Godoy Cruz to miasto położone w północno-zachodniej części kraju Argentyna , w pobliżu chilijskiej granicy. Należy do prowincji Mendoza i, można powiedzieć, prawie połączyć się z jej stolicą, miasto o tej samej nazwie . Jest domem dla około 200 tysięcy ludzi, którzy zajmują się głównie uprawą winorośli, winiarstwem i innymi sektorami przemysłu spożywczego.

Godoy Cruz został założony w 1872 roku, a następnie nosił nazwę Villa de San Vicente. W 1889 r. Osada została przemianowana na Villa-Belgrano, a jej obecna nazwa (na cześć gubernatora prowincji Mendoza) i status miasta otrzymała w 1909 r.

Klimat

Klimat w Godoy Cruz jest kontynentalny, charakteryzuje się zauważalnymi zmianami temperatury w ciągu dnia i nocy oraz wyraźnymi porami roku. Latem temperatura termometru wzrasta do + 30 ° C i więcej, zimą wynosi około + 3 ° ... + 4 ° C. Klimat jest suchy w zaledwie 5 km od Mendozy, ale Godoy Cruz znajduje się w oazie, trochę więcej pada tutaj, co wraz z nawadnianiem umożliwia uprawę winogron tutaj.

Zabytki

Turyści w Godoy Cruz są zainteresowani:

 1. Katedra San Vicente Ferrer - najbardziej znana wzrok miasta.
 2. Mount Aconcagua - najwyższy szczyt Ameryki Południowej. Aby go podziwiać, musisz wyjechać z miasta w kierunku granicy z Chile.
 3. Winiarnie - są ciekawe wycieczki. Tutaj rosną winogrona Malbec, z których wytwarzają wyśmienite wina.
 4. Pomnik Godoy Cruz , który nadał mu nazwę.

W pobliżu znajduje się ośrodek narciarski Las Legnas uważany za jednego z najlepszych w Argentynie. A miasto słynie z klubu piłkarskiego z najwyższej półki, noszącego również imię Godoy Cruz.

Лас-ЛеньясСобор Сан Висенте Феррер
Памятник Годой-КрусуСкульптура, украшающая постамент памятника Годой-Крусу

Gdzie się zatrzymać w Godoy Cruz?

Nie ma zbyt wiele hotele . Większość turystów woli osiedlić się w Mendozie, stolicy prowincji. Chociaż ten ostatni to niewiele więcej niż Godoy Cruz, infrastruktura turystyczna jest tam lepiej rozwinięta. Są hotele i blisko drogi łączącej te dwie osady. Z mieszkania, które można wynająć w Godoy Cruz, warto zwrócić uwagę na apartamenty:

 • Posada Flor y Nata z salonem, kuchnią i prywatnym parkingiem;
 • Apartamento Alberto;
 • La Ruka.
Posada Flor y Nata - апартаменты в Годой-Крусе

Zasilanie

Wśród restauracji zlokalizowanych w Godoy Cruz najlepsze recenzje gości uzyskały:

 • Tea & Company, gdzie można zjeść i skosztować szerokiej gamy herbat;
 • SushiClub Panamericana, znany nie tylko z sushi, ale także z deserów;
 • Restauracja Iskra;
 • La Parrala.
SushiClub Panamericana

Zakupy

W Godoy Cruz znajduje się wiele sklepów i kilka dużych supermarketów, w których można kupić jedzenie, a jeśli to konieczne - ubrania i inne rzeczy, ale nikt nie przychodzi do miasta ze względu na zakupy.

Jak dostać się do Godoy Cruz?

Możesz dostać się do miasta z Mendoza - przez Av. San-Martin, Pascual Segura lub 25 de Mayo, a następnie wzdłuż Av. San Martin. Będziesz musiał podróżować mniej niż 5 km. Możesz dotrzeć do Mendozy z Buenos aires Transandin kolejowy lub lot samolotem Samochodem z Buenos Aires do Godoy Cruz można dojechać przez RN7. Droga zajmie więcej niż 11 godzin, ponieważ musisz przejechać 1050 km.

Ze stolicy jest też autobus numer 182, po drodze spędzisz nieco ponad 17 godzin. Loty dalekobieżne w Argentynie wykonywane są wygodnymi autobusami z wygodnymi siedzeniami, wyposażonymi w toalety, klimatyzatory, dzięki czemu można bezpiecznie wybrać tę drogę, aby dostać się do Godoy-Cruz.

Городская библиотекаЗдание полицейского управленияОдна из улиц города