Według terytorium Urugwaj płynąca rzeka Rio Negro - dopływ Urugwaj , który pochodzi z płaskowyżu brazylijskiego i płynie z zachodu na wschód kraju. Znalezienie rzeki Rio Negro na mapie jest bardzo łatwe - wydaje się, że kraj dzieli się na dwie części: północną, która obejmuje 6 departamentów, i południową (w tym 13 departamentów). A w środku - i praktycznie w centrum Urugwaju - znajduje się zbiornik o tej samej nazwie.

Река Рио-Негро на карте

Nie należy go mylić z rzeką Rio Negro, która jest dopływem Amazonki i rzeką Rio Negro w Argentyna na północy Patagonia , która wpada do Oceanu Atlantyckiego. Chociaż na ogół wszystkie trzy rzeki są zobowiązane do podania nazw swoich barw wodnych: jeśli spojrzysz na rzekę Rio Negro na zdjęciu, zobaczysz, że naprawdę jest to "czarna rzeka".

Вода в реке действительно черная Znaczenie rzeki dla kraju

Dorzecze Rio Negro jest ograniczone w północno-zachodniej części Cuchillo de Aedo, a na południowym zachodzie przez Kuchilla Grande. Łączna powierzchnia basenu wynosi 70714 mkw. km.

Rzekę Czarną w Urugwaju odgrywa dość ważną rolę: po pierwsze, w dolnym biegu jest żeglowna (do miasta Mercedes) i jest ważną arterią transportową. Po drugie, są tam dwie elektrownie wodne.

W środkowym biegu rzeki znajdują się zbiorniki Rio Negro i Rincon del Bonnet, drugi ma również inną nazwę - Gabriel-Tierra. Zbiornik Rio Negro na mapie kraju zajmuje dużo miejsca - jego powierzchnia wynosi 10 360 metrów kwadratowych. km; jest największy w Ameryce Południowej.

Водохранилище на карте Turystyka na Rio Negro

Czarna Rzeka jest ważną atrakcją turystyczną. Podróżni są przyciągane nie tylko kolorem: uważa się, że jego wody mają właściwości lecznicze, a wielu przybywa na brzeg rzeki, aby pływać i pozbyć się chorób. W odpowiednim czasie ta woda w beczkach na polecenie gubernatora została wysłana do Hiszpanii dla króla Karola IV.

Туризм на реке

Nad brzegiem rzeki są piękne Plaże . Najbardziej "turystycznymi" są miasta Paso de los Toros, położone nad brzegiem zbiornika Rincon del Bonete i Palmar Nacida. Pierwsza oferuje bardziej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, wygodne kempingi, a druga słynie z oszałamiająco pięknych krajobrazów.

Водохранилище - вид из иллюминатора самолета