In Urugwaj pełne niesamowitych miejsc, w których można spędzić długo oczekiwane wakacje spokojnie i spokojnie. Punta del Diablo to mała miejscowość wypoczynkowa, a raczej wioska rybacka, która zyskała dużą popularność wśród turystów. W nim można się dobrze bawić, uczyć się i uczyć, zrelaksować w ciszy i, oczywiście, zrelaksować się w jasnym słońcu.

Informacje ogólne

Punta del Diablo jest uważane za małe Urugwaj , w którym turyści i mieszkańcy kraju się spieszą, bo jest w nim wszystko, co jest niezbędne do udanego urlopu. Znajduje się w departamencie Rocha, w południowo-wschodniej części Urugwaju. Wybrzeże miasta jest obmywane przez Ocean Atlantycki, a tu są piękne plaże. W Punta del Diablo jest tylko tysiąc osób, które głównie łowią ryby lub świadczą usługi turystom.

Рыбацкие лодки

Pogoda i klimat

W Punta del Diablo panuje klimat charakterystyczny dla Urugwaju: jest gorący w zimie i chłodny w lecie. Większość opadów przypada na wiosnę, więc sezon turystyczny trwa od listopada do lutego. Średnia temperatura latem wynosi + 3 ° С, zima - + 27 ° С.

Co robić?

Wioska Punta del Diablo jest ośrodkiem raczej ubogich Urugwajczyków niż gości zza granicy. Nie ma głośnych dyskotek ani historycznych atrakcje . Piękno tego obszaru to absolutny spokój i cisza, które sprawiają, że całkowicie zapominasz o miejskim zgiełku.

Wczasowicze w Punta del Diablo spędzają wolny czas na słonecznej, piaszczystej plaży plaża to jest w centrum wioski. Jest bardzo czysty i miękki, w pobliżu brzegu znajduje się szeroki pas płytkiej wody, który pozwoli Ci się zrelaksować, nie martwiąc się małymi dziećmi. Przyjdź do wioski i tych, którzy lubią surfować. W pobliżu wybrzeża Punta del Diablo, idealne fale często wznoszą się, by uprawiać ten sport.

Местный пляжСерфинг на берегу деревни

Mężczyźni, którzy uwielbiają spędzać czas na wędce w pobliżu brzegu, mogą bezpiecznie udać się do tego obszaru, ponieważ jego mieszkańcy to wielcy, doświadczeni wędkarze, którzy nauczą każdego, że mogą i odkryją sekrety wielkiego połowu. Inną ulubioną czynnością wśród podróżnych jest jazda konna po okolicy. Zwierzęta można wypożyczyć od lokalnych mieszkańców przez cały dzień za jedyne 2 USD.

Zakwaterowanie we wsi

W sezonie turystycznym w Punta del Diablo jest kilka małych hotele , przypominające więcej hosteli. W wiosce są tylko trzy: Viuda 1 *, Hadas 1 *, El Diablo Tranquilo 2 *. Zakwaterowanie w nich jest tanie, ale warunki nie są najlepsze. Pokoje mają wszystkie niezbędne meble, czystość jest utrzymana. W tym samym czasie nie ma dostępu do Internetu i nowoczesnych technologii.

El Diablo Tranquilo

Hotele Punta del Diablo nie działają w dni poza sezonem. W tym okresie można łatwo znaleźć miejsce zamieszkania w domach mieszkańców. Koszt wynajęcia pokoju to około 20 USD.

Moc

We wsi można znaleźć kilka małych barów serwujących świeże owoce morza. Bardzo dobrze robią sobie tradycyjnego partnera, a nawet mogą dostać szklankę piwa za darmo. Niestety nie wszystkie bary działają w tym czasie, więc turyści wolą kupować towary w małych straganach i przygotowywać dania w miejscach zamieszkania.

Местный бар

Jak się tam dostać

W pobliżu Punta del Diablo przechodzi szlak Urugwaj numer 9. Autobusy kursują regularnie przez to, dzięki czemu można łatwo dostać się do pożądanego miejsca z każdej najbliższej miejscowości lub stolica kraju .

Дорога на пляж