San Telmo jest najstarszą dzielnicą Buenos Aires . Jego powierzchnia wynosi 130 hektarów, a populacja - 26 000 (informacja z 2001 r.). Jest to dobrze zachowana argentyńska megalopolis, której budynki wykonane są w stylu kolonialnym. Tutaj kultura kraju przesycona jest każdym sklepem, kawiarnią i ulicami, brukiem, gdzie często można zobaczyć artystów i zwykłych ludzi tańczących tango.

Co jest ciekawe w San Telmo w Buenos Aires?

W XVII wieku dzielnica nazywała się San Pedro Heights i mieszkała tutaj głównie z tymi, którzy pracowali w cegielni iw dokach statków. Stał się pierwszym w kraju, w którym pojawił się wiatrak i piece do wypalania cegieł. Pierwszymi osadnikami byli Afrykanie. Dzielnica została oddzielona od stolicy wąwozem, ale w 1708 r. Została włączona do granic miasta.

Oto jedna z najsłynniejszych sal muzycznych, w której wieczorami tańczą tango, a także wiele galerii sztuki współczesnej. W 2005 roku otwarto przestrzeń artystyczną Appetite, która dzięki swej wyjątkowości od razu przyciągnęła wiele twórczych osobowości i przedstawicieli mediów.

Z biegiem czasu, w San Telmo pojawił się z tuzin galerii sztuki, a ostatecznie dzielnica stała się swego rodzaju mekką sztuki współczesnej. W 2008 roku otwarto tutaj około 30 galerii i centrów sztuki.

Jak dostać się do San Telmo?

W tym obszarze, z centrum Buenos Aires, można wsiąść do autobusu numer 24A (B) lub samochodem (17 minut drogi), jadąc ulicą Bolivar w kierunku południowym.

Главная улица Сан-ТельмоЗдание в Сан-ТельмоКолониальная архитектура Сан-Тельмо
Сан-Тельмо в ночное времяСувенирная продукция в Сан-ТельмоТанцующие танго в Сан-Тельмо