się 13 km od Esquel), więc ci, którzy chcą, mogą również tam chodzić aktywnie spędzać czas. Sezon jazdy na nartach w tych częściach trwa od czerwca do października.

Ла Хойя

Flora i fauna rezerwatu

Ponieważ park został pomyślany jako miejsce ochrony lasów modrzewiowych, to oczywiście modrzew jest najbardziej rozpowszechniony w Los Alerses. Jest to promowane przez klimat, ponieważ w ciągu roku spada tu około 4 tys. Mm opadów, drzewa i reszta flory rosną szybko. W rezerwacie reprezentowane są bardzo stare okazy modrzewi.

Na przykład, w pobliżu jeziora Menendez można zobaczyć iglaste piękności, które mają prawie 4 tysiące lat, wznoszą się na wysokość 70 metrów lub więcej, a grubość pnia sięga 3,5 m. Na wschodzie Los Alerses, lasy nie są tak gęste, rosną tu głównie tutaj cyprysy i mirty. Przywiezione tu są także drzewa i krzewy hodowlane i nietypowe dla tych miejsc, np. Dzika róża, która w takich warunkach szybko rośnie, konkurując z lokalną florą.

Jeśli chodzi o przedstawicieli dzikich zwierząt i ptaków, w Parku Narodowym Los Alerses można spotkać wydry, jelenie, pumy, papugi, dzięcioły i innych przedstawicieli. W jeziorach są pstrągi i łosoś.

Wycieczki w parku Los Alerses

Okrągła trasa Circuito Lacustre położona jest wzdłuż rezerwatu. Jest to wycieczka połączona, podczas której będziesz miał okazję zwiedzić prawdziwy tropikalny las, mijając pierwszą część trasy pieszo (wzdłuż leśnych ścieżek i zawiasowych mostów).

Натяжные мосты в парке

Następnie turyści przeniosą się do łodzi, a trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczych jezior. W tej części podróży można zobaczyć piękno gęstych lasów liściastych, wodospadów i lodowców. Wycieczka Park Narodowy Los Alerses jest zaskakująco różnorodny i pełen wrażeń.

Водопады в парке

Jak się tam dostać?

Do Parku Narodowego Los Alerses można dojechać taksówką lub samochodem z najbliższych miast - San Carlos de Bariloche lub Esquel, odległość do nich wynosi około 30 km.

Ледники в Лос-Алерсес