Plac Niepodległości w Montevideo (Hiszpański Plaza Independencia) - prawdziwe "serce" stolicy Urugwaj . Aby zwiedzić miasto, a nie zobaczyć to jest w centrum uwagi lokalnych atrakcje w stylu francuskiego klasycyzmu jest po prostu niemożliwe.

Co to jest słynny plac?

W centrum Placu Niepodległości dumnie wznosi się okazały marmurowy pomnik przedstawiający bohatera narodowego Urugwajczyków - generała Artigasa. Bezpośrednio pod nim znajduje się podziemne mauzoleum, w którym przechowywana jest urna ze szczątkami tego bojownika o niepodległość. Przy wejściu do niego zawsze jest gwardia honorowa, a turyści mogą tam przebywać tylko w ściśle określonych godzinach (poniedziałek - od 12:00 do 18:00, od wtorku do niedzieli - od 10:00 do 18:00).

Памятник генералу Артигасу

Inne warte odnotowania obiekty na największym placu w mieście to:

  • Salvo Palace , wybudowany w stylu art déco w 1927 roku i dzięki swoim 26 piętrom będącym najwyższym budynkiem w Urugwaju.
  • Дворец Сальво
  • Teatr Solis , uważany za najbardziej błyskotliwego w Montevideo.
  • Театр Солис
  • Sklepy jubilerskie , osłonięte na placu i sąsiednie ulica Sarandi . Tutaj możesz zostać właścicielem naturalnych ametystów, zarówno nie poddanych fasetowaniu, jak i biżuterii opartej na nich.
  • Narodowe Muzeum Historii Montevideo , znajdujące się w jednej z najstarszych budowli miasta - Pałac Esteves , która była niegdyś osobistą rezydencją prezydenta Urugwaju.
  • Wieża wykonawcza jest siedzibą prezydenta Urugwaju.
  • Wieżowiec mieszkalny w 1958 roku zbudowany na wysokości 90 m.

Na placu często odbywają się różne wystawy. Jeden z nich, zorganizowany w 2009 roku, przyciągnął wielu turystów: ponad 200 niedźwiedzi wykonanych z plastiku, drewna, marmuru i metalu zaskoczyło przechodniów.

Jak dostać się na plac?

Plac Niepodległości to ostatni przystanek większości linii autobusowych stolicy. Miłośnicy samochodów mogą tu podróżować z Florydy, Ciudadeli i Junkal z północy i południa, Avenida 18 de Julio ze wschodu i Buenos Aires z zachodu.