We wschodniej części Argentyna , na jednym z wybrzeży Oceanu Atlantyckiego rozciąga się piękne miasto wypoczynkowe - Mar del Plata. Nazwa miasta w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego oznacza "morze srebra".

Krótko o historii miasta

Założycielem Mar del Plata był zamożny lokalny przedsiębiorca, który otworzył fabrykę przetwórstwa mięsa w mieście. Wkrótce ulice zostały zbudowane z luksusowymi willami i modnymi hotele . Już na początku XX wieku. Mar del Plata stał się jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w kraju, który przyciągnął tysiące turystów z całego świata.

Klimat

Miasto jest zdominowane przez umiarkowany klimat subtropikalny. Zima trwa od czerwca do sierpnia i charakteryzuje się komfortem i miękkością. Temperatura otoczenia w tym czasie sięga + 9 ° C, opady są obfite i częste. Lato przypada na miesiące od grudnia do lutego. W tym czasie termometry są mocowane do + 27 ° C. Opady są mało prawdopodobne.

Zabytki

Miasto wypoczynkowe Mar del Plata może poszczycić się bogatym dziedzictwem architektonicznym, którego obiekty barwnie przedstawiają historię Argentyny. Szczególnie cenne są:

 • Stare rezydencje. Większość z nich znajduje się w samym sercu miasta. Domy są w stylu wiktoriańskim.
 • Dwory XX wieku. Są to Villas Victoria, Silvina i Emilio Mitre, gdzie otwarte jest Muzeum Historyczne.
 • Przedmioty religijne. Należą do nich Katedra i kaplica Santa Cecilia.
 • Rzeźba Los Lobos. Jest uważany za symbol miasta Mar del Plata.
 • Kaplica Divino-Rosto. Świątynia słynie z rzeźbionego ołtarza, wykonanego z orzecha i pokrytego złotem.
 • Muzea morskie i nauki przyrodnicze.
Знаменитые викторианские дома Мар-дель-ПлатаМорской музей

Moc

Będąc w Mar del Plata w Argentynie, zwróć uwagę na to dania narodowe które można spróbować w instytucjach miasta:

 1. Restauracje rybne znajdują się na nabrzeżu iw dzielnicy Alem. Tutaj możesz spróbować potraw z ostryg, krewetek, ryb, kalmarów, węgorzy, krabów i innych mieszkańców mórz.
 2. Dania mięsne są obowiązkową pozycją w menu każdej restauracji. Koniecznie wypróbuj kiełbasę "asado", kotlety "Milanese" i wołowinę "bife de lomo".
 3. Dla smakoszy smakosze polecają lokalne przysmaki: mini croissanty, karmelowe placki.
 4. Ulubionymi napojami mieszkańców Mar del Plata są herbata i marka wina "Malbec".

W Argentynie kolacja przypada od 21:00 do 22:00. Jeśli później zdecydujesz się przyjść do restauracji, przygotuj się tylko na sałatki i lekkie przekąski.

Ресторан в центре Мар-дель-Плата

Zakwaterowanie

Mar del Plata jest uważana za jedną z największych ośrodki w Argentynie i nic dziwnego, że na jego terenie zbudowano ogromną liczbę hoteli. Miejsca zamieszkania różnią się liczbą gwiazdek, jakością i poziomem usług, a w konsekwencji ceną:

 1. Najbardziej popularne w środowisku turystycznym hotele Maison Apart Hotel, Presidente Hotel. Pokój jednoosobowy, który może kosztować 50 USD za noc.
 2. Oprócz prestiżowych hoteli w Mar del Plata są:
 • apart-hotele (Apart Hotel Guerrero);
 • Hotele rodzinne (Hotel Corbel Superior);
 • luksusowe wille (Hotel Costa Galana).

W szczycie sezonu turystycznego należy zarezerwować hotel z wyprzedzeniem. Ta zasada dotyczy tabel w restauracjach. Z powodu dużego napływu gości istnieje duża szansa na pozostanie bez miejsca na nocleg i jedzenie.

Presidente HotelВилла в исторической части города

Rozrywka i rekreacja

Rozpatrywana jest popularna forma rekreacji w mieście plaża . Terytorium Mar del Plata jest bogate w różnorodne tereny rekreacyjne, które są wyposażone we wszystko, co niezbędne i są w stanie zaspokoić nawet najbardziej nietypowe życzenia wczasowiczów.

На одном из городских пляжей

Możesz pominąć czas, przechodząc do jednego z parków rozrywki w mieście. Tutaj można znaleźć pokazy cyrkowe i akrobatyczne, występy zwierząt morskich i wiele więcej. Być może najlepszym miejscem, w którym gromadzą się różni przedstawiciele Oceanu Atlantyckiego, jest miasto Akwarium położone na wybrzeżu. Sztuczny Park "Aquasol" jest wyposażony w 20 basenów, trawniki, miejsca piknikowe. Osoby pragnące zapoznać się z fauną Argentyny są zazwyczaj wysyłane do zoo Mar del Plata.

Тематический парк в Мар-дель-Плата

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uprawiać windsurfing, nurkowanie, parasailing. Skacz ze spadochronem, pokonaj górską rzekę kajakiem, jeżdżąc samochodami terenowymi lub zagraj w golfa w jednym ze specjalnych klubów.

Życie nocne w Mar del Plata jest bogate i różnorodne. We wszystkich pomieszczeniach otwartych klubów nocnych i dyskotek pod gołym niebem znajdują się kasyna i przytulne letnie bary. Co roku w Mar del Plata odbywa się festiwal teatrów wiejskich i kolorowy pokaz tanga. Nie przegap okazji, aby sfotografować te ważne wydarzenia w Mar del Plata.

Zakupy

Mar del Plata jest idealnym miejscem na zakupy . Zakupy najlepiej wybrać się na główną ulicę handlową San Martin. Tutaj znajdziesz butiki modowe oferujące markowe ubrania i biżuterię. W małych sklepach turyści kupują oryginalne pamiątki i antyki.

W przypadku galanterii skórzanej i akcesoriów przejdź do Juan Giusto Avenue. Na ulicach Mar del Plata spotkasz stragany oferujące różne bibeloty: magnesy, kubki, słodycze.

Bezpieczeństwo

Pomimo dużego napływu turystów, Mar del Plata jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Argentynie. Nawet najmniejsze wykroczenia zdarzają się tutaj rzadko, ale nadal nie należy lekceważyć zasad bezpieczeństwa osobistego.

Jak się tam dostać?

Mar del Plata znajduje się 400 km od Buenos Aires . Możesz dostać się ze stolicy Argentyny do kurortu:

 • w samolocie. Codzienne loty bezpośrednie. Czas lotu to 2,5 godziny.
 • w autobusie. Wygodne autobusy kursują w obu kierunkach. Czas podróży - 5-6 godzin.
 • pociągiem. Podróż potrwa około 7 godzin.
 • samochodem. Autostrada PR2 trwa 4 godziny.