In Argentyna , na Oceanie Atlantyckim jest niewielka wyspa , który nazywa się Martin-Garcia (Martín García). Jest częścią prowincji Buenos aires i znajduje się w pobliżu ujścia do Urugwaju La Plata na wysokości 65 m npm Powierzchnia wyspy wynosi 1,84 mkw. km, a liczba ludności to tylko 170 osób. Dziś jest popularnym miejscem turystycznym.

Informacje ogólne

W 1516 r. Włoski nawigator Sebastian Cabot stał się odkrywcą wyspy. W XIX wieku toczono aktywną walkę pomiędzy Martinem a Garcią między Brazylią a Argentyną. Floty Anglii i Francji także walczyły blisko niego. Z tego powodu na stałe znajdował się garnizon pułku piechoty.

W 1973 r. Urugwaj podpisał traktat, w którym uznał wyspę za Argentyną, ale dokument wskazywał, że terytorium było rezerwat przyrody . Oto jedyna granica lądowa między tymi krajami.

Вид на остров

Od 1765 r. Wyspa Martin-Garcia była wykorzystywana jako więzienna forteca, aw XX wieku była miejscem odniesienia dla więźniów politycznych. Obalono prezydentów: Juano Perona, Hipolito Yrigoyen, Arturo Frondisi.

Obecnie terytorium wyspy stale rośnie, wzrasta o 3-5 metrów rocznie, według naukowców Martin-Garcia wkrótce dołączy do delty rzeki Paraná.

Старинное здание

Pogoda na wyspie

Martin-Garcia jest zdominowany przez tropikalny klimat o wilgotności względnej 75%. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą + 24,5 ° C, a najzimniejszym miesiącem jest lipiec, kiedy słupek rtęci zbliża się do + 11 ° C.

Территория острова

Co zobaczyć na wyspie?

Ponieważ Martin-Garcia ma bogatą historię, zachowały się tu starożytne architektoniczne fortyfikacje i budynki. Ponadto jest to obszar chroniony, więc obserwatorzy ptaków i przyrodnicy często przyjeżdżają tutaj, by badać rośliny, zwierzęta i ptaki. Będąc na wyspie koniecznie odwiedź:

 • stare więzienie wojskowe;
 • infirmeria;
 • budynki, w których przebywali aresztowani prezydenci;
 • pierwsza latarnia morska;
 • stare kino;
 • kościół;
 • lotnisko;
 • Muzeum Historyczne (Museo Histórico). Znajduje się w centralnej części wyspy, a jej eksponaty informują odwiedzających o pełnym wrażeń życiu, które ujawniło się tutaj w przeszłości.

Jeśli przyjedziesz na wyspę ze zorganizowaną wycieczka , wtedy z pewnością będziesz trzymany w pobliżu zabytki . Idź tutaj sam, zatrudnij przewodnika lub kup mapę obszaru, aby nie przegapić ważnych zabytków.

Театр

Gdzie spać?

Na wyspie Martin-Garcia znajduje się tylko jedno miejsce, w którym można się zatrzymać, nazywa się Hostal & Camping Escuela de Grumetes. Obiekt jest kempingiem, w którym znajdują się miejsca na namioty i pokoje typu hostelowego.

To jest czysty, w pełni wyposażony i oświetlony obszar. Jest kuchnia i łazienka z niezbędnymi naczyniami. Odwiedzający otrzymują dania, śpiwory, drewniane ławki i grille. O godzinie 10:00 zgodnie z regulaminem hostelu wymagana jest opuszczenie pokoju. Jeśli planujesz spędzić cały dzień w hotelu Martin Garcia, zawsze możesz zostawić swoje rzeczy u konsjerża.

Podróżni, którzy marzą o spędzenie nocy na wyspie będą mogli zobaczyć zachód słońca lub spotkać wschód słońca, posłuchać odgłosów natury, cieszyć się świeżym morskim powietrzem.

Остров

Gdzie zjeść w Martin Garcia?

Na wyspie są tylko dwie restauracje:

 1. Solis - w instytucji jest zawsze dobra zabawa i dobra atmosfera. Porcje są duże i bardzo smaczne. Oto przygotowuje tradycyjna kuchnia argentyńska i włoskie (specjały z makaronów i kiełbasek).
 2. La Casona - w kawiarni specjalizuje się w deserach. Zakład jest zawsze świeżymi ciastami, gotowanymi na bazie pecan, białej i czarnej czekolady, a miejscowa kawa ze słodkim chlebem słynie w całej prowincji.

Wizyta w jednej z restauracji jest zawsze wliczona w cenę wycieczki.

Кафе

Plaża na wyspie

Na wybrzeżu Martin-Garcia znajduje się biały, drobny piasek, a woda jest czysta i ciepła. Sam plaża zaprojektowany i otoczony lasem ze ścieżkami spacerowymi. Są też klify z zacisznymi miejscami. Infrastruktura na wyspie jest dobrze rozwinięta, turystom oferowane są różne atrakcje wodne.

Jak się tam dostać?

Możesz dotrzeć na wyspę na dwa sposoby:

 1. W powietrzu jest tu małe lotnisko.
 2. Woda z Tigre miasto . Miejsce do cumowania w wiosce znajduje się na ulicy Lavalle 520, a stamtąd odzyskują łodzie wycieczkowe. Podróż trwa około 3 godzin. Droga przechodzi przez rzeki Tigre, Lyukhan, Onda, Union, Vinkulason.

Współrzędne Martin-Garcia: -34,182378, -58.253732

Аэродром