Argentyna Jest skarbnicą świętych miejsc i zakonników atrakcje . Turyści mają gdzie pójść na spacer i co zobaczyć. W prowincji Buenos Aires , w małe miasteczko Luhan jest jedną z najbardziej czczonych świątyń w kraju - Bazyliką Matki Bożej. Ta katolicka świątynia poświęcona jest patronce Argentyny, Matki Boskiej Ługańskiej. Tysiące turystów z całego świata odwiedza ten punkt orientacyjny co roku, aby zobaczyć na własne oczy piękno i wielkość świątyni.

Historia stworzenia

Założenie Bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Luhanie wiąże się z wydarzeniami z roku 1630. Nawigator Juan Andrea miał dostarczyć z Brazylii rzeźbę Matki Boskiej w Santiago del Estero Portugalski Antonio Fario de Sa do instalacji w nowo wybudowanej kaplicy. Andrea kupił od razu dwie statuetki, które dostarczył do Buenos Aires drogą morską, po czym wsiadł do wagonów. Drugiego dnia podróży, w miejscu przecinającym rzeczkę Luhan, konie zatrzymały się i nie ruszyły dalej. Dołożono wszelkich starań, aby się ruszyć: wyładowanie wózka, zaprzęgnięcie wołów, wszystko poszło na marne. Kontynuuj ścieżkę może tylko wtedy, gdy ziemia upuści jedną z dwóch rzeźb Madonny. Postrzegał go jako najwyższy znak i pozostawił posąg w posiadłości Don Rosendo de Omaras. Słysząc o cudzie, ludzie zaczęli przybywać do świętego miejsca.

Лухан. Строительство храма

Pierwsza kaplica nad rzeką Luhan pojawiła się dopiero w 1685 r. Liczba pielgrzymów stopniowo wzrastała, a wokół świątyni powstała wioska Luhan. Po zmianie nazwy na miasto w 1730 r. Kaplica Matki Bożej Ługańskiej otrzymała status kościoła parafialnego. 33 lata później na tym miejscu zbudowano duży kościół.

Budowę nowoczesnego kościoła rozpoczęto w maju 1890 r. Pod kierownictwem francuskiego projektanta Ulricha Courtoisa. Mimo że prace na wieżach nie zostały zakończone, w grudniu 1910 r. Konsekrowano katedrę. W listopadzie 1930 r. Papież Pius XI odznaczył świątynię Matki Boskiej z Luhanu honorowym statusem bazyliki. Ostatecznie budowę świątyni ukończono dopiero w 1935 r.

Скульптуры апостолов Architektoniczne cechy świątyni

Budynek Bazyliki Matki Boskiej z Luhanu został zbudowany w stylu gotyckim, który uważany jest za religijny klasyk końca XIX wieku. Długość podłużnej świątyni świątyni sięga 104 m, a szerokość - 42 m. Całkowita długość transeptu wynosi 68,5 m.

Cechą bazyliki są dwie wieże, których wysokość wynosi 106 m, zwieńczone krzyżem 1,1 m. Ponadto na wieżach znajduje się 15 dzwonów o różnej wadze: od 55 do 3400 kg. Oto również carillon z elektronicznym zegarem. Fasada budynku bazyliki ozdobiona jest 16 rzeźbami apostołów i ewangelistów.

Башни с карильоном Jak dostać się do świątyni?

500 metrów od Bazyliki Matki Boskiej Częstochowskiej Luhane Dworzec autobusowy, do którego można dojechać publicznie transport . Od przystanku do zabytków pieszo, aby przejść około nie więcej niż 10 minut.

Базилика Богоматери в Лухане