Najdłuższy system górski Ziemi, czyli Andy, nie zwrócił uwagi miłośników narciarstwa alpejskiego. Argentyna pod tym względem nie było wyjątku, a biorąc pod uwagę fakt, że zima nadchodzi właśnie w czasie, gdy lato jest w naszym regionie, przeważająca większość narciarzy i snowboardzistów leci do Ameryki Południowej, aby podbijać lokalne pasma górskie z dużą szybkością i umiejętnościami. Najpopularniejsza narta ośrodek w Argentynie to las legnas, który po prostu drży dzięki swojej skali.

Утро в Лас Леньяс

Ośrodek narciarski Las Leñas

Las Lenas, znany również jako Las Lenas, to ponad 17,5 tys. Ha dla narciarstwa zimowego. Prowincja Mendoza jako całość jest dość cennym znaleziskiem dla turystów. Istnieją dwa ośrodki narciarskie, w tym Las Legnas. Ponadto część uroku Patagonia przechwytuje terytorium regionu, a na granicy z Brazylią i Paragwajem jest wyjątkowy system górskich wodospadów Iguazu . Dlatego, jeśli zmęczyły Cię zajęcia na świeżym powietrzu, od Las Legnas organizowane są wycieczki na powyższe zabytki .

Główną zaletą najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Argentynie jest niesamowita ulga w ilości doskonałych warunków śniegowych. Ponadto śnieg na stokach jest regularnie aktualizowany za pomocą sztucznych środków, co tylko zwiększa zalety Las Legnas. Wysokość ośrodka wynosi od 2240 m do maksymalnie 3.430 m. Całkowita długość torów wynosi nieco ponad 7 km.

Трасса Główne zalety ośrodka

Las Lenas w Argentynie będzie prawdziwą rozkoszą dla tych, którzy rezygnują z upału w lecie i tęsknią za ośnieżonymi stokami Szwajcarii lub Austrii. Większość profesjonalnych narciarzy na półkuli północnej w offseason właśnie tutaj utrzymuje swój kształt.

Oto główne zalety, cechy i cechy charakterystyczne Las Lenas:

  1. 27 stoków narciarskich i około 40 tras , z których ponad 10 ma klasę międzynarodową i nadaje się do zawodów. Spośród nich 5 km zarezerwowane jest dla początkujących narciarzy, 15 km dla amatorów, 20 km to poziom zaawansowany, a około 24 km dla profesjonalistów.
  2. Горнолыжная трасса
  3. 16 wind. Co ciekawe, system ich lokalizacji jest uznawany za najlepszy w całej Ameryce Południowej.
  4. Подьемник
  5. Park "Park terenu". To ogromna przestrzeń dla slalomu i freestyle'u. Park kwalifikuje się jako "czarne zejście" ze względu na naturalne trampoliny i klify i wymaga profesjonalnych umiejętności jazdy na nartach. Długość trasy wynosi około 1500 m.
  6. Nocna jazda. W Las Lenas jest około 2 km tras, które są przeznaczone do jazdy na nartach w nocy.
  7. Ночная трасса
  8. Około 27 pracowników patroli narciarskich i specjalista klasy międzynarodowej w dziedzinie medycyny górskiej. Przy okazji, dyscyplina jest tu bardzo rygorystyczna: konflikt z personelem patrolowym może skutkować zablokowaniem skipasu i wydaleniem z ośrodka. A jeśli zdecydujesz się odejść od stoków do off-piste, z pewnością musisz napisać oświadczenie i powiadomić administrację o tym, gdzie planujesz być i na jak długo.
  9. Kilka programów narciarskich zaprojektowanych w celu urozmaicenia Twojego Wakacje w Argentynie . Na przykład, jako część Pisten Bully 300, zostaniesz rzucony na nietknięte zbocza i wspaniałe stoki w najlepszym śniegu.
Катание на сноуборде

Jak każdy inny ośrodek narciarski Las Lenas świadczy usługi wynajmu sprzętu. Jest szkoła narciarska i ponad 200 instruktorów. Dla dzieci opracowane programy, których gradacja występuje w zależności od wieku i sprawności fizycznej. Inną fajną cechą ośrodka jest fakt, że hotele w jego infrastrukturze są nazywane konstelacjami zodiaku, a windy i tory są nazwane od mitycznych bohaterów.

Infrastruktura turystyczna

W Las Lenas wszystko robi się dla wygody turystów - nie bez powodu uważany jest on nie tylko za jeden z najlepszych, ale także najdroższy ośrodek narciarski w Argentynie. Powstaje tutaj duża sieć hoteli z koncepcją ski-in / ski-out. Wśród nich znajdują się apartamenty takie jak: Piscis Hotel, Virgo Hotel, Escorpio Hotel, Acuario Hotel i inne. Tańszą opcją zakwaterowania byłoby wynajęcie pokoju lub mieszkania w Les Molles, małej wiosce położonej 20 km od Las Legnas.

Dla gości ośrodka jest kilka restauracji i kasyn. Wieczory taneczne odbywają się. Fani nocnego życia czekają na różne kluby i bary. Co zaskakujące, istnieje nawet Muzeum Historii Dolin w Las Legnas, które jest otwarte codziennie w godzinach popołudniowych.

Oprócz sportów zimowych, wśród aktywnej rozrywki kurortu, turyści mogą się wspinać, jeździć konno, jeździć na rowerze górskim i psim zaprzęgiem, trekking, wędkarstwo, wycieczki po winach i liczne wycieczki. wycieczki na zabytkach w regionie uzdrowiskowym i prowincji Mendoza ogólnie.

Катание на лыжах

Sezon zaczyna się od 14 czerwca i trwa do 14 września. Średnia dzienna cena karnetu wynosi od 60 €, a dla nastolatków i seniorów 50% zniżki. Istnieje możliwość wykupienia wielodniowej subskrypcji, biletu półdniowego lub selektywnego korzystania z windy.

Карта курорта

Jak dostać się do Las Legnas?

Droga do Las Legnas będzie nieco trudna. Najpierw musisz dostać się do miasta Malargue, w pobliżu którego jest lotnisko a następnie wynająć samochód lub taksówkę bezpośrednio do ośrodka. Postępuj zgodnie z RN40 i RP222, podróż trwa około półtorej godziny.

Дорога к Лас Леньяс