Ostatnio coraz popularniejszym celem turystyki jest Ameryka Południowa, a wielu, po usłyszeniu pięknej nazwy "Asuncion", szuka stolicy tego kraju i jej miejsca na mapie. Czy Asuncion jest w kraj Paragwaj i jest nie tylko stolicą państwa, ale także jego historycznym, kulturalnym i gospodarczym centrum. Oto dwa największe uniwersytety w Paragwaju - Narodowy Uniwersytet w Asuncion i Uniwersytet Katolicki.

Informacje ogólne

Miasto zostało założone w 1537 roku, 15 sierpnia, a kiedy ten dzień obchodzony jest katolickie święto Wniebowzięcia Matki Bożej, nosi imię po nim (słowo "Asuncion" tłumaczy się jako "aspiracja"). Miasto rozwinęło się głównie dzięki wysiłkom zakonu jezuitów, który w tym czasie miał ogromny wpływ na te terytoria.

Asunción stał się stolicą Paragwaju zaraz po ogłoszeniu niepodległości państwa w 1811 roku. To tutaj po raz pierwszy odczytano Deklarację Niepodległości.

Городская улица

Miasto położone jest na lewym brzegu rzeki Paragwaj, do której wpada rzeka Pilcomayo. Współrzędne Asunción to -25.266667, -57.666667. Dziś miasto Asuncion na mapie zajmuje około 120 metrów kwadratowych. km, będący największą zamieszkałą miejscowością w Paragwaju. Populacja Asuncion, według danych z 2008 roku, wynosi około 540 tysięcy ludzi, większość z nich to guarani.

Асунсьон на карте

Klimat i przyroda

W Asuncion panuje tropikalny, gorący klimat. Zmiany temperatury w ciągu roku są nieznaczne: jeśli latem powietrze ogrzewa się do +28 ... + 32 ° С, to zimą - do +18 ... + 23 ° С. Poniżej + 10 ° C temperatura spada bardzo rzadko. Temperaturę zmniejszają południowe wiatry, które przynoszą zimne masy powietrza.

Opady spadają stosunkowo niewiele - tylko około 1350-1360 mm na rok. Najzimniejszymi miesiącami są styczeń (158 mm opadów), kwiecień (156 mm), luty i listopad (po 152 mm). Najbardziej suchą można nazwać lipcem - tylko 42 mm.

Miejscowość, w której znajduje się miasto Asuncion, należy do lasów tropikalnych. Tutaj można zobaczyć wiele odmian palmy, a także takie rzadkie gatunki drzew, jak chanyar, kebracho, guayakan.

Atrakcje

Jeśli przyjrzysz się uważnie, jak wygląda Asuncion na zdjęciu, widać, że architektura starej części miasta jest w stylu kolonialnym. Ze względu na swój "starszy wiek" Asuncion oferuje wiele atrakcje - Historyczne i architektoniczne:

 1. Przede wszystkim są to klasztory i świątynie , na przykład Kościół Wstawiennictwa w Asuncion, Kościół Wcielenia i Santisima-Trynidad.
 2. Старая часть города выдержана в колониальном стиле
 3. Na uwagę zasługuje także Pałac Prezydencki , którego budowę rozpoczęto w 1860 roku i który trwał ponad 30 lat, Casa de la Independencia - najstarsza budowla w mieście, w której obecnie znajduje się muzeum, Panteon Bohaterów , gdzie pochowany jest grób Nieznanego Żołnierza, pochowani są narodowi bohaterowie Paragwaju.
 4. Casa de la Independencia - самое старое здание городаПантеон
 5. Na północnych obrzeżach miasta znajduje się rezerwat przyrody Bahia de Asuncion , w którym chronione są zwierzęta i ptaki (te ostatnie zamieszkuje prawie 270 gatunków).
Природоохранные территории Баия-де-Асунсьон

Gdzie się zatrzymać w Asuncion?

W mieście można znaleźć zarówno ekskluzywne 4 * i 5 * hotele i niedrogie zakwaterowanie, w tym schroniska i pensjonaty. Najlepsze spośród hoteli można nazwać:

 • 5 * Hotel Bourbon Conmebol Convention;
 • 4 * Gran Hotel del Paraguay;
 • 5 * Hotel Villa Morra Suites;
 • 5 * La Mision Hotel Boutique.
Gran Hotel del Paraguay - один из лучших отелей в городе

Z tanich opcji najlepsze recenzje otrzymały hostele:

 • Arandú Hostal w centrum miasta;
 • Isla Francia, która ma basen, miejsce na grilla i taras słoneczny;
 • Hamaca Paraguaya Hostel,
 • hotel typu bed and breakfast Los Jazmines B & B.
Los Jazmines B&B - один из лучших недорогих вариантов жилья

Ceny mieszkań w Asuncion są wyższe niż w innych miastach Paragwaju, ale niższe niż w Europie i bardziej rozwiniętych krajach Ameryki Południowej.

