Miasto Frutillar znajduje się w południowej części Chile , w okolicy Los Lagos, wygodnie osiedlając się w pięknej zatoce największego jeziora w kraju Lianquihue. Według najnowszego spisu ludności w mieście żyło prawie 10 tysięcy osób. Co ciekawe, ta miejscowość nazywa się Miastem Muzyki.

Вид на Фрутильяр

Historia Frutillar

Miasto zostało założone w 1856 r. - inicjatorem był Vicente Pérez Rosales. Frutillar stał się domem dla wielu niemieckich imigrantów, którzy przybyli do Chile w 1852 roku.

To Vicente Perez Rosales sprowadził osadników do tego miejsca. Jedna z legend głosi, że Niemcy lubili piękne jezioro, przypominające zbiorniki w Czarnym Lesie, skąd przybyła większość emigrantów. A lokalne ziemie są nieco podobne do europejskich. Charakteryzują się wysoką płodnością, dlatego też Niemcy, zajmujący się hodowlą bydła i uprawą roli, szybko opanowali terytorium.

Dziś mieszkańcy miasta uważani są za Chilijczyków, co jest naturalne, ale jednocześnie miasto ma silne europejskie, a raczej niemieckie tradycje. Większość z nich biegle posługuje się językiem swoich przodków, dlatego też na ulicach mówi się głównie po niemiecku.

Opowiadając o historii miasta, nie sposób nie wspomnieć o jeziorze, na którym stoi. Tak więc, w języku plemienia Mapuche, które panowało tu przed przybyciem Europejczyków, Lianquile jest tłumaczone jako "głęboki, głęboki".

Дом в Фрутильяр Główne atrakcje miasta

W mieście Frutillar w Chile znajduje się wiele interesujących miejsc, które muszą odwiedzać turyści. Od razu zauważ, że miasto jest bardzo kompaktowe, ale dlatego, że samochód można zostawić na parkingu i bezpiecznie wybrać się na spacer wzdłuż pięknych ulic.

Przede wszystkim należy wspomnieć o Muzeum Niemiec - jego drzwi są otwarte każdego dnia. Ten obiekt historyczny i kulturalny znajduje się w samym centrum miasta. Muzeum wyróżnia się tym, że potomkowie pierwszych osadników zachowali pierwsze budynki zbudowane przez przodków w stylu niemieckim: domy, młyn itp.

Немецкие дома в Фрутильяр

Generalnie nie jest to nawet muzeum, ale oddzielna strefa, w której można spacerować po ogrodzie, popatrzeć na młyn wodny, przejść do dużego starego domu i podziwiać wspaniały widok na jezioro.

Kolejną atrakcją jest Teatro del Lago lub Lake Theatre . Stoi przy głównej promenadzie miasta. Sezon teatralny trwa nieprzerwanie przez cały rok. Ciekawe, że jest jednym z największych w kraju. Ale ważna jest jeszcze jedna rzecz - w teatrze najlepsza akustyka ze wszystkich podobnych konstrukcji zbudowanych w Ameryce Łacińskiej. Dlatego co roku odbywa się tu dwutygodniowy festiwal muzyczny - na styku stycznia i lutego, który przyciąga do miasta tysiące turystów. I właśnie dlatego Frutillar jest nazywany miastem muzyki.

Озерный театрОзерный театр - внутри

Popularnym miejscem wypoczynku jest klub jachtowy działający przez cały rok. Zostało założone w 1986 roku. Nieustannie odbywają się różne konkursy, istnieje szkoła żeglarska.

Perspektywy turystyczne

Niedaleko miasta znajduje się niewielka wioska, która stanie się centrum turystyki. Planowane jest stworzenie idealnej atmosfery dla dobrego wypoczynku. Infrastruktura będzie składać się z kilku hoteli, sklepów, kawiarni i restauracji, pól golfowych, polo, kortów tenisowych i wielu innych atrakcji.

Z terytorium turystycznej miejscowości rozciąga się wspaniały widok na jezioro i wulkany, górujące nad Andami.

Вид на озеро и пристань Jak się tam dostać?

Najlepsza opcja samolotem - nawet z Moskwy. To prawda, że ​​będziesz musiał wykonać co najmniej trzy transplantacje i spędzić co najmniej 23 godziny w drodze, ale w końcu dotrzesz do Frutillar. Przeszczepy mogą znajdować się w Helsinkach, Madrycie, Monachium, Wiedniu, Nowym Jorku, Bogocie, Santiago i inne główne lotniska świata - wszystko zależy od wybranej trasy.