Międzynarodowy port lotniczy Carrasco jest największym portem lotniczym w Poznaniu Urugwaj i jedyny w Montevideo . Nowoczesny terminal o niecodziennym kształcie, wyposażony w niezbędny nowoczesny sprzęt, wysoką jakość usług i duży ruch pasażerski czynią to lotnisko jednym z najpopularniejszych w Ameryce Łacińskiej.

Ogólne informacje o lotnisku Carrasco

Carrasco Airport znajduje się w odległości 14 km od centrum Montevideo, w mieście Paso Carrasco, w departamencie Canelones, które służy zarówno do lotów krajowych, jak i międzynarodowych. W Carrasco odbywają się regularne loty z dwóch tuzin linii lotniczych, wśród których są Aeromas, Air Class, Uruguay Airlines Pluna i loty czarterowe.

Zgodnie z dokumentacją podstawowe kody lotniska w Carrasco wyglądają tak:

  • w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Transportu Lotniczego (IATA): MVD;
  • do Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO): SUMU.
Панорама аэропорта

Terminal lotniczy

On w Carrasco jest jedynym i jest nowy, wyposażony w najnowszą technologię budowy. Dla wygody pasażerów przepływy na lotnisku i odlatujących turystów są rozłożone na różnych piętrach. Hala przylotów znajduje się na pierwszym piętrze, a salon odlotów znajduje się na drugim piętrze. Na każdym z nich znajdują się schody ruchome. Również na drugim piętrze można podziwiać widoki z panoramicznego tarasu (znajdującego się za halą odlotów), z którego wyraźnie widać pas startowy i manewry odlatujących i wyładowanych samolotów.

Взлетно-посадочная полоса

Informacje o trybunach dla turystów pomagają w języku angielskim. Jest kawiarnia i poczekalnia na odpoczynek przed odlotem, przechowalnia bagażu i budki telefoniczne, apteka i centrum medyczne, oddziały banków i biura linii lotniczych. Tradycyjnym miejscem do odwiedzenia na lotnisku jest wolna od cła strefa Duty Free, ceny są średnie dla miasta.

Терминал аэропорта

Zameldowanie w Carrasco

W przypadku lotów krajowych rejestracja pasażerów i odprawa bagażu rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem i kończy się na 40 minut przed odlotem. W przypadku linii międzynarodowych odprawa rozpoczyna się na 2,5 godziny przed odlotem, a kończy także na 40 minut przed startem samolotu. Do rejestracji na lot docelowy potrzebny jest bilet i paszport. Aby zarejestrować się w samolocie na bilet elektroniczny, należy okazać w recepcji tylko paszport.

Зал для регистрации и ожидания

Jak się tam dostać?

Aby dostać się na międzynarodowe lotnisko w Carrasco w Montevideo w Urugwaju, możesz zadzwonić taksówką lub autobusem. Taksówka na lotnisko kosztuje od 500 pesos (30 USD) do 900-1000 pesos (60 USD) w zależności od klasy samochodu i trasy (na lotnisko lub z powrotem). Istnieje kategoria maszyn "Remises", które można zamówić, aby być pewnym, że po drodze nikt nie zostanie uwięziony. Cena takich samochodów jest oczywiście nieco wyższa.

O wiele bardziej ekonomiczną opcją byłaby podróż autobusem. Podróż z miejskiego dworca autobusowego lub odwrotnie na wygodnym autobusie z klimatyzacją i Wi-Fi w kabinie będzie kosztować około 100 pesos (3,5 USD). Na trasach autobusowych usługi są świadczone przez COPSA i COT. Droga na lotnisko trwa około 30 minut.

Внутри аэропорта Карраско