Argentyna - piękny kraj, który daje nie tylko wspaniałe wrażenia, ale także możliwość zdobycia autentycznych i unikalnych rzeczy. Dlatego turyści, którzy są na wakacjach w Argentynie, nigdy nie dręczą przez pytanie, co można kupić dla swoich bliskich.

Popularne pamiątki z Argentyny

Za niezapomniane pamiątki z Argentyny lepiej udać się do stolicy kraju - Buenos Aires . Tutaj w każdą niedzielę na tak dużych obszarach jak La Boca , są targi, które przyciągają lokalnych artystów, rzemieślników i rzemieślników do robienia pamiątek.

Szczególnie popularny wśród kupujących jest Fair Feria de San Telmo, który odbył się w jeden z największych obszarów Argentyny - San Telmo . Przyjeżdżając na te targi, uratujesz się przed pilnym pytaniem - co możesz przywieźć z Argentyny.

Jadąc na targi lub na zakupy w Argentynie, zwróć uwagę na następujące pamiątki:

 1. Calabasas. To akcesorium z dyni, dębu, ceramiki lub gliny, niezbędne do picia herbaty-mate. To właśnie w kalabasach warzona jest tradycyjna herbata, a ta pamiątka sprowadzana jest z Argentyny.
 2. Ozdoby z rhodochrosite (kamień różany). Rhodochrosite jest uznawany za narodowy kamień Argentyny, którego kolor zmienia się od różowo-różowej do bogatej maliny. Turyści, którzy nie wiedzą, co przywieźć z Argentyny, lokalni jubilerzy oferują duże koraliki, pierścionki, kolczyki i wiele innych ozdób z tego pięknego minerału.
 3. Espadrilles alpargatas. Jest to wygodne i bardzo lekkie obuwie, wykonane z bawełny, lnu i liny juty. Ze względu na swoją prostotę, niskie koszty i wygodę obuwie to rozprzestrzeniło się nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na innych kontynentach.
 4. Mleko skondensowane Dulce de leche (Dulce de Leche). Argentyńczycy szczerze wierzą, że to oni wymyślili skondensowane mleko. A tutaj ten deser cieszy się taką samą popularnością jak nasz tradycyjny przysmak. Mleko skondensowane dodaje się do wypieków, lodów i innych rodzajów deserów. Jeśli Twoi znajomi są zainteresowani tym, co chcesz przywieźć im z Argentyny jako prezent, zaskocz ich - przynieś skondensowane mleko.
 5. Alkohol z jagód kalafatu (kalafatu). Calafate to pyszna jagoda rosnąca na południu Patagonia . Jest mało prawdopodobne, aby znaleźć świeże jagody, ale można kupić nalewkę ugotowaną na jej bazie. Z owoców kalafate powstaje aromatyczna herbata, dżem, a nawet mydło.
 6. Dzbanki do wina w postaci pingwinów (pinguino de vino). Wiele lat temu Argentyńczycy wymyślili naczynie, które służyło do butelkowania wina stołowego. Z nieznanych przyczyn dzban otrzymał kształt pingwina. Odtąd w prawie każdej rodzinie można znaleźć ten dziwaczny statek. Taka niezwykła rzecz, której nie znajdziesz w sklepach domowych, można przywieźć jako pamiątkę z Argentyny.
 7. Pamiątki Andijskie. Tubylcza ludność Argentyny, zamieszkała na północy kraju, zajmuje się produkcją pamiątek z etnicznymi ornamentami. W procesie produkcji używają naturalnych materiałów - wełny lamów, skór z krów i kapibarów, gliny, ceramiki i innych materiałów naturalnych. Wszystkie rodzaje torebek, trampek, butów, kamizelek, a nawet dywanów można kupić zarówno w sklepach z pamiątkami, jak i na targach.
Андийские сувениры из АргентиныАргентинские калабасыАргентинский десерт Dulce de Leche
Керамические кувшвины-пингвины для вина (pinguino de vino)Легкие и удобные эспадрильи (Alpargatas) из АргентиныЛегкие и удобные эспадрильи (Alpargatas) из Аргентины
Сувениры из АргентиныТрадиционная керрамическая посудаУкрашения из аргентинского родохрозита

Tradycyjne pamiątki z Argentyny

Oprócz produktów lokalnych rzemieślników, wiele pamiątek wyprodukowanych w Chinach można znaleźć na rynkach Argentyny. Chińscy mistrzowie troszczyli się również o turystów, którzy nie wiedzą, co kupić w Argentynie. Z tej kategorii pamiątek najbardziej popularne są:

 • magnesy z widokiem Argentyny;
 • postacie w postaci par tańczących tango;
 • zegarki z argentyńskim krajobrazem;
 • lalki ubrane w tradycyjne stroje tego kraju.

Na lokalnych rynkach zawsze jest wystarczająco dużo pamiątek, biżuterii i innych atrybutów sprzedawanych w rozsądnej cenie.

Jeśli odpoczniesz w stolicy Argentyny - Buenos Aires , wtedy najlepszą porą na zakupy będzie niedziela. Rano możesz odwiedzić bezpłatny wycieczki na lokalnym ciekawe miejsca , a następnie przejdź do targów w Dzielnica La Boca , pieszy ulica na Florydzie lub Defens.