Santa Fe lub Santa Fe de la Vera Cruz jest centrum administracyjnym prowincji o tej samej nazwie. Przybliżona liczba mieszkańców miasta wynosi 653 000 osób. In Argentyna jest to ósme co do wielkości miasto. Na południu graniczy Rosario , największy w okolicy. W Santa Fe znajduje się lotnisko Viejo, skąd można polecieć do Rosario i Buenos aires .

Gdzie jest miasto Santa Fe?

Znajduje się na północnym-wschodzie Argentyny, niedaleko dużej argentyńskiej rzeki Paraná i jej dopływowego Salado. Santa Fe to miasto znane z tego, że tunel Hendandarias-Subfluvial znajduje się 15 km od hotelu.

Санта-Фе на карте

Informacje ogólne

Miasto Santa Fe w Argentynie zostało założone przez kapitana Juana de Garaya w 1573 roku, a następnie znajdowało się w rejonie Caiasta. Dziś w tym miejscu znajduje się zabytkowy park z grobowcem Hernandariasa, pierwszego gubernatora urodzonego w Ameryce Południowej. Później osada została przeniesiona do obecnej lokalizacji (w 1653 r.). Powodem tego była częsta powódź. W 1814 r. Miasto uzyskało status centrum administracyjnego prowincji.

Dziś piękne Santa Fe to centrum handlowe i transportowe, bogaty region rolniczy, który eksportuje zboża, oleje roślinne i produkty mięsne. Mieści się tu Narodowy Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Katolicki, otwarty w 1959 r., Oraz Narodowy Uniwersytet w Litorali, założony w 1889 r. Miasto odgrywa ważną historyczną rolę w rozwoju kraju: odbyło trzy konwencje konstytucyjne (1949, 1957 i 1994). ).

Santa Fe jest nadal podatna na powodzie. Ostatnia miała miejsce 29 kwietnia 2003 r. Następnie poziom wody w Salado wzrósł o 2 m. Około 10 000 osób zostało ewakuowanych. Większość miasta była pod wodą przez tydzień.

Наводнение в Санта-Фе

Klimat

Santa Fe ma wilgotny klimat subtropikalny. Zimy tutaj są łagodne, minimalna temperatura wynosi 0 ° C. Lato jest gorące i wilgotne. O tej porze roku termometry wykazują 35-40 ° C. Pora deszczowa, w połączeniu z burzami, przeciągnęła się na cały rok. W tym samym czasie lato jest najzimniejsze.

Цветущая улица в Санта-Фе

Zabytki

Przyjeżdżając do Santa Fe, pamiętaj, aby zobaczyć, z czego mieszkańcy są dumni:

 1. Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe. Znany z majestatycznego ołtarza, stworzony w Austrii w 1918 roku. Przedstawia wizerunki niebiańskich patronów miasta, San Jeronimo i San Roque.
 2. Dom rządowy. Znany również pod nazwą Casa Gris. To jest rezydencja posłów, którzy są u władzy Santa Fe. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się rezydencja Cabildo.
 3. Dom Estanislao Lopeza. Położony w zabytkowej części miasta. Został zbudowany w 1812 roku w stylu postkolonialnym.
 4. Casa de los Diez de Andino. To stary, prywatny dom w kolonialnym stylu z 1662 roku. W jego murach znajduje się biblioteka, muzeum, magazyn fotograficzny i audytorium.
 5. Most wiszący Santa Fe. Z boku przypomina Golden Gate, że w San Francisco. To jeden z najpiękniejszych mostów w Argentynie. Przecina laguny Setubal, East i West Costanera.
 6. Katedra Wszystkich Świętych. Ta świątynia jest głównym kościołem katolickim miasta, zbudowanym w 1649 roku. Styl architektoniczny jest włoskim neoklasycyzmem.
 7. Teatr 1 maja. Uważany jest za serce życia kulturalnego miejscowej ludności. Zbudowany w stylu Ludwika XV, ozdobiony rzeźbami.
Базилика Богоматери Гваделупской

Restauracje

Najlepsze restauracje w mieście są uważane za następujące:

 • Restauracja España;
 • Cabañas de Recreo;
 • El Quincho de Chiquito;
 • Restauracja Aleste;
 • Makánun Diáafah;
 • 1980 bv.
Cabañas de Recreo

Hotele

Szukasz miejsca do spania? Zwróć uwagę, że większość turystów wybiera takie obiekty:

 1. Eldorado (180 USD);
 2. Inn At Vanessie (230 USD);
 3. La Fonda on the Plaza (148 USD);
 4. Hotel Santa Fe, Hacienda i Spa (144 USD);
 5. Hotel Chimayo de Santa Fe (130 USD);
 6. Best Western Plus Inn Of Santa Fe (90 USD);
 7. Comfort Suites (74 USD).
Eldorado

Jak dostać się do miasta?

Od stolica argentyny Santa Fe można dojechać samochodem w 5 godzin (RN9 i Au Rosario), samolotem w 1 godzinę i autobusem w 7 godzin i 20 minut. (z przystanku El-Pulqui).

Одна из улиц Санта-Фе