Rio Gallegos jest miastem w Argentyna , stolicy departamentu Guer Aike w prowincji Santa Cruz i prowincji jako całości. Miasto położone jest u ujścia rzeki Gallegos, na której cześć została nazwana. Zbiornik ten został otwarty przez badacza García Hofre de Loays w 1525 roku i początkowo nosił nazwę San Idelfonso, a następnie przemianowany na cześć jednego z uczestników ekspedycji Magellana, Blasco Gallegos.

Już w 1535 r. Nad ujściem rzeki pojawiła się osada, ale aktywnie zaczęła ona rosnąć dopiero w 1885 r., Aw 1895 r. Rio Gallegos była już dużą wsią owiec. W 1904 r. Przeniesiono tu stolicę prowincji Santa Cruz.

Центральная улица

Informacje ogólne

Rio Gallegos - najbardziej zaludnione miasto w prowincji, jest domem dla około 100 tysięcy osób. Zajmują się głównie rolnictwem i przemysłem mięsnym. Ostatnio rozwija się także przemysł naftowy i gazowy w regionie, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego. Stopa bezrobocia w Rio Gallegos jest dość niska w porównaniu z innymi regionami Argentyny - nieco ponad 3%.

W mieście znajduje się Narodowy Uniwersytet Patagonia . Dziś Rio Gallegas jest jednym z najważniejszych miast w południowej Argentynie; Jest port i międzynarodowy lotnisko .

Вечерний городАллеи парка

Warunki klimatyczne

Klimat w Rio Gallegos jest umiarkowany, półpustynny. Zimy są suche, ale nadal zdarza się śnieg. W sierpniu i wrześniu spada jedynie 12 mm opadów, to jest najsuchszych miesięcy. Najbardziej mokry miesiąc to maj (37-38 mm opadów). Zimy są chłodne: temperatura wzrasta średnio do + 3 ° С i może osiągnąć -2 ° С. Lato również nie jest zbyt gorące: maksymalna zarejestrowana temperatura wynosi + 21 ° C, częściej termometr jest bliski + 19 ° C

Zabytki

Najważniejszą rzeczą, która przyciąga turystów do Rio Gallegos, są pingwiny Magellana, których dom od września do kwietnia jest ujściem rzeki Gallegos. Codziennie migruje tu około 250 tysięcy ptaków. Spójrz na nich w rezerwie Cabo Virgenes Turyści przyjeżdżają z całego świata. Oprócz pingwinów, w rezerwacie żyją kolonie rybitwy, kormorany, czaple dominikańskie, gniazdują tu flamingi, gołębie antarktyczne i wiele innych ptaków. Godnym uwagi miejscem w parku jest latarnia morska.

Маяк в Кабо-Вирхенес

Niedaleko Rio Gallegos znajduje się inny Park Narodowy, Los Glaciares wymienione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Na terenie parku znajduje się masyw lodowy zajmujący trzecie miejsce na świecie pod względem wielkości lodu, ustępujący jedynie Antarktydzie i Grenlandii.

Национальный парк Лос-Гласьярес

62 km od miasta znajduje się kolejny sławny zabytek przyrody - Błękitna Laguna, jezioro w kraterze wygasłego wulkanu o zaskakująco jasnej barwie wody. Obszar wokół jeziora jest chroniony, istnieje wiele różnych zwierząt i ptaków.

Голубая лагуна

W samym mieście jest wiele atrakcji, które zasługują na uwagę:

 • Plac o nazwie San Martin z tym samym parkiem; w centrum placu znajduje się posąg generała, w parku jest kilka rzeźb;
 • Muzeum Pionierów, opowiadające o pierwszych osadnikach Rio Gallegos;
 • mauzoleum Nestora Kirchnera, prezydenta Argentyny w latach 2003-2007;
 • zatopiony statek "Marjorie Glen";
 • pomnik poświęcony wojnie o Falklandy;
 • muzeum sztuki Eduardo Minicelli;
 • Muzeum Malvinas;
 • pomnik pilotów Sił Powietrznych Argentyny;
 • Monumento Cruceiro Gallego;
 • pomnik generała Julio Roca.
Monumento Cruceiro GallegoКафедральный соборМавзолей Киршнера
Монумент в память о мальвинской войнеПамятник пилотам ВВС АргентиныПлощадь Сан-Мартина

Gdzie się zatrzymać?

Ponieważ Rio Gallegos można słusznie nazwać miastem turystycznym, hotele nie ma tu niedoboru. Według opinii gości, wśród najlepszych są 4 * Hotel Patagonia, Hotel Aire, Hotel Santa Cruz.

Hotel Patagonia - один из лучших отелей города

Restauracje w Rio Gallegos

Jedną z najpopularniejszych restauracji w mieście jest British Club Restaurant - jak zauważa wielu odwiedzających, jest tam drożej niż w wielu innych miejscach w mieście, ale jedzenie i atmosfera są tego warte. Na uwagę zasługują takie miejsca jak Buffalo Gril House, Puro Sur, Neneo Restaurante, La Casa del Sushi.

Jeśli chcesz wypić kawę z deserem - odwiedź:

 • Piekarnia Delicias de la Abuela;
 • kawiarnia Heladeria Tito;
 • Cafe La Lechuza.
British Club Restaurant

Zakupy

Rio Gallegos ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę; jest wiele sklepów, są centra handlowe, w których oprócz jedzenia można kupić ubrania, buty, w tym słynne argentyńskie trampki alpargatas. W mieście można kupić inne tradycyjne argentyńskie pamiątki .

Традиционные тапки альпаргатас

Transport miejski

Rio Gallegos jest rozgałęziony system transportowy . Istnieją 4 linie transportu publicznego, które obejmują nie tylko całe miasto, ale także część przedmieść.

Jak dostać się do Rio Gallegos?

Około 5 km od centrum znajduje się międzynarodowa lotnisko który akceptuje loty z innych miast Argentyny, w tym ze swojej stolicy. Możesz także polecieć na lotnisko El Calafate a potem do Rio Gallegos samochodem. Droga potrwa około 3,5-4 godzin, pojedzie wzdłuż trasy RP11, następnie wzdłuż RN40, RP5 i RN3. Z El Calafate do Rio Gallegos można dojechać autobusem, zajmie to 4 godziny.

Inną opcją jest polecieć do chilijskiego Pres Ibanez, który znajduje się w mieście Punta Arenas, a stamtąd wziąć Ruta 9, Ruta 255 i RN3. Istnieje również autobus z Punta Arenas do Rio Gallegos. Od Buenos Aires można dojechać samochodem, ale nie jest to najlepszy wybór, ponieważ droga potrwa cały dzień.

ПортМеждународный аэропорт Рио-Гальегос