Południowy wschód Urugwaj to mała miejscowość turystyczna Minas. To miasto jest uważane za centrum administracyjne departamentu Lavalleja, które z kolei nosiło nazwę Minas do 1837 roku. Urugwajskie miasto zostało uwielbione przez takie znane osobistości, jak Sebastian Abreu, miejscowy piłkarz i Juan Antonio Lavalleja, rewolucyjny i polityczny bohater walczący o niepodległość tego kraju. którego honor został przemianowany na departament.

Informacje ogólne

Z języka hiszpańskiego nazwa miasta dosłownie oznacza "moje". Teren tego obszaru jest w większości pagórkowaty. Minas została założona w 1783 roku, kiedy rodziny z Galicji i Asturii osiedliły się na terytorium przyszłego miasta. W październiku 1830 r. Minas uzyskał status małego miasta, a od 1937 r. Stał się centrum administracyjnym departamentu. Według danych z 2011 roku populacja miasta wynosi 38 447 osób.

Завораживающие природные уголки города

Klimat Minas

Subtropikalny, oceaniczny klimat panuje na terenie miasta. Latem jest tu dość gorąco, przeciętnie temperatura wynosi + 23 ... + 25 ºС, czasami powietrze ogrzewa się do + 34 ºС. Chłodne bryzy w ciągu dnia pomagają przetrwać to upał. Zimą słupki termometru spadają do + 8 ° C, ale jeśli wieje południowy wiatr rozpryskiwaczy, temperatura powietrza spada do -6 ... -10 ° C. Czasami w tym momencie zaczynają się opady śniegu.

Климат Минаса

Zabytki miasta

Wśród miejsc turystycznych odnotujemy:

  1. Uwzględniana jest główna atrakcja przyrodnicza Rhodo Park zajmując rozległe terytorium. Mieści ogród zoologiczny z rzadkimi, egzotycznymi gatunkami zwierząt i basenem.
  2. Парк Родо
  3. Popularne są także parki Fabini i Artigas .
  4. W mieście znajduje się kilka muzeów, z których najsłynniejszym jest Juan Antonio Lavalleja .
  5. Wśród atrakcji religijnych można zwiedzić parafię w Fatimie, Kościół Biblijny w Minas i Kościół św . Krzyża .
  6. W pobliżu miasta znajdują się różne pomniki i pomniki . Turyści i mieszkańcy często odwiedzają pomnik generała, który stoi na wzgórzu w jednym z parków.
Достопримечательности Минаса

Rozrywka i rozrywka

Aktywny odpocząć Na zewnątrz jest jednym z głównych celów turystycznych w Minas. Wycieczki z obszarów naturalnych i chronionych z profesjonalnym przewodnikiem są bardzo potrzebne. Żywe i niezapomniane wrażenia zapewnią wycieczkę do doliny Nitki Życia. Relaks i odpoczynek po męczącym dniu w El Plata Spa. Fani hałaśliwych firm i dyskotek mogą zapalić się w nocnym klubie "Jardines".

Экскурсии по Минасу

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Wybór hoteli i hoteli różnych gwiazd w Minas jest dość zróżnicowany. Większość z nich posiada basen i bezpłatny parking. Zamożni turyści często wybierają hotele w centrum miasta, ponieważ są odpowiednie opcje, takie jak Cerro Mistico i Parque de Vacaciones UTE-ANTEL. Za niewielką opłatą można zakwaterować się w mini hotelach Posada Ecoitay, Verdun lub Posada de Campo El Porfiado. Dla podróżujących w budżecie są doskonałe opcje do życia: hostele Minuano i Minas.

Отель Cerro Mistico

Kawiarnie i restauracje

W Minas turyści nie będą głodni, bo jest mnóstwo kawiarni i restauracji. Dania międzynarodowe i nowoczesne Kuchnia Urugwajska gotują prawie w każdej restauracji. Powinieneś koniecznie spróbować narodowych arcydzieł mięsnych - asado a la parrilla (mięso na węglu drzewnym), civito (kanapka z mięsem, jajami i warzywami) i choripan (hot dog z pikantną kiełbasą). Możesz wypić filiżankę kawy i zamówić doskonałą pizzę w Rotiseria y Pizzeria Walter. Najpopularniejsze wśród turystów są restauracje Parador del Lago, KI-Joia i Manda Brassa.

Ресторан Parador del Lago

Zakupy

Turyści spędzający wakacje w Minas mogą zrobić zakupy w wolnym czasie. Ogromny asortyment pamiątek i upominków można znaleźć na rynkach miasta, a także w dużych kompleksach handlowych Herrería Artigas i Ferretería Andalucia, Super Unico, Lavalleja FC Sede Social. Z lokalnych produktów turyści wybierają ekskluzywne galanterię skórzaną, ręcznie robione wełniane swetry, unikatowe wyroby z drewna i ceramiki oraz różne dekoracje. Wszystko to znajduje się w sklepach Manos del Uruguay.

Торговый центр

Transport

System transportu w Minas, podobnie jak w całym Urugwaju, jest bardzo dobrze rozwinięty. Miasto stale kursuje autobusami wahadłowymi. W każdej chwili możesz łatwo zamówić taksówkę. Dla wygody i oszczędności czasu możesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Największą taką firmą jest Alquiler de Autos. Ponadto miasto ma linię kolejową. Pociągi zatrzymują się na stacji Ferrocarrille.

Общественный транспорт города

Jak dostać się do Minas?

Z Montevideo tutaj najlepiej jest jechać samochodem. Najszybsza trasa przechodzi przez Ruta 8 Brigadiera Gral Juan Antonio Lavalleja, podróż trwa około 2 godzin. Trasa numer 7 i numer 11 trwa około 2,5 godziny. Z innych miast w kraju do Minas można dojechać pociągiem.

Окрестности города