San Fernando del Vall de Catamarca - miasto na północnym zachodzie Argentyna . Nazwa ta jest zwykle skracana do Catamarca i dosłownie tłumaczona z języka "twierdzy ludu keczua" na zboczu.

Catamarca jest uważana za stolicę i centrum turystyczne prowincji o tej samej nazwie i kolonialnej architekturze. To miasto służy jako punkt wyjścia dla wielu wycieczek, wycieczek, jazdy konnej, kolarstwa górskiego i degustacji wina.

Ogólne informacje o mieście

Catamarca znajduje się 1130 km od stolicy Argentyny Buenos aires nad rzeką Rio Valle u podnóża góry Sierras de Ambato. Catamarca, o powierzchni 399 metrów kwadratowych. km, położony na wysokości 500 m nad poziomem morza. Według najnowszych danych populacja wynosi 140 745 osób, a na przedmieściach mieszka ponad 200 tysięcy osób, co stanowi 70% ludności województwa.

Główną działalnością gospodarczą Catamarca jest rolnictwo. Ważna jest hodowla bydła i bawełny. Owoce i winogrona są uprawiane niedaleko od miasta, zajmują się produkcją konserw i robią ręcznie poncza. Istnieją małe fabryki produkujące lokalne wino. Kopalnie Capillitas, Bajo de la Alumbrera i Faralln Negro wytwarzają metale, takie jak złoto, srebro, miedź i cyna.

Klimat w Catamarca

Teren ten charakteryzuje się suchym klimatem kontynentalnym. Średnia roczna temperatura powietrza osiąga 23 ° С. Latem temperatury często utrzymują się na poziomie około 43 ° C, zimą termometr spada do co najmniej 5 ° C.

Większość śniegu spada z wysokich górskich szczytów otaczających Catamarca, podczas gdy w dolinach występują niewielkie średnie roczne opady.

Zabytki miasta

Miasto Catamarca da turystom wiele pozytywnych emocji. Goście nie będą się nudzić hotele i hotele ponieważ jest wiele interesujących atrakcje :

  1. Smakosze sztuki mogą odwiedzić różne muzea Szczególnie popularne są wśród nich Muzeum Archeologiczne Adan Quiroga, Muzeum Virgen del Valle i Muzeum Sztuk Pięknych Laureano Brizuela.
  2. Wśród interesujących obiektów religijnych są: katedra Najświętszej Maryi Panny z Valle, Kościół i klasztor San Francisco oraz parafia Świętej Róży z Limy. Archeolodzy mogą odzyskać siły w drodze do starożytnych ruin Pueblo Perdido. Takie obiekty historyczne jak Dom Kultury i Tunel de la Merced-Catamarca są szeroko znane.
  3. Miasto jest dumne ze swoich naturalnych atrakcji. Zapewnią niezapomniane wrażenia wycieczka Oasi di Antofalla i Cerro El Manchao. Z tarasu widokowego El Rodeo roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Catamarca. Jeśli czas pozostanie, koniecznie sprawdź National University of Catamarca .
Собор Basilica de Nuestra Senora del Valle

Rozrywka i rozrywka

Wśród turystów w Catamarca zajęcia na świeżym powietrzu są szeroko rozpowszechnione:

  • możesz udać się do tamy Dique El Jumeal lub Cuesta Del Portezuelo;
  • dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji, organizują wycieczki po samochodach z napędem na wszystkie koła, pojazdach terenowych i terenowych;
  • Możesz jeździć konno, szybkimi rowerami lub sprzętem w górach wokół miasta.
Дамба Dique El Jumeal

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

W Catamarca dość zróżnicowany wybór hoteli różnych klas. Większość hoteli w mieście jest wyposażona w bezpłatny parking i basen, aw kasynie Catamarca turyści mogą spróbować szczęścia w istniejącym kasynie. Pokoje o przystępnej cenie można rezerwować w hotelach Arenales, H1 Apartments Express by Kube i Ancasti. Dla podróżujących w budżecie są doskonałe hostele San Pedro, La Casita Hostel & Suite lub Puna.

Restauracje i kawiarnie

Kawiarnie i restauracje, gdzie możesz spróbować Argentyńskie dania narodowe , w Catamarca dużo. W lokalnych restauracjach turyści mogą spróbować narodowych asado i chorizo, matambre i milanes, doskonałego deseru dulce de leche i alfahore. Są w mieście i miejscach, w których gotują dania kuchni włoskiej, hiszpańskiej, południowoamerykańskiej i międzynarodowej. Większość turystów odwiedza restauracje Richmond, Tetria Resto i El Rincon de Lucho.

Zakupy

Centralna część Catamarca jest bogata w różnorodne sklepy, sklepy i kompleksy handlowe. Podróżni zawsze mogą robić zakupy na pamiątki i przysmaki, kupować niedrogie, ale dobre towary na rynkach ulicznych. Świeże produkty można kupić w kompleksie Casa de la Puna. Ogromny asortyment upominków i pamiątek czekają na ciebie w kompleksach handlowych Alto del Solar i Peatonal Rivadavia.

Jak dostać się do miasta?

Z Rosji do Catamarca można dojechać drogą lotniczą, ponieważ międzynarodowe lotnisko znajduje się 20 km od miasta. Loty obsługiwane są przez Aeroflot, Air France i Aerolineas Argentinas. Nie ma bezpośrednich lotów, transfery mogą wynosić 2 lub więcej.

Заповедная зона Cerro El Manchao

W kraju możesz używać zarówno powietrza, jak i ziemi transportem . Na przykład ze stolicy Argentyny, miasta Buenos Aires, do Catamarca na autostradzie Au 9 / Au Cordoba - Rosario a RN226 można osiągnąć średnio 14 godzin.