Restauracje

W Asunción obie restauracje narodowej kuchni paragwajskiej oraz instytucje oferujące kuchnię w innych krajach: włoskim, japońskim, północnoamerykańskim. Jedną z najlepszych instytucji kuchni narodowej jest restauracja La Preferida; pracuje siedem dni w tygodniu do 23:00. Znany również z Mburicao Restaurante, gdzie można nie tylko zjeść kolację, ale także zjeść śniadanie i lunch, działa od 11:00 do 00:30 z przerwą od 14:30 do 20:00.

La Preferida - один из лучших ресторанов столицы

Wśród restauracji z haute cuisine również zasługują na uwagę:

 • Tierra Colorada Gastro;
 • La Cabrera;
 • Cocina Clandestina;
 • Uvaterra;
 • Piegari;
 • San Pietro.

Możesz po prostu ugryźć:

 • Bar La Esquina;
 • Lido Bar;
 • SANTA FÉ EMPANADAS;
 • Dona Chipa;
 • Corte i Leña.

Jako wskazówkę zwyczajowo należy pozostawić 10% kwoty zamówienia.

Wydarzenia w mieście

W Asunción, a także w całym kraju, Karnawał w Paragwaju . Odbywa się w lutym. Interesujące jest zwiedzanie miasta podczas świąt religijnych:

 • Wielkanoc;
 • Boże Narodzenie;
 • Dia de San Blas - święto ku czci świętego patrona kraju (obchodzone jest na początku lutego);
 • festiwale Cerro Cora (obchodzone 1 marca) i San Juan (w czerwcu);
 • dzień miasta (15 sierpnia).
Карнавал

Zakupy

W stolicy jest tylko kilka dużych centrów handlowych. Większość sklepów jest niewielka. Sklep spożywczy w Asuncion nie jest świetnym wyborem. Ale tutaj jest wiele rynków, na których można kupić zarówno żywność, jak i odzież.

Pamiątki można kupić w centrum handlowym Recova. Najbardziej popularnym wśród turystów jest koronkowe, ręcznie robione nandouti.

Сувенирный рынок

Jak dostać się do Asuncion?

W odległości 16 km od Asuncion, w mieście Luque znajduje się międzynarodowy port lotniczy Asuncion Silvio Petirossi, główny lotnisko w Paragwaju . Możesz polecieć tutaj, na przykład, z Miami lub z Buenos Aires .

Z lotniska do miasta można dojechać miejskim autobusem (ich przystanek znajduje się w pobliżu terminalu przylotów); Autobusy kursują od 5:00 do 20:00. Możesz także wziąć taksówkę; w takim przypadku będziesz musiał zapłacić około 15-20 USD za podróż. Lotnisko oficjalnie służy taksówce Remisse, działa przez całą dobę. Również na lotnisku można wypożyczyć samochód.

Аэропорт

W mieście jest także dworzec autobusowy. Znajduje się wystarczająco daleko od centrum miasta. Stąd autobusy jadą do San Lorenzo , Ciudad del Este , Pedro Juan Caballero i inne główne miasta Paragwaju.

Usługi transportowe

W mieście jest kilka linii autobusowych, jednak flota autobusowa jest stara, niewygodna, ponadto nie kursuje według harmonogramu. Nawet w tej formie transport o taryfach lepiej negocjować z wyprzedzeniem, a jeśli to możliwe, zapłacić opłatę za przejazd, aby nie było wymagane przekazanie. Taksówkarze próbują ustalić cenę kilkakrotnie wyższą niż cena rzeczywista, aby można było swobodnie negocjować przed podróżą.

Муниципальный транспорт

Interesujące fakty

Czego jeszcze nie wiesz o stolicy Paragwaju:

 • wskaźnik przestępczości w mieście jest bardzo niski;
 • Palenie w miejscach publicznych jest zabronione, wymagana jest duża grzywna za naruszenie;
 • fotografia państwowa i obiekty wojskