Państwo Urugwaj - atrakcyjne miejsce turystyczne. Podróżowanie po kraju jest bardzo wygodne, ponieważ nie ma znanej urbanizacji i nieprzyjemnego zamieszania. I takie skromne miasto, jak Salto, jest już niezwykłe ze względu na swoją wielkość.

Odkryj miasto Salto

Miasto Salto jest centrum administracyjnym departamentu o tej samej nazwie i ważnym porcie na Rzeka Urugwaj . Historia Salto trwa od 1756 roku, kiedy w tym miejscu istniały brazylijskie fortyfikacje. Formalne rozliczenie powstało w 1817 roku.

Флаг Сальто

Nazwa Salto należy do drugiego co do wielkości miasta w Urugwaju po stolicy - Montevideo gdzie żyje ponad milion obywateli. Według oficjalnego spisu ludności w 2011 roku w Salto mieszkało 104 028 mieszkańców. W ciągu ostatnich dwudziestu lat miasto aktywnie się rozwija i rozwija, obecnie liczba mieszkańców przekracza 110 tys. Salto - jedyne miasto w Urugwaju, którego populacja przekracza 100 tysięcy osób.

Do niedawna miasto istniało dzięki rozwojowi przemysłu stoczniowego i przetwórstwa mięsnego. W pobliżu znajduje się wiele plantacji cytrusów, arbuzy, winogrona, pomidory. W ostatnich latach działalność turystyczna zyskuje na popularności, podobnie jak handel z Argentyną. Obraz turystyczny Salto - ekscytujące życie nocne: kluby, imprezy, dyskoteki.

Ночная жизнь

Salto dał pisarzy Urugwaju, takich jak Enrique Amorim i Horacio Quiroga. Są też legendy o urodzonych tu piłkarzach i kręcących filmy: José Leandro Andrade, Pedro Vergilio Rocha, Luis Alberto Suárez i Edinson Cavani.

Хосе Леандро, легенда футбола

Gdzie jest miasto Salto?

Geograficznie miasto Salto znajduje się w północno-zachodniej części Montevideo, 496 km od hotelu i 120 km na północ od miasta. Paysandu . Salto znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Urugwaj. Po drugiej stronie rzeki od Salto jest concordia city - to jest terytorium Argentyna . Dwa brzegi połączone są zaporą Salto Grande. Jest zbudowany 12 km w górę rzeki i jest rodzajem mostu.

Плотина Сальто-Гранде

Zabytki i atrakcje w Salto

Głównymi atrakcjami miasta są:

  • pomnik architekta Diesta Eladia , autor wielu miejskich budynków, jest zainstalowany przy wejściu do miasta;
  • Jose Artigas Square i pomnik poświęcony mu;
  • Bezpłatny Zoo Zoologico de Salto;
  • Avenue Calle Uruguay i El Mirador - najwyższy budynek w mieście;
  • kurort termalny Fuente Salto .
Памятник Хосе Артигасу

Jeśli planujesz chodzić po mieście, to wiedz, że w jego centrum koncentrują się najważniejsze i wysokie budynki, a ciche i spokojne dzielnice są bliżej obrzeży. Polecamy odwiedzić największy park miejski Solari (Słoneczny Brzeg) i zrelaksować się na miejscu plaże . Spacery na wsi przedstawią szereg pozytywnych emocji oraz pięknych i różnorodnych krajobrazów.

Апельсиновые сады в Сальто

Dla wczasowiczów w mieście Salto zbudował wspaniały Park wodny Aquamania i duże spa. Miasto jest pełne życia nocnego: barów, dyskotek, restauracji i klubów nocnych.

Спа Termas del Dayman

Transport w Salto

Graniczne położenie miasta i dostępność portu sprawia, że ​​jest to ważny obiekt i węzeł komunikacyjny. Strategiczna droga krajowa nr 3 przebiega przez Salto, a międzynarodowe lotnisko Nueva Hesperides znajduje się na przedmieściach. Rozwój handlu z Argentyną i sąsiednimi regionami odbywa się również za pośrednictwem komunikacji kolejowej, a samo miasto ma dobrze rozwiniętą sieć tras autobusowych.

Город-порт

Salto Hotele i restauracje

W mieście przygranicznym podróżni zwykle pozostają przez dwa lub trzy dni. Turyści, którzy przyjeżdżają do źródeł termalnych, mieszkają i odpoczywają tu znacznie dłużej. Ale niezależnie od celu wizyty w mieście Salto, możesz znaleźć zakwaterowanie na każdą okazję: od taniego hostelu do hotelu 4-5 gwiazdek. Zalecamy zwrócić uwagę na takie hotele jak Salto y Casino, ART DECO, Loft Salto, Eldorado i Los Cedros.

Отели Сальто

Istnieje więcej obiektów gastronomicznych w Salto niż hotele . Są to kawiarnie typu fast food i samoobsługowe, jedzenie na zamówienie i dania na wynos, restauracje narodowy urugwajski , Argentyńczyk Kuchnie amerykańskie i europejskie. Niemal wszędzie oferowane są egzotyczne dania lokalne i zwykłe menu na waszym kontynencie. Zwróć uwagę na miejsca takie jak Krep's Cafe, Casa Alianca, Casa da Tia, Padaria Alianca i Terra Caicara.

Сальто - рестораны

Jak dostać się do miasta Salto?

Najłatwiejszą opcją jest podróż samolotem. Lotnisko przyjmuje zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe. Turyści przyjeżdżają również do portowego miasta Salto statkami wycieczkowymi. Ze stolicy Urugwaju Montevideo regularne autobusy jeżdżą do Salto: czas podróży wynosi około 6 godzin. Ze strony Argentyny wygodniej jest przejść przez tamę lub promem.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do samodzielnego podróżowania, kieruj się współrzędnymi: 31 ° 23'18 "y.sh. i 57 ° 57'38 "w.