Wyobraź sobie mapę Argentyna . Jego rozległe przestrzenie przecinają kilka szerokości geograficznych. Nic dziwnego, że wraz z nadmorskie kurorty Tutaj możesz jeździć na nartach, a oprócz zwierząt tropikalnych podziwiać pingwiny. Tak, to te urocze i zabawne ptaki schroniły się na swoich rozległych terenach rezerwatu Punta Tombo.

Z czego słynie rezerwat przyrody?

O tym, kim są pingwiny Magellana, administracja parku zaczyna mówić przy wejściu przez liczne stoiska informacyjne. Wiele praktycznych informacji mówi, że te niesamowite ptaki rosną do 50-60 cm, a ich maksymalna waga waha się około 5-6 kg. Pingwiny Magellana nie boją się ludzi i bardzo wspierają zwiększoną uwagę. Mimo to administracja rezerwatu oficjalnie zakazuje jakiejkolwiek interakcji z pingwinami oprócz obserwacji z tras turystycznych.

Побережье

Punta Tombo corocznie staje się domem dla ponad 650 tysięcy pingwinów. Każdej jesieni migrują do półwysep , gdzie znajduje się rezerwa, w celu pozyskania i pozyskania potomności. Prawie każdy przyzwoity krzew tutaj wykopał małe dziury, w których samica wylęga jaja. Osobliwością pingwinów jest jednak to, że nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z instynktu reprodukcji - są też tacy, którzy po prostu pluskają się w wodzie, łapią skorupiaki i mięczaki i cieszą się spokojem w bezpieczeństwie.

W Argentynie Punta Tombo jest najczęściej odwiedzanym rezerwatem. Tereny te są częścią wybrzeża, które pokryte jest gliną, piaskiem i żwirem. Ogólnie rzecz biorąc, Punta Tombo nie może pochwalić się ogromnym rozmiarem. Jego szerokość wynosi tylko 600 m, a długość rozciąga się na 3 km. Ponad 65 tysięcy turystów co roku podziwia obrzędy małżeńskie i proces wychowywania małych pingwinów. Ponadto w rezerwie żyją mewy, kormorany, nandu i guanaco.

Пункт наблюдения

Jeśli zebrałeś się na spacer w Punta Tombo i zdecydowałeś się bliżej poznać pingwiny Magellana, naruszając polecenia administracji, to pamiętaj - najważniejsze, żeby nie stanąć na drodze tych ptaków. Mogą chodzić tylko po linii prostej i po prostu nie będą mogli się wokół ciebie obejść.

Jak dostać się do rezerwatu przyrody Punta Tombo?

Jego obszary chronione znajdują się 180 km od z miasta Puerto Madryn , gdzie regularne autobusy kursują regularnie. W wynajętym samochodzie trzeba jechać drogą RN3, droga potrwa nieco ponad dwie godziny.

Туристические тропки