Urugwaj - jeden z najbardziej malowniczych i, niestety, niedocenianych krajów Ameryki Południowej. Pomimo bardzo niewielkich rozmiarów w porównaniu z sąsiednimi "gigantycznymi" stanami, ta urocza kraina jest pełna niesamowitych miejsc i niepowtarzalnych atrakcje nawet poza metropolią Montevideo . Ciudad de la Costa jest uważane za jedno z największych miast w Urugwaju - doskonałe wybrzeże ośrodek wypoczynkowy w południowej części kraju. Opowiedz o funkcjach pozostałych tutaj.

Informacje ogólne

Ciudad de la Costa (przetłumaczone z hiszpańskiego - "miasto wybrzeża") jest częścią departamentu Canelones i jest największym miastem w regionie pod względem liczby ludności. Obecnie na jej terytorium mieszka ponad 115 000 osób. Chociaż główną działalnością mieszkańców jest rolnictwo i produkcja produktów mlecznych, turystyka w mieście Ciudad de la Costa odgrywa bardzo ważną rolę. Powód tego, oczywiście, korzystne położenie wzdłuż najlepsze plaże urugwajskie .

Klimat w tym regionie jest wilgotny, subtropikalny, z gorącym latem i łagodnymi zimami. Jeśli głównym celem przyjazdu jest wakacje na plaży, preferowane są okresy od grudnia do lutego, kiedy temperatura wynosi +25 ... + 27 ° С. Jeśli przyciągniesz więcej dziedzictwa kulturowego miasta, możesz podróżować w dowolnym sezonie, ale zauważ, że w czerwcu i lipcu spada najwięcej opadów.

Вид на город с высоты птичьего полета

Co warto zobaczyć w Ciudad de la Costa?

Ośrodek ten znany jest w Urugwaju i poza granicami kraju jako miasto cyganerii, na którego terytorium znajduje się jedna z najpopularniejszych plaż w kraju. Wszystkie są dość dobrze rozwinięte, więc w szczycie sezonu przyjeżdżają tu zarówno miejscowi, jak i turyści. Według opinii, najlepsze są:

 • Playa de San José de Carrasco;
 • Playa de Lagomar;
 • Playa de Ciudad de la Costa.
Плайя де Лагомар

Ponadto miasto ma wiele atrakcji kulturalnych i przyrodniczych:

 • Park Roosevelta (Parque Franklin Delano Roosevelt). Bardzo popularne miejsce, idealne na pikniki, wycieczki rowerowe i rodzinne zajęcia na świeżym powietrzu.
 • Парк Рузвельта
 • Muzeum Aeronautyki (Museo Aeronautico) jest jednym z nielicznych muzeów w mieście, w którym będzie interesujące prowadzenie czasu dla dorosłych i dzieci. Kolekcja poświęcona jest historii lotnictwa Urugwaju, a w szczególności Ciudad de la Costa.
 • Музей аэронавтики
 • Park rozrywki Blu Park to najlepsze miejsce na rodzinne wakacje. Wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku, kolejek górskich i trampolin są otwarte dla turystów przez cały rok.
 • Парк развлечений

Gdzie się zatrzymać?

Ciudad de la Costa ma wiele doskonałych opcji zakwaterowania. Wśród najbardziej popularnych wśród turystów są:

 • Mini-hotel El Bambu, który oferuje gościom bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, wypożyczalnię rowerów i sprzęt do grillowania. Koszt pokoju dwuosobowego na dzień - od 100 $.
 • Мини-отель El Bambu
 • Hotel Bahamas to doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, 5 minut spacerem od parku Roosevelta. Charakterystyczną cechą hotelu jest część wypoczynkowa z odkrytym basenem na dachu. Cena za 1 noc - 55-80 USD.
 • Отель Bahamas

Miejskie restauracje

Jeden z głównych ośrodków turystycznych kraju zapewnia gościom doskonałą obsługę i dużą liczbę lokali na każdy gust:

 • pizzeria "Portugalia" - pomimo tak dużej nazwy, menu w tym lokalu jest tradycyjnie włoskie (pizza, makaron, lasagne, itp.);
 • Restauracja Los Faroles to doskonały wybór dla tych, którzy chcą spróbować narodowa kuchnia urugwajska ;
 • Cafe Empanadas de la Espiga to niewielki obiekt, w którym można skosztować pysznych torb z empanadas z różnymi nadzieniami.
Ресторан в Сьюдад-де-ла-Коста

Przydatne informacje dla turystów

5 km od centrum Ciudad de la Costa Międzynarodowy port lotniczy Carrasco z którego można dostać się do miasta taksówką lub korzystając ze zwykłego autobusu. Również na terenie głównych "bram lotniczych" kraju znajduje się kilka biur różnych wypożyczalni samochodów, gdzie każdy (jeśli ma międzynarodowe prawo jazdy) może wypożyczyć samochód.

Аэропорт Карраско