Miłośnicy stromych zboczy, zapierających dech w piersiach szlaków śnieżnych i tylko turyści, którzy nie wyobrażają sobie życia bez jazdy na nartach, czekają na doskonałe ośrodki w Argentynie. Ten kraj Ameryki Południowej przyciąga nowych i profesjonalnych sportowców z całego świata. Ośrodki zimowe głównie skoncentrowany na zachodzie Argentyna , w Andach. Oto prawdziwy raj dla narciarzy, a mianowicie ośrodek Chapelco.

Tutaj turyści wybierają się na pierwszorzędne szlaki, które przechodzą przez malownicze górskie stoki. Podróżni z pewnością docenią rozwiniętą infrastrukturę u podnóża górskich szczytów i wysoki poziom usług.

Популярный горнолыжный курорт

Lokalizacja

Argentyński ośrodek narciarski Chapelco znajduje się w prowincji Neuquen, prawie na granicy z Chile. Małe miasteczko oddalone jest o zaledwie 20 km. San Martín de Los Andes . Leniuchując w jednym z najlepszych ośrodków w Argentynie, turyści mogą podziwiać piękno wulkanu Lanin i jeziora lakowe . Oprócz uroczych krajobrazów o charakterze patagońskim i doskonałej obsługi podróżnych przyciąga tu łagodny klimat, który stwarza doskonałe warunki do zimowych rozrywek.

Чапелко - отличное место отдыха

Główne cechy ośrodka

Na łącznej powierzchni 16 metrów kwadratowych. km, w którym znajduje się Chapelco, znajduje się 25 stoków narciarskich, kilka tras poza trasami i snowpark. Wszystkie ścieżki są przeznaczone dla osób o różnych poziomach treningu sportowego. Około 25% płócien śnieżnych jest przeznaczonych dla dzieci i początkujących w tym sporcie, 30% dla narciarzy o przeciętnych umiejętnościach i 20% dla dobrze wyszkolonych ludzi, którzy jeżdżą przez co najmniej kilka lat i zawodowi sportowcy.

Схема трасс горнолыжного курорта

Długość najdłuższego toru w Chapelco wynosi 5,5 km. Największa wysokość stoku w tym ośrodku narciarskim sięga 2 km, a minimalna wysokość to 1300 m nad poziomem morza. Dla miłośników sportów ekstremalnych, których górskie stoki na stokach nie wydają się wystarczająco strome, w Chapelku buduje się wklęsłą konstrukcję zwaną havpipe. Do transportu 18 tysięcy narciarzy na godzinę działa 12 wyciągów, w tym szybka kolej linowa i gondola powietrzna.

Подъемники

Infrastruktura ośrodka

W ciągu ostatnich 10 lat Chapelco stało się doskonałym miejscem do uprawiania narciarstwa. Było to ułatwione dzięki otwarciu kilku szkół narciarskich, w tym szkoleniu dzieci i osobom o ograniczonych możliwościach fizycznych. Tutaj uczniowie są przygotowani do jazdy na łyżwach nie tylko na nartach, ale także na snowboardzie. Ponadto na terenie Chapelco znajduje się centrum jogi, w którym turyści mogą odpocząć po nartach, zrelaksować się z ciałem i duszą.

Школа юных горнолыжников

W ośrodku narciarskim znajduje się kilka restauracji i kawiarni, w których turyści mogą delektować się smakiem patagońskich i narodowych dań argentyńskich. Duma tego obszaru jest uważana za jego własny browar, który produkuje trzy rodzaje pieniących się napojów.

Aby pomieścić gości w Chapelko zbudowano kilka drewnianych domów, wyposażonych zgodnie z najwyższymi standardami. Jednak większość hoteli znajduje się w pobliskim mieście San Martin de los Andes.

Гостевые домики

Cele turystyczne

Sezon w Chapelco otwiera się od 11 czerwca i trwa do 14 października. Turyści mają do wyboru różne wycieczki, w tym wspinanie się na górskie szczyty za pomocą "kotów" i rakiet śnieżnych. Istnieją oddzielne pakiety oprogramowania przeznaczone do jazdy poza trasą w grupach, w towarzystwie doświadczonych instruktorów. Lista podstawowych usług ośrodka obejmuje opiekę nad dziećmi, wypożyczalnię nart i inny niezbędny sprzęt. A z centrum Chapelco można wybrać się na ekscytujące wycieczki w saniach zaprzężonych w psy zaprzęgowe.

Экстремальный туризм

Jak dostać się do ośrodka narciarskiego?

Zjeżdża najszybsza i najwygodniejsza trasa do Chapelco San Martín de Los Andes . Stamtąd, wzdłuż trasy RN40 i RP19 samochodem, można dojechać samochodem w około 20 minut. I od Lotnisko Gaspar Kampos jest łatwo dostępny transport publiczny lub taksówką.