Na wybrzeżu Atlantyku Argentyna leży malownicze półwysep - Valdez. Łączy się z lądem przez mały przesmyk o nazwie Carlos-Amegino. W 1999 roku obszar ten został włączony przez UNESCO w 2008 roku Lista światowego dziedzictwa . O tym, co służyło tej okazji, czytaj dalej.

Klimat półwyspu

Niewielki obszar Valdez obejmuje kilka ekosystemów, które znacząco wpłynęły na warunki klimatyczne tego obszaru. Zimą temperatura powietrza jest dodatnia, ale w nocy może spaść gwałtownie do -10 ° C. Latem, które trwa od grudnia do lutego na półkuli południowej, może być bardzo gorąco. Zatem maksymalna temperatura zarejestrowana na półwyspie osiągnęła + 45 ° C. To był 31 grudnia 2008.

Co jest ciekawego w Półwyspie Valdez?

Główne bogactwo tego obszaru jest duże rezerwat biosfery ze zróżnicowaną fauną. Atrakcje w parku znajduje się wiele rozrywek w ekoturystyce. W tym celu przyjedź na półwysep:

  1. Wycieczka statkiem. Zapozna cię z licznymi mieszkańcami obszaru wodnego półwyspu: lwami morskimi, słoniami i fokami oraz orkami.
  2. Obserwowanie wielorybów. Często w zatokach Golfo San Jose i Golfo Nuevo, które zmywają półwysep, pływają na południu wielorybów. Dzieje się tak głównie od maja do grudnia, oraz najlepsze miesiące Wrzesień - listopad, kiedy wieloryby mają sezon godowy. Kontemplacja tych zwierząt, których populacja stale rośnie - główna rozrywka dla miłośników przyrody. Kosztuje około 50 USD i trwa około dwóch godzin.
  3. Piesze wycieczki. Ta rozrywka pozwoli turystom zobaczyć faunę lądową Valdes. Na terytorium półwyspu swobodnie chodzić lama-guanaco, strusie nandu, mara i wiele małych ssaków. Zwłaszcza jak przyrodnicy, pingwiny Magellan, który wziął ochotę na północną część półwyspu i gniazduje tu od września do marca. Rezerwy pracownicze pozwalają odwiedzającym zbliżyć się do pingwinów na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza że ptaki są przyzwyczajone do obecności ludzi i wcale się ich nie boją. Wycieczka do Punta Delgada i Punta Norte będzie okazją do oglądania słoni morskich.
  4. Wyspa Ptaków lub Isla de los Pajaros. Obserwacje ornitologiczne (ślepa obserwacja) są tutaj bardzo popularne. 181 gatunek ptaków znalazł dom na tej wyspie 5 km od brzegu. W tym miejscu rezerwatu Valdez możesz robić doskonałe zdjęcia.
  5. Słone jeziora. Największy z nich znajduje się poniżej poziomu morza na wysokości 40 m. Zbiornik zajmuje drugie miejsce w tym wskaźniku w całej Ameryce Południowej. Inne depresje na półwyspie Valdez powstały w wyniku pracy kopalni soli. W zachodniej części parku rozwija się saletracka.
  6. Puerto Pyramids. Na półwyspie znajduje się mała wioska Puerto Pyramides, skąd rozpoczynają się główne wyprawy na terytorium rezerwatu.
  7. Plaże Valdés. Tutaj również można miło spędzić czas, biorąc kąpiel powietrzną, opalając się i pływając, jeśli jest to ciepły sezon.
Jak dostać się na półwysep?

Na mapie Ameryki Południowej półwysep Valdez znajduje się na wschodnim wybrzeżu Argentyny. Najbliższe miasto to rezerwat Puerto Madryn . Istnieje małe lotnisko, które przyjmuje loty krajowe, więc jest to najprostszy sposób, aby dostać się tam drogą lotniczą.

Полуостров Вальдес на карте

Idealną opcją jest wycieczka na półwyspie z przewodnikiem. W takim przypadku nie musisz w ogóle myśleć o trasie. Jeśli zdecydujesz się samemu studiować Valdez, przygotuj się na podróż dookoła rezerwatu na łodzi, która zabierze cię do habitatu zwierząt morskich.

Вальдес встречает туристовЖивописные пейзажиНаблюдение за китами
Пингвины МагелланаРельеф полуостроваФауна заповедника
Южные китыЭкскурсионный катерФлора во многом уступает фауне