Południe Paragwaj zdobi jedno z największych miast w kraju - Ciudad del Este (Ciudad del Este), co z hiszpańskiego oznacza "Oriental City". Jest stolicą departamentu Alto Paraná i głównym centrum handlu Paragwaju.

Miasto wczoraj i dziś

Ciudad del Este powstał w 1957 roku. Nazwa miasta zmieniała się kilka razy i zawsze była związana z nazwiskami władców. Modern pojawił się w 1989 roku. Dziś w mieście mieszkają głównie obcokrajowcy. Ich liczba sięga 400 tysięcy osób.

Cechy klimatyczne

Pogoda w Ciudad del Este w Paragwaju jest bardzo osobliwa. Czerwiec i lipiec są uważane za najzimniejsze i najbardziej suche. W tych miesiącach powietrze ledwie się nagrzewa do + 16ºС. Najcieplejszym i najgorętszym miesiącem w Ciudad del Este jest styczeń. Paski termometru w tym czasie ustalają znak przy + 26ºС, występują obfite opady. Ogólnie rzecz biorąc, klimat jest łagodny.

Zabytki

Wśród popularnych atrakcji turystycznych miasta należy zwrócić uwagę na:

 1. Główną dumą Ciudad del Este jest gmach Gminy , która wyróżnia się pięknem i wspaniałością. Finansowanie projektu i budowy zapewnione przez Tajwan.
 2. Здание Муниципалитета
 3. Jednym z głównych miejskich atrakcje uważany za most przyjaźni łączącej Ciudad del Este z brazylijskim portem Foz do Iguaçu. Został wzniesiony w 1965 roku, jego długość wynosi 553 m.
 4. Мост Дружбы
 5. Uważa się, że inną atrakcją Ciudad del Este jest Elektrownia wodna Itaipu będąc jednym z największych na świecie.
 6. Гидроэлектростанция Итайпу
 7. Charakterystyczne dla miasta są proste ulice , dzielące jego terytorium na idealne dzielnice. Są zamieszkane przez narodowość.
 8. Улицы Сьюдад-дель-Эсте
 9. W pobliżu Ciudad del Este są znane na całym świecie Iguazu Falls Największym z nich jest wodospad diabelskiego gardła, wysoki na 82 m. Całkowita liczba szalejących strumieni wody wynosi 275 wodospadów.
Водопады Игуасу

Co zabrać ze sobą?

W Ciudad del Este turyści mogą kupować sprzęt fotograficzny, sprzęt elektroniczny, biżuterię, z których większość jest oryginalna.

W Ciudad del Este znajduje się wiele sklepów, centrów handlowych, rynków, straganów, gdzie można kupić absolutnie każdy produkt.

Рыночная площадь

Hotele

Ponad 20 pracuje przez całą dobę w mieście hotele i hotele różne poziomy. W razie potrzeby urlopowicze będą mogli znaleźć miejsce na pobyt, które zaspokoi ich potrzeby. Najpopularniejsze hotele to hotel Megal Suites, Gran Nobile Hotel & Convention, Hotel Piazza Centro. W każdym z nich znajdują się doskonałe restauracje, baseny i centra fitness, sale gier.

Один из отелей города

Restauracje

Ciudad del Este pełne jest modnych restauracji i małych kawiarni, w których można skosztować dań kuchni europejskiej i lokalnej. Kuchnia paragwajska . Większość tych instytucji znajduje się w centralnej części miasta. Cena i jakość świadczonych usług mile zaskoczy odwiedzających.

В одном из ресторанов города

Bezpieczeństwo turystyczne

Niestety, sytuacja przestępstwa w Ciudad del Este jest niekorzystna. W mieście i jego okolicach często popełniane są zbrodnie o różnym nasileniu. Zapamiętaj zasady bezpieczeństwa osobistego.

Jak się tam dostać?

Tylko 23 km od centrum Ciudad del Este znajduje lotnisko Ciudad del Este Guarani, przyjmując loty międzynarodowe i krajowe. Po przyjeździe można zamówić transfer do hotelu lub taksówką, transport publiczny do dowolnej części miasta.

To jest interesujące:

 • ruch na ulicach miasta odbywa się niezależnie od sygnalizacji świetlnej;
 • Ciudad del Este - miejsce, w którym można zobaczyć najdroższe samochody na świecie;
 • tutaj filmowano amerykański serial telewizyjny "Miami Police" i "Departament moralności".