Trinidad w Paragwaj jest historycznym centrum kraju, a jednocześnie największym centrum misyjnym, w którym zachowały się jezuickie osady. Miasto jest niezwykle piękne i bogate w zabytki sztuki, które co roku przyciągają tysiące turystów z całego świata.

Lokalizacja

Miasto Trinidad (nazwa hiszpańska - Trinidad) znajduje się około 300 km na południowy wschód od stolicy Paragwaju, Asuncion blisko granicy z Argentyna . Znajduje się na małym pięknym wzgórzu nad zatoką rzeki Paraná (w języku hiszpańskim - Bahía de Parana).

Historia miasta Trinidad

Trynidad odegrał bardzo ważną rolę w historii Paragwaju. W czasie, gdy hiszpańscy konkwistadorzy zaczęli podbijać ziemie kontynentu południowoamerykańskiego, niszczyć miasta i zabijać lokalnych mieszkańców, mnisi jezuici osiedlili się w tych stronach, którzy organizowali swoje osady, budowali klasztory i kolegia. Stało się to w pierwszej połowie XVIII wieku.

Tak powstało miasto Trynidad, nazwane imieniem Świętej Trójcy. Natychmiast stał się centrum ruchu misyjnego w kraju, a jezuiccy mnisi wnieśli znaczny wkład w stworzenie Kultura paragwajska . Stworzone przez mnichów miasta opierały się na chęci promowania swoich nauk misyjnych i chciały zbudować duży kompleks religijny na tych ziemiach. Poganie, którzy tu przybyli, byli zdumieni siłą chrześcijańskiej religii i majestatem wzniesionych budynków. Dziś Trinidad posiada kawałek historii i jest bardzo popularnym miejscem turystycznym w Paragwaju.

Здание Муниципалитета в городе

Klimat w mieście

Trynidad znajduje się w południowej części Paragwaju, gdzie panuje klimat subtropikalny. Lato trwa od grudnia do lutego. W tych dniach temperatura powietrza może wzrosnąć do + 45 ° С. Okres od czerwca do sierpnia w Trynidadzie to miesiące zimowe, podczas których średnia temperatura na termometrze wskazuje około + 5 ° C. Przez cały rok jest tutaj dość wilgotno, większość opadów przypada na lato, a zima jest o wiele suchsza.

Zabytki Trynidadu

Co jest interesujące w Trinidad? Przede wszystkim są to unikalne architektoniczne struktury czasów kolonialnych. Przez cały czas swego istnienia miasto przeżyło kilka ataków i wojen, w związku z którymi nie wszystkie zabytki sztuki przetrwały do ​​dziś. Z tych kultowych miejsc, które możemy zobaczyć na zdjęciu miasta Trynidadu lub na żywo podczas trasy, zauważymy starożytne misje Jezusa de Tavarange i La Santima-Trinidad de Paraná zbudowany w XVII-XVIII wieku. Są one otwarte dla publiczności od 7:00 do 19:00 w lecie i od 7:00 do 17:30 w zimie. Podobne struktury można zobaczyć w San Ignacio Guasu i Santa Maria.

Ла-Сантима-Тринидад-де-ПаранаРуины миссий Тринидад и Хесус

W Trynidadzie jest także wiele starych małych kościołów. Większość budynków jest częściowo lub całkowicie zniszczona, niektóre mają tylko fundament i / lub część ścian. Jednak nocą wszystkie ruiny i masywne ściany są oświetlone, co nadaje miastu niepowtarzalny i fascynujący wygląd. Ruiny starożytnego klasztoru i misje jezuitów wymienione powyżej w Trynidadzie w Paragwaju znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Останки стены древней иезуитской миссии

Zakwaterowanie i wyżywienie w Trinidad

W Trynidadzie i okolicach jest ich kilka hotele i mini-hotele. Najpopularniejsze miejsca pobytu w mieście to Country Hotel. Kilka innych hoteli znajduje się w odległości 20-30 km od centrum miasta (Gardenia, Arthur Shambala, Leila Hostal, Maria).

W mieście jest kilka kawiarni, w których można zjeść. Jeśli mówimy o restauracjach, lepiej udać się do najbliższego główne miasto Encarnacion gdzie wybór instytucji jest znacznie większy.

Jak się tam dostać?

Droga do miasta Trinidad w Paragwaju jest bardzo trudna. Chodzi o to, że nie ma bezpośrednich lotów do Paragwaju z Rosji, Europy i USA, więc lot do jednego z międzynarodowych lotnisk w kraju będzie musiał odbywać się z dwoma transferami, na przykład, w jednym z miast w Europie i Ameryce Łacińskiej (Argentyna, Brazylia, itp.) d.) Najbliżej Trinidad jest lotnisko Encarnacion, położone 30 km na południowy-zachód. Z Encarnacion możesz udać się do miasta Trinidad autobusem, taksówką, pociągiem lub samochodem. Jeśli jedziesz samochodem do miasta, musisz jechać autostradą łączącą Encarnacion i Ciudad del Este .