Wszyscy bez wyjątku turyści planujący wakacje w Argentyna Zastanawiam się, kiedy lepiej udać się do tego kraju. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. W końcu ważne jest, aby najpierw ustalić cel wizyty ( wakacje na plaży , narciarstwo zjazdowe inspekcja atrakcje ) oraz z miejscem, w którym chciałbyś spędzić nadchodzące wakacje. Ten artykuł opowie o klimatycznych cechach Argentyny i regionach, które powinny zdecydowanie odwiedzić.

Kiedy lato nadejdzie do Argentyny?

Lato w Argentynie przypada na okres od grudnia do stycznia. W tym czasie, we wszystkich regionach kraju, wysokie temperatury (do + 28 ° C) są ustalone, tylko w południowych regionach słupki termometru ledwo osiągają + 10 ° C. Jeśli chodzi o opady, są one obfite w obszarach przybrzeżnych państwa i są niewielkie w środkowym pasie Argentyny.

Gorące lato argentyńskie to dobry pomysł na spędzenie czasu Gualeguaychu znany z festiwali i karnawał . Miłośnicy plaż mogą odwiedzić Mar del plata i Miramar uważane za najlepsze ośrodki w Argentynie .

Пляжный сезон открыт

Argentyńska jesień

Jesień przybywa do kraju na początku marca i trwa do końca maja. Ten czas jest uważany za najlepszy w podróży: gorący upał za nami, a nadszedł czas na komfortową temperaturę. W północnych regionach kraju termometr osiąga + 22 ° С, na południu - +14 ° С. Opady są częste i obfite.

W tym sezonie w Argentynie możesz odwiedzić absolutnie każdy region. Wielu turystów udaje się na jesień Iguazu Falls , miasta Puerto Madryn i Mendoza gdzie bogate dziedzictwo kulturowe kraju jest skoncentrowane, zachowane tradycje i zwyczaje .

Водопады Аргентины

Zima - czas ośrodków narciarskich

Zima kalendarzowa przybywa na ziemie Argentyny z początkiem czerwca i kończy się w sierpniu. W tym czasie w regionach wysokogórskich w kraju ustalane są ujemne temperatury, podczas gdy w regionach północnych termometry utrwalają znak w temperaturze + 17 ° C. ośrodki narciarskie , oferując doskonałą obsługę i tory o różnych poziomach złożoności. Rozważane są najlepsze ośrodki zimowe w Argentynie La Hoya , Cerro Castor , Cerro Bajo , Chapelco .

Пора покататься на горных лыжах

Obchody wiosny

Miesiące wiosenne w Argentynie to wrzesień, październik, listopad. Pogoda w tym czasie charakteryzuje się wysokimi temperaturami (do + 25 ° С) i niskimi opadami. Na południu kraju jest zimniej (do + 15 ° C), wietrznie i deszczowo.

W Argentynie jest ich wiele święta narodowe : Dzień Nauczyciela, Dzień Wyścigów, Międzynarodowy Festiwal Gitarowy i inne. Najlepsze miejsca na wizytę w tym czasie są brane pod uwagę Buenos aires , Salta , Cordoba , El Calafate , Ushuaia .

Время карнавалов и торжеств