Jeden z głównych zabytki stolicy Urugwaju - Montevideo - to Palacio Salvo (Palacio Salvo). Jest to zabytkowy wieżowiec, położony w centrum miasta.

Interesujące informacje o budynku

Palacio został otwarty w 1928 roku w dniu 12 października, a budowa rozpoczęła się w 1923 roku. Głównym architektem był słynny włoski Mario Palanti (Mario Palanti), który pracował na specjalnym zamówienia dwóch braci: Lorenzo i Jostfa Salvo. Ostatni zapłacił za wieżowiec 650 tysięcy lokalnych peso. W tamtych czasach był to najwyższy budynek w całej Ameryce Południowej, nie ustępujący dotąd prymatowi stolicy.

Вид на здание

W 1996 r. Palacio Salvo w Urugwaj otrzymał status pomnika narodowego. Ma brata bliźniaka, który został podniesiony do Buenos Aires i jest nazywany Palacio Barolo . Podczas budowy drapaczy chmur główną ideą było, że promienie nocnej iluminacji z dwóch identycznych struktur będą symbolicznie rozciągnięte do siebie, tworząc wyimaginowany most przez rozległy obszar zatoki pomiędzy stolicami sąsiednich państw.

Palacio Salvo w Montevideo jest włączone Plac Niepodległości i jest głównym punktem odniesienia, który można zobaczyć z prawie wszystkich zakątków miasta. Ten pamiętny i majestatyczny budynek można znaleźć na pamiątkowe karty i magnesy z Urugwaju .

Холл

Opis wzroku

Budynek ma całkowitą wysokość 105 m, a bez wieży - 95 m i składa się z 26 pięter. Budynek wykonano w eklektycznym stylu architektonicznym neoklasycznym, neogotyckim i art deco. Z powodu takiej różnorodności kombinacji, każda strona wieżowca nie jest taka jak inne.

Podstawą projektu Palacio Salvo jest "Boska komedia" napisana przez Dantego Alighieri:

  1. Trzy kondygnacje podziemne (2 piwnice i piwnica) symbolizują piekło.
  2. Od pierwszego do ósmego - to "czyściec".
  3. Piętnastopiętrowa wieża uważana jest za "raj".
Башня

Fasada budynku ozdobiona jest licznymi elementami dekoracyjnymi ze słynnego dzieła. To prawda, większość z nich musiała zostać usunięta z powodu częstych upadków.

Pierwotnie Palacio Salvo zostało zbudowane jako hotel i centrum biznesowe, ale ten plan się nie powiódł, a teraz na pierwszym piętrze są sklepy, a powyżej są biura i apartamenty (w sumie 370 mieszkań). Obecnie ekipy telewizyjne wykorzystują strukturę do przesyłania sygnału.

Zwiedzanie budynku

Podczas zwiedzania stolicy, wszyscy turyści są z pewnością przywiezieni do Palacio Salvo, aby mogli zobaczyć i sfotografować główną atrakcję. Zawsze są policjanci w mundurach, jeśli chcesz się wspiąć na szczyt i zobaczyć panoramę miasta, przyjdź do budynku codziennie od 10:30 do 13:30. Odwiedzający szczyt wieży budują oryginalną szybkobieżną windę, która ląduje na specjalnie wyposażonej stronie.

Вид с небоскреба

Jak dostać się do Palacio Salvo w Urugwaju?

Wieżowiec znajduje się na skrzyżowaniu alei 18 lipca (Avenida 18 de Julio) i Placu Niepodległości (Plaza Independencia). Z centrum miasta najlepiej przejść się samochodem lub jechać samochodem wzdłuż ulicy Canelones.Jeśli znajdujesz się w stolicy Urugwaju, koniecznie odwiedź główny symbol miasta, tak aby twoje wrażenia Montevideo były kompletne.

Площадь Независимости