Na zachodzie Urugwaj , którego brzegi są myte przez wody Oceanu Atlantyckiego, znajduje się jedna ze starożytnych latarni morskich kraju - Cabo Polonio. Pomimo, że ma ponad 100 lat, nadal pozostaje ważnym obiektem strategicznym i główną atrakcją półwyspu.

Historia latarni morskiej w Cabo Polonio

Struktura ta została wzniesiona w odległym 1881 roku. Następnie zbudowano go, by oświetlał drogę dla statków, które płynęły przez Atlantyk do Montevideo. Od 1914 do 1942 r. W budynku latarni morskiej w Cabo Polonio opierało się przedsiębiorstwo zajmujące się rybołówstwem, a także polowaniem na wilki i lwy morskie. W 1942 r. Rząd kraju zakazał polowań na tym obszarze i uzyskał status rezerwatu morskiego.

W 1976 r. Latarnia morska w Cabo Polonio została dodana do listy narodowych zabytków tego kraju. Pierwszym strażnikiem latarni był Pedro Grupillo.

Здание маяка Кабо-Полонио

Cechy architektoniczne latarni morskiej Cabo Polonio

Wysokość tego strategicznie ważnego obiektu wynosi 26 m. Na samym szczycie znajduje się źródło światła migające co 12 sekund. Ogniska te są widoczne dla statków położonych w odległości 33 km od brzegu. Баркасы у побережья Кабо-Полонио Latarnia morska w Cabo Polonio jest cylindryczną wieżą z trzema białymi pierścieniami i czerwonymi ceglanymi paskami. Mocna baza wieży jest kwadratowa i wykonana z białej cegły.

Znaczenie turystyczne latarni morskiej w Cabo Polonio

Ten punkt orientacyjny znajduje się w okolicy z pięknymi krajobrazami i niekończącymi się plażami, które od dawna są popularnym celem turystycznym. Ale u stóp latarni morskiej przylądka Polonio kąpiel jest zabroniona z następujących powodów:

  • ze względu na fakt, że formują tu silne prądy;
  • ze względu na skaliste dno;
  • z powodu ostrych różnic w głębokości.

Odwiedź ten obszar, aby cieszyć się oceanicznym wybrzeżem i wspiąć się na taras widokowy. Z 26-metrowej wysokości widać:

  • mała wioska o podobnej nazwie;
  • wyspa Torres;
  • Wyspa Uroku;
  • wyspa Rasa;
  • wysepka, która jest częścią rezerwatu morskiego.

Należy pamiętać, że z powodu złej pogody lub konserwacji latarnia Cabo Polonio może być zamknięta.

Поселение Кабо-Полонио

Jak dostać się do latarni morskiej Cabo Polonio?

Aby zobaczyć ten punkt orientacyjny, musisz udać się na zachód od Urugwaju. Latarnia znajduje się na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, na terytorium Park Narodowy Cabo Polonio . Odległość od Montevideo do latarni morskiej jest około 220 km. Można je pokonać w ciągu 3 godzin, podążając za autostradą nr 9. Należy tylko zauważyć, że wzdłuż tej trasy znajdują się płatne i prywatne drogi.

Туристические машины, следующие к маяку Кабо-Полонио