W jednym z malowniczych zakątków Argentyny znajduje się wspaniałe miasto Rawson. Jest jak magnes przyciąga turystów z całego świata, ponieważ na jego terenie jest tyle ciekawych i inspirujących. Podróż tutaj przyniesie Ci wiele miłych wspomnień i wspaniałych chwil. W tym mieście możesz bezpiecznie iść z małymi dziećmi lub po prostu zostać w ciszy i odmłodzić.

Informacje ogólne

Miasto położone jest w dorzeczu rzeki Chubut na południu Argentyna . Rosson jest centrum administracyjnym tej prowincji. Jest domem dla około 30 tysięcy osób, z których większość to rdzenni mieszkańcy. Ulubioną działalnością mieszkańców jest łowienie ryb, które przynosi wielkie dochody każdej rodzinie. Osobliwością tego obszaru jest to, że potomkowie walijskich kolonistów żyją na jego terytorium, więc niektórzy mieszkańcy mówią po walijsku.

Warunki pogodowe

Klimat w Roson jest stosunkowo łagodny, a zatem odpowiedni dla absolutnie każdego rodzaju. rekreacja . Oto pora deszczowa, która trwa od marca do maja. Zima jest uważana za najcieplejszą i najbardziej słoneczną porę roku w Rosonie, kiedy temperatura powietrza osiąga średnio + 22 ° С i prawie nie spada opadów. Dlatego sezon zimowy jest najbardziej nadaje się do turystyki w rosón.

Co jest interesujące?

Roson cieszy się dużą popularnością wśród osób lubiących rozkoszować się słońcem. Miasto ma jedną z nich najlepsze plaże w kraju - Playa Union, która zasłużyła sobie na komplementy ze względu na doskonałą linię brzegową, plażę morską i plażę. W pozostałej części miasta jest spokojniejsza i mniej popularna wśród plaż podróżnych - Playa Maganya.

Playa Union

W Rawson jest kilka ważnych historii atrakcje kto będzie mógł opowiedzieć o rozwoju miasta i ważnych wydarzeniach w historii Argentyny. Na przykład na przedmieściach znajduje się mała wioska Puerto Roson, która stała się rezydencją członków "Żółtej Floty". W samym mieście znajdują się dwa muzea: Historyczny i Ks. Bosko. Tam można zapoznać się z historią Rosona. W ich zbiorach znajduje się duża liczba fotografii, przedmiotów, czasopism na ten temat.

Don Bosco

Zakwaterowanie w Rosón

Nie ma wielu hoteli w mieście, większość z nich znajduje się w pobliżu plaż. Zakwaterowanie w hotele Roson nie kosztuje dużo, średnio 70 USD. Cena obejmuje bezpłatne śniadania i dodatkowe usługi (parking, opieka nad dziećmi, pranie chemiczne itp.). Większość turystów przebywa w następujących hotelach:

  • Hotel Punta Leon 3 * - położony w centrum miasta;
  • El Sosiego 3 * - hotel apartamentowy w pobliżu Playa Maganya;
  • City Hotel 2 * to dobry hotel na brzegu rzeki Chubut.
El Sosiego

Moc

Rosson to małe miasteczko, więc jest bardzo mało miejsc, w których można zjeść. Turyści, którzy przychodzą odpocząć, jedzą głównie w hotelach lub samodzielnie kupują produkty na lokalnych rynkach. Na ulicach miasta znajdują się małe kioski i sklepy sprzedające hot dogi i inne rodzaje fast foodów.

Paul Bocuse jest uważany za najlepsze miejsce w Roson i serwuje dania kuchni latynoamerykańskiej, różne rodzaje pizzy i francuskie desery. Ten bar jest najbardziej żywy i głośny w centrum Rawson. Oprócz tego w mieście jest kilka prostych stołówek, w których zawsze można zatrzymać się i wypić filiżankę kawy.

Droga do miasta

Możesz dostać się do Rawson pociągiem lub autobusem. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, poszukaj stacji wysyłającej w tym kierunku w sąsiednich miastach Chubut i Buenos aires . Autobusy do Rosson odjeżdżają codziennie ze stacji autobusowych w wioskach prowincji i centrów administracyjnych innych obszarów.

Железнодорожная станция