Wszyscy wielokrotnie spotykaliśmy się z tym, że niektóre miasta Starego i Nowego Świata mają tę samą nazwę. I wydaje się, że Hiszpanie w rozwoju nowych kontynentów w tej sprawie wyprzedzają swoich odwiecznych rywali, Brytyjczyków i Francuzów. Nazwa "San Lorenzo" została od razu przypisana do kilku osiedli w Ameryce Środkowej i Południowej. A jedno z tych miast jest popularnym miejscem wypoczynku. Republika Hondurasu .

Przeczytaj więcej o San Lorenzo

Miasto San Lorenzo (San Lorenzo) jest w niepełnym wymiarze czasu gmina Honduras i należy do departamentu Valle. Znajduje się w południowej części kraju, gdzie przemysł turystyczny aktywnie rozwija się w ostatnich latach. To miasto znajduje się zaledwie 100 km na południe od stolicy Hondurasu, a miejscowy port Henecan jest uważany za największy na wybrzeżu Pacyfiku. Do granic z Nikaraguą, zaledwie 80 km, a do Salwadoru, a jeszcze mniej - 34 km.

Choć samo miasto przygotowuje się do świętowania 500-lecia (data założenia osady to 1522), to jednak status miasta San Lorenzo otrzymano dopiero w 1909 roku. Od tego momentu mała osada zaczęła się rozwijać i rosnąć. Dzisiaj przez nią przebiega Autostrada Panamerykańska.

Jeśli chodzi o populację, według spisu z 2013 roku w mieście zarejestrowanych jest 30 268 mieszkańców, teraz liczba ta zbliża się do 35 000 mieszkańców. Turystyka nie jest jedynym rodzajem głównej działalności mieszkańców San Lorenzo: setki lat temu tutaj nadal aktywnie łapią, przetwarzają i sprzedają różne owoce morza i zajmują się rolnictwem.

Рынок

Zabytki i atrakcje w San Lorenzo

Jeśli chcesz, w każdym mieście możesz znaleźć atrakcje, które sprawią, że Twoje wakacje będą bardziej intensywne:

 1. House of Culture - istnieje wiele książek, które pomogą Ci poprawić język hiszpański. Istnieje również duża kolekcja obrazów i innych dzieł sztuki.
 2. Stary kościół Jezusa Chrystusa jest jednym z najpiękniejszych budynków religijnych w mieście.
 3. Wyspy przybrzeżne - można do nich łatwo dotrzeć promem lub wynajętą ​​łodzią. Z wysp sąsiednich Nikaragui i San Salvador.
 4. Warto zwrócić uwagę na lokalne plaże ozdobiony białym piaskiem i przybrzeżnymi palmami. Laguna Pacyfiku jest odpowiednia na relaksujące wakacje: tu rzadko występują fale, a wejście do wody jest łagodne.
 5. Odwiedź rynek centralny o nazwie South Alley . Jest uważany za najczystszy, zadbany i piękny w całym Hondurasie.
 6. Nie zapomnij o odpoczynku na plaży, wędkarstwie morskim, nurkowaniu i spacerach morskich .
Морской отдых

Hotele i restauracje

W turystycznym południowym mieście San Lorenzo znajdziesz hotel o dowolnym poziomie: od dwóch do pięciu gwiazdek. Możesz osiedlić się w mini-hotelu lub wynająć bungalow lub willę na wybrzeżu. W większości hoteli można skorzystać z całodobowej obsługi, wypożyczalni samochodów, rowerów, sprzętu podwodnego i sprzętu sportowego. Ponadto goście mają możliwość zamówienia osobistego menu w restauracji oraz wizyty w basenie i sali fitness. Przyjrzyj się bliżej takim instytucjom, jak:

 • Hotel Villa Concha-Mar;
 • Hotel Bella Mar D 'Licoso;
 • Hotel y Club Morazán.
Отели Сан-Лоренсо

Kawiarnie i restauracje w mieście nawet więcej niż hotele . W każdej instytucji menu pełne jest dań ze świeżych lokalnych owoców morza. Amerykański, meksykański, europejski i Kuchnia narodowa Hondurasu : możesz łatwo znaleźć najbardziej popularne i popularne dania. W niektórych instytucjach możesz złożyć indywidualne zamówienie lub zjeść kolację. Do najbardziej popularnych restauracji należą:

 • Rafa Chico Face;
 • Cafe Helados Sarita;
 • Restauracja Restaurante La Playa;
 • Restauracja Bahia Azul.
Рестораны Сан-Лоренсо

Jak dostać się do San Lorenzo?

Pomimo faktu, że na północny zachód od miasta znajduje się aktywny pas startowy, najbliższy lotnisko w które wchodzisz jest w Tegucigalpe . Stąd można dostać się do San Lorenzo przez transfer, taksówkę lub regularny autobus.

Jeśli podróżujesz po kraju samemu, kieruj się współrzędnymi miasta: 13 ° 22'00 "N. i 87 ° 16'00 "w.