Urugwaj - jeden z najbardziej cichych stanów na świecie. Istnieje bardzo niski poziom przestępczości, co sprawia, że ​​kraj jest tak atrakcyjny dla turystów. Ale głównym powodem, dla którego warto odwiedzić Urugwaj, jest duża liczba atrakcji. W tym kraju koncentruje się wiele interesujących miejsc, które przyciągną uwagę doświadczonych i niedoświadczonych turystów.

Co zobaczyć w stolicy?

Tak więc, po przybyciu do Urugwaju, zastanawiałeś się, co może być ciekawego do zobaczenia, lepiej opracować własną trasę od razu. Podróż przez ten niesamowity kraj musi rozpocząć się od jego stolicy, Montevideo . To bardzo kolorowe miasto, w którym kolonialna architektura miesza się z nowoczesnymi budynkami. Miasto ma połowę mieszkańców kraju. Większość z nich to imigranci lub potomkowie pierwszych osadników.

Po przybyciu do stolicy Urugwaju należy spojrzeć na następujące atrakcje:

Монтевидео

Najpopularniejsze atrakcje Urugwaju

Wymienione obiekty architektoniczne, kulturowe i przyrodnicze są punktami o wartości miejskiej. Ale są miejsca w tym kraju, z którym jest znany całemu światu. Te miejsca w Urugwaju, których zdjęcia przedstawiono poniżej, to:

 1. Katedra w Montevideo. Początkowo na terenie tej bazyliki był mały kościół katolicki. Budowa świątyni rozpoczęła się w listopadzie 1790 roku. Aż do początku XX wieku Katedra była najwyższym budynkiem w Montevideo i uważana była za nieoficjalne centrum. W krypcie świątyni spoczywają ciała arcybiskupów metropolitalnych i słynne postacie Urugwaju. Od 1975 roku Bazylika jest jednym z narodowych zabytków Urugwaju.
 2. Кафедральный собор Монтевидео
 3. Wyspa Lobos. To kolejna atrakcja Urugwaju, która od dawna jest największym ośrodkiem turystycznym w kraju. Wyspa znajduje się kilka kilometrów od południowego wybrzeża i jest interesująca, ponieważ żyje tutaj ponad 200 tysięcy lwów morskich. Wyspa jest dosłownie zaśmiecona tymi zabawnymi i ciekawskimi zwierzętami. Niektóre z nich pluskają się w wodzie, inni opalają się na skałach. Polowanie na lwy morskie jest zabronione i bawią się, czujnie pilnując swojego terytorium.
 4. Остров Лобос
 5. Dom Casapueblo. Punktem kulminacyjnym Urugwaju, gdzie można nie tylko kulturalnie odpocząć, ale także spędzić noc wygodnie, jest w domu Casapueblo. Ta ciekawa nieruchomość znajduje się w Punta del Este . Został zbudowany przez podróżnego Carlosa Vilaro, który próbował połączyć elementy architektury włoskiej, afrykańskiej i kreolskiej w jednym budynku. Z czasem dom urósł i stał się komfortowym hotelem.
 6. Дом Касапуэбло (Casa Pueblo)
 7. Muzeum Sztuk Pięknych im. Juana Blanesa. Mieści się w rezydencji Palladio, zbudowanej z drogich materiałów budowlanych i ozdobionej marmurem z Carrary, posągami i ozdobnymi doniczkami. Sam budynek można nazwać arcydziełem architektury, ale jego główna wartość leży w kolekcji. Zawiera dzieła artystów Urugwaju, nowoczesne płótna, ryciny i rzeźby stworzone przez europejskich mistrzów. Tuż przed Muzeum Sztuk Pięknych znajduje się ogród japoński, który jest jedynym w całym kraju.
 8. Муниципальный музей изящных искусств имени Хуана Мануэля Бланеса
 9. Muzeum Sztuk Pięknych. Kolejną znaną atrakcją Urugwaju jest Muzeum Sztuk Pięknych w Montevideo. Jego kolekcja składa się z 6 tysięcy dzieł stworzonych przez artystów Urugwaju i zagranicznych. Można tu podziwiać dzieła samego Pabla Picassa, a także płótna sztuki klasycznej i współczesnej. W budynku muzeum sztuki znajduje się biblioteka, w której znajduje się 8 tysięcy książek.
 10. Национальный музей изобразительных искусств
 11. Palacio Salvo. W samym centrum Montevideo znajduje się zabytkowy wieżowiec Palacio Salvo, który do 1928 roku był uważany za najwyższy budynek w Ameryce Południowej. Jego wysokość wynosi 105 m. Pałac jest swego rodzaju ucieleśnieniem Boskiej Komedii Dantego. Tak więc trzy kondygnacje piwniczne Palacio Salvo symbolizują piekło, na I-VIII piętrze są czyściec, a wysoka wieża (15 m) to raj. Pierwotnie ozdobiono go wieloma detalami artystycznymi, które z czasem spadły lub zostały usunięte.
 12. Паласио Сальво
 13. Ręka pomnik w Punta del Este. Ten punkt orientacyjny, którego zdjęcie i opis można znaleźć na naszej stronie internetowej, od dawna jest symbolem Urugwaju. Przedstawia wierzchołki pięciu palców pochowanych w piasku. W ten sposób autor rzeźby, Mario Irarrasabal, próbował wyrazić związek człowieka z naturą. Pomnik wziął udział w wystawie młodych rzeźbiarzy w 1982 roku. "Ręka" nadal jest ulubionym miejscem turystów.
 14. Рука Пунта-дель-Эсте
 15. Plaża de los Pititos. Piaszczysta plaża, położona 10 minut od Montevideo, jest popularnym miejscem dla osób lubiących relaksujące i aktywne wakacje. Istnieją idealne warunki dla turystów w każdym wieku. Niektórzy z nich opalają się na leżakach, inni grają w piłkę nożną lub siatkówkę, inni wciąż podziwiają krajobraz z pobliskich restauracji. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze i dogodnej lokalizacji plaża stała się atrakcyjnym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i gości z Brazylii i Argentyna .
Плайя де Лос Поситос

Oprócz powyższych atrakcji, w Urugwaju znajduje się wiele innych równie interesujących i znaczących obiektów. Każdy turysta preferujący ekologiczne, aktywne lub kulturalne odpocząć , koniecznie znajdź tutaj, co pozwoli mu zapamiętać ten kraj na zawsze.