Rezerwat przyrody Cabo Virgenes na przedmieściach Rio Gallegos - miejsce mało znane i tylko zyskuje popularność wśród turystów. Jest jednak wiele do zobaczenia - kolonie pingwinów, piękno nietkniętej przyrody, krajobrazy Oceanu Atlantyckiego i okolice rezerwatu - wszystko to nie pozostawi obojętnym.

Lokalizacja:

Rezerwat narodowy Cape Virgenes znajduje się w południowej części prowincji Santa Cruz w Argentyna , na wybrzeżu oceanu, w pobliżu Cieśniny Magellana.

Historia Rezerwy

Park został otwarty dla zwiedzających w czerwcu 1986 roku. Celem jego powstania było zachowanie kolonii pingwinów Magellana, których liczba jest tutaj druga Punta Tombo .

Панорама парка

Co jest ciekawego Cape Virgenes?

W tych obszarach ochrony przyrody warto zwrócić uwagę na:

  1. Kolonia pingwinów. Tutaj jest około 250 tysięcy osób, a to jest ich najbardziej wysunięta na południe kolonia na kontynencie. Na terenie Przylądka Virgenes położona jest dwu kilometrowa trasa, po której można bardzo dokładnie zobaczyć pingwiny, obserwować ich gry i zachowania. Na wybrzeżu pingwiny Magellana wychodzą we wrześniu, zajmują swoje stare gniazda i angażują się w składanie i wylęganie jaj. Do kwietnia nowe potomstwo będzie mogło migrować z rodzicami. Rezerwat prowadzi badania i środki mające na celu utrzymanie i zwiększenie liczby kolonii. Oprócz pingwinów można zobaczyć inne ptaki, w tym kormorany, sokoły wędrownych, flamingi, czaple, mewy dominikańskie i wiele innych.
  2. Магеллановы пингвины в парке
  3. Faro de Cabo Vírgenes. Znajduje się w północno-wschodniej części obszaru chronionego. Ten budynek został zbudowany w 1904 roku przez wojskowych marynarzy. Latarnia stała się niezapomnianym sygnałem świetlnym ze względu na 400-watową lampę, dzięki której widoczność w morzu wynosi około 40 km. Na szczycie latarni możesz wspiąć się na 91 stopni. Z okien roztacza się piękny widok na cieśninę i okolice rezerwatu. Nieco dalej od latarni znajduje się kawiarnia Al Finu al Sabo, w której można zjeść przekąskę i zrelaksować się po spacerze.
Маяк Кабо Виргенес

Jak odwiedzić?

Aby odwiedzić Przylądek Virgenes, najlepiej jest dołączyć do zorganizowanej grupy turystycznej z przewodnikiem. Grupy wycieczkowe z jednodniową trasą do rezerwy zaczynają się od Rio Gallegos (odległość od miasta do rezerwy wynosi około 130 km).

Дорога в заповедник