W jednym z argentyńskich miast znajduje się historyczna dzielnica, którą zbudowali kaznodzieje w XVII - XVIII wieku. Nazywa się to Jezuicką dzielnicą i misją Córdoba (La Manzana Jesuitica y las Estancias de Córdoba).

Interesujące informacje

Poniższe fakty pomogą poznać to popularne miejsce turystyczne:

 1. Dla podróżników, którzy kochają starożytne budowle architektoniczne, opracowano specjalną trasę El Camino de las Estancias Jesuíticas ("Droga misji jezuickich") o całkowitej długości 250 km.
 2. Kompleks położony jest w malowniczej okolicy i otoczony jest pięknym parkiem z wielowiekowymi drzewami i jeziorem.
 3. Mnisi żyli w tych stronach przez ponad 150 lat: od 1589 do 1767, aż do Karola III wydano dekret, który odnosił się do wydalenia misjonarzy z terytoriów hiszpańskich, a także do konfiskaty ich własności. Podczas pobytu na tej ziemi kaznodzieje osiągnęli wysoki poziom rozwoju społeczno-ekonomicznego i religijnego w tym czasie. Projektem zarządzał Zakon Towarzystwa Jezusowego (Compañia de Jesus).
 4. Każda wspólnota religijna zbudowała własny kościół i kilka pomocniczych budynków gospodarczych. W tych miejscach powstało sześć wiosek: Alta Gracia, Candelaria, Santa Catalina, Heus Maria, Caro i San Ignacio. Ostatnia misja, niestety, jest całkowicie zniszczona.
 5. Podczas budowy kompleksu przybyli do miasta przedstawiciele jezuitów z całej Europy, którzy przynieśli nowe technologie, różne pomysły i style. W związku z tym projekt obejmował zarówno kultury lokalne, jak i europejskie.
Церковь Общества Иисуса Opis wzroku

Obecnie kompleks w mieście Cordoba można podzielić na dwie części:

 1. Dawne redukcje, które jezuiccy misjonarze zbudowali w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Ich głównym celem było nauczanie i pokojowe nawracanie plemion indiańskich na chrześcijaństwo. Później gospodarstwa i pomieszczenia zostały przeniesione do posiadłości mnichów franciszkańskich.
 2. Jezuicki kwartał Argentyna , który obejmuje budynki mieszkalne, Kościół Towarzystwa Jezusowego, szkołę średnią "Monserrat", rezydencje mieszkalne, wydania drukowane, akademiki i Narodowy Uniwersytet . Po wydaleniu kaznodziejów jezuickie instytucje edukacyjne były administrowane przez administrację miejską.
Историческая постройка

Rozważ najsławniejsze zachowane budynki bardziej szczegółowo:

 • Uniwersytet - został założony w 1613 roku i jest uważany za jednego z pierwszych w Ameryce Południowej. Dziś zajmuje drugie miejsce w Argentynie pod względem ważności;
 • Университет
 • Kościół jest arcydziełem inżynierii. Słynie z tego, że dyrektorem duchowym lokalnej archidiecezji był papież Franciszek, należący do zakonu jezuitów;
 • Церковь внутри
 • w dzielnicy Alta Gracia lub Estancia Alta Gracia - kaznodzieje zbudowali ją w 1615 roku jako gospodarstwo komercyjne generujące dochód.
 • Миссия Альта-Грасиа
 • W 2000 roku była to dzielnica jezuicka i misja w Kordobie Lista światowego dziedzictwa Jako unikalny dowód działalności mnichów w Ameryce Łacińskiej.

Odwiedź punkt orientacyjny może być od wtorku do niedzieli. Bezpłatne wycieczki dostępne są o 10:00, 11:00, 17:00 i o 18:00.

Jak dotrzeć do dzielnicy jezuitów w Argentynie?

Kompleks znajduje się w centrum miasta Córdoba , do którego można latać ze stolicy kraju samolotem (czas podróży 1,5 godziny) lub jechać samochodem na drogach №№RN226 i RP51 (na trasie około 11 godzin). Podróżni przybywający do wioski docierają do takich ulic: Avenida Vélez Sársfield, Caseros, Duarte y Quirós i Obispo Trejo.

Jeśli interesuje Cię historia Argentyny lub starożytne budowle religijne, to dzielnica jezuicka i misja w Kordobie - najlepsze miejsce do tego.

Окружающий парк