Argentyna - gorący, słoneczny kraj, ale mimo to jest kilka cudownych ośrodki narciarskie . Cerro Castor jest jednym z nich, jest najmłodszym, nowoczesnym i popularnym wśród turystów. Jest odpowiedni dla doświadczonych sportowców, miłośników jazdy na nartach i rodzin z dziećmi. W Cerro Castor znajdziesz wiele odkryć i miłych chwil, niezapomnianych wrażeń i, oczywiście, niesamowitych wakacji.

Informacje ogólne

Ośrodek narciarski Cerro Castor został otwarty w 2002 roku przez słynnego sportowca Deli Run. Znajduje się na szczycie o tej samej nazwie, którego wysokość sięga 1057 m. 26 km od ośrodka znajduje się mały turystyczne miasto Ushuaia , jest centralnym w prowincji Tierra del Fuego (na tytułowym wyspa ). Ośrodek narciarski uważany jest za najbardziej wysunięty na południe kurort na świecie ze względu na położenie na skrajnym południu wyspy.

Расположение трасс и подъемников

Sezon turystyczny i pogoda

Sezon narciarski w Cerro Castor rozpoczyna się w lipcu i trwa do połowy października. W tym okresie na stokach ustala się stabilny klimat, kłęby bujnego śniegu, a maksymalna temperatura powietrza osiąga + 4 ° С. W pozostałych miesiącach roku jazda na nartach jest niemożliwa ze względu na podmuchy wiatru (zimą), marznący deszcz (w listopadzie) i wysoką temperaturę powietrza (późną wiosną).

Спуск по черной трассе

Trasy i wyciągi

Cerro Castor - stworzony przez profesjonalny ośrodek narciarski, więc na nartach są wszystkie niezbędne warunki i sprzęt. Różnica wysokości między stokami wynosi 772 m. Na zboczu góry znajduje się szeroki pas narciarski - od 195 do 1057 m. W sumie w ośrodku jest 19 stoków, z czego 6 to czerwone, 5 to niebieskie, 5 to czerwone, a 3 to czarne. Długość tego ostatniego osiąga 3 km. W Cerro Castor znajduje się certyfikowany tor FIS, w którym odbywają się światowej klasy zawody sportowe pod koniec sezonu turystycznego.

Do wysokości stoków narciarskich, windy pomogą Ci wspiąć się, co w ośrodku 6 to: krzesło dla 4 osób - 3 szt., Teleski - 2 szt. i jeden dla dzieci (dla dzieci od 8 do 15 lat). W pobliżu nich można znaleźć punkty wypożyczenia sprzętu i kupić wszystko, co jest niezbędne do jazdy na łyżwach. Ponadto w ośrodku pracuje 9 profesjonalnych instruktorów. Przez krótki czas nauczą Cię umiejętnie zarządzać nartami i zjeżdżać na niebieskich stokach.

Подъемник teleski

Rozrywka

W ośrodku możesz uczyć się w 3 szkołach specjalizujących się w aktywnej rekreacji na śniegu:

  1. Szkoła narciarska i snowboardowa. Tutaj możesz nauczyć się profesjonalnego snowboardu, hokeja na lodzie lub piłki nożnej. Zajęcia w szkole odbywają się indywidualnie iw grupach. Średnio koszt 5 klas kosztuje 78 euro.
  2. Szkoła dla dzieci. To wspaniałe miejsce stworzone z myślą o rozwoju i szkoleniu dzieci na nartach. W szkole często odbywają się turnieje i wyścigi dzieci. Drobni zwycięzcy otrzymują ogromne zniżki na usługi ośrodka narciarskiego. Tutaj uczą dzieci od 6 do 14 lat. Koszt pięciu klas to równowartość 36 euro.
  3. Snowpark. To miejsce jest przeznaczone dla osób, które ukończyły już szkolenie w dwóch innych szkołach i mogą ćwiczyć w rzeczywistych warunkach. Tutaj znajdziesz lodowisko, snowboard, piłkę nożną, hokej i jazdę na nartach. Aby spędzić dzień w parku, trzeba zapłacić 17 euro (dla dzieci - 10).
Ski&Snowboard School

W ostatnim miesiącu sezonu turystycznego (październik) w Cerro Castor odbywają się zawody sportowe, w których można wziąć udział lub po prostu obejrzeć takie widowiskowe wydarzenie. Główny wakacje Ośrodek uważa się za dzień zamknięcia Cerro Castor. Odbywa się w połowie października (data zależy od warunków pogodowych). Obowiązkowe przedmioty do świętowania to darmowe słodkie słodkości, dyskoteki, występy znanych piosenkarzy i eleganckie świąteczne fajerwerki.

В день закрытия горнолыжного курорта

Hotele wypoczynkowe

Niestety ośrodek nie działa hotele lub pensjonaty. Turyści są przyzwyczajeni do pozostania w hotelach w mieście Ushuaia, a jest ich około 10. W sezonie turystycznym jest wiele osób w hotelach, więc musisz zarezerwować pokoje z wyprzedzeniem. Najpopularniejsze wśród podróżnych to:

  • Los Cauquenes Resort & SPA 5 *;
  • Fueguino Hotel 4 *;
  • Cilene del Faro 4 *.
Номер в Cilene del Faro

Gdzie zjeść?

Twórcy ośrodka zadbali o to, aby miłośnicy narciarstwa alpejskiego mogli odpocząć i dobrze zjeść. Istnieje 5 doskonałych restauracji w Cerro Castor: La Morada del Aguila, Snowbar, Parador Cota, Cota 480 i El Parador La Barra. W nich można spróbować europejskich i narodowe argentyńskie dania w przytulnej atmosferze iw pełni zyskują siły przed dalszymi zjazdami.

Ресторан Cota 480

Droga do ucieczki

Dojazd do Cerro Castor jest dość prosty i szybki. Tylko 50 km od hotelu znajduje się międzynarodowa lotnisko z którego autobusy do Ushuaia . Jeśli podróżujesz samochodem prywatnym, wybierz trasę numer 3. Istnieją także godzinowe autobusy publiczne u podnóża Cerro Castor.

Сноубординг в Серро Кастор