Centralna część Montevideo każdy podróżny wydaje się być skrzynią ze skarbami. Tutaj, wśród betonowych budowli typowych budynków, można znaleźć niesamowite zabytki architektury, które swoimi szczegółami wywołują prawdziwe zdumienie. A prawdziwą perłą wśród tych skarbów starożytności jest Teatr Solis.

Co jest ciekawego w Teatrze Solis?

Historia teatru rozpoczęła się w XVII wieku, gdy Miguel Cane narzekał na brak instytucji godnych przyjęcia światowej klasy artystów zagranicznych. Ponieważ okres ten okazał się dość skomplikowany dla kraju, kulturowa sfera życia przeżywała także głęboki kryzys. Gdy sytuacja nieco się poprawiła, około 160 inwestorów zdecydowało się przywrócić i ustanowić szereg udogodnień i organizacji, które przyczyniłyby się do duchowego rozwoju Urugwajczyków. Teatr Solis był jednym z nich.

Здание театра

Jako główny architekt był włoski Carlo Dzukki, z pewnymi poprawkami i usprawnieniami, brał także udział w projektowaniu Francisco Hermendio.

Budynek jest urządzony w duchu klasycyzmu. Fasada Teatru Solis wsparta jest masywnymi kolumnami z włoskiego marmuru. Dach zwieńczony jest latarnią, w której za każdym razem przed prezentacją zapalono światło, informując o tym ludzi. Oficjalnie teatr Solis otworzył swoje drzwi dla zwiedzających 25 sierpnia 1856 roku. Tego samego dnia wystawiono operę "Ernani", która do dziś pozostaje niezmienioną częścią repertuaru.

Nowoczesność

Teatr Solis uważany jest za najstarszy Urugwaj . Podczas swojego istnienia przeszedł kilka rekonstrukcji na wielką skalę. W szczególności w latach 1998-2004 budynek został poddany renowacji kapitału, co kosztowało rząd Urugwaju 110 tysięcy dolarów.

Dzisiaj teatr nadal odnosi sukcesy zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. W pewnym momencie na scenie występowały gwiazdy światowe, takie jak Enrique Caruso, Montserrat Caballe, Anna Pavlova i inni.

Сцена и главный зал

Warto zauważyć, że teatr jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ponadto goście posiadający takie funkcje mają zapewnione bezpłatne wejście. Reszta, aby odwiedzić teatr, będzie musiała zapłacić 20 $. Oprócz spektakli organizowane są również zorganizowane wycieczki, które wprowadzają odwiedzających do scenerii za kulisami.

Jak dostać się do teatru Solis?

Teatr znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Plaza Independencia, główny plac kraju . Możesz dostać się tutaj autobusem. W pobliżu teatru Solis znajdują się dwa przystanki autobusowe - Liniers i Buenos Aires.

Театр ночью