Zaciska się między dwoma południowoamerykańskimi gigantami, Argentyna i Brazylii w przeszłości Urugwaj nie był bardzo popularny wśród turystów. Czasy się jednak zmieniają, a dziś liczba podróżujących rocznie do tego słonecznego kraju przekracza 3 miliony osób! Najczęściej odwiedzanym miastem Urugwaju jest bez wątpienia Montevideo - oficjalna i kulturalna stolica państwa. Wśród wielu muzeów położonych na wąskich krętych uliczkach, jednym z najciekawszych jest Muzeum Sztuk Pięknych, które zostanie omówione później.

Fakty historyczne

Budynek muzeum został zbudowany w 1870 roku przez urugwajskiego inżyniera i architekta Juana Alberto Kapurro. Pierwszym właścicielem rezydencji był lekarz pochodzenia włoskiego Juan Bautista Raffo. Prawie 50 lat później budynek został przejęty przez władze miasta, a już w 1930 roku miało miejsce otwarcie Muzeum Sztuk Pięknych nazwanego imieniem Juana Manuela Blanesa, liczone w stulecie niepodległości Urugwaju. W 1975 roku obiekt został uznany za narodowy zabytek historyczny.

Внутренний двор Co jest ciekawego w muzeum?

Muzeum Sztuk Pięknych jest wyjątkowym przykładem willi z końca XIX wieku. Pomimo trwającej rekonstrukcji, ogólny wygląd budynku pozostał praktycznie niezmieniony od czasu budowy. Główna fasada budynku jest szczególnie interesująca dla turystów: luksusowe kolumny i 10-stopniowa drabina najcenniejszego rodzaju marmuru, majestatyczne posągi i malownicze wazony zdobią budynek i dodają mu specjalnego uroku.

Przed budynkiem muzeum znajduje się jedyny w Montevideo, Ogród Japoński, który został przekazany przez Japonię do Urugwaju w 2001 roku. To miejsce jest bardzo popularne zarówno wśród zwiedzających, jak i wśród mieszkańców.

Японский сад

Ta sama kolekcja muzeum jest reprezentowana przez dzieła znanych i mało znanych artystów Urugwaju. Największe hale to:

  1. Pokój Juan Manuel Blanes , znajduje się na 1 piętrze. Ekspozycja zawiera najlepsze dzieła twórcy: "Przysięga trzydziestu trzech Urugwajczyków", "Dziennik z 1885 roku", "Niewoli" itp.
  2. Зал Мануэля Бланеса
  3. Sala Pedro Figari to wystawa stała, na której prezentowana jest większość dzieł artysty ofiarowanych przez jego córkę w 1961 r. Obejmuje ona wczesne prace, a także dokumenty i przedmioty z National School of Arts, gdzie Figari był dyrektorem od kilku lat.
  4. Зал Педро Фигари
  5. Sala Europejska. W zbiorach Muzeum Sztuk Pięknych znajdują się dzieła wielu europejskich artystów, w tym Gustava Courbeta, Maurice'a de Vlamincka, Maurice'a Utrillo, Raul Dufy, Julio Romero de Torresa. Ogromną rolę na wystawie ma zbiór rycin i obrazów powstałych w XVI-XX wieku. (Durer, Rembrandt, Piranesi, Goya, Matisse, Miro i Picasso). Prace zostały nabyte w Europie w latach 1948-1959. i nie tak dawno temu przywrócono je z pomocą Unii Europejskiej.
Европейский зал Przydatne informacje dla turystów

Możesz dostać się do Miejskiego Muzeum Sztuk Pięknych imieniem Juana Manuela Blanesa zarówno na swój osobisty transport przez współrzędne i korzystając z usług publicznych transport . Należy opuścić przystanek autobusowy Av Millán, który znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do muzeum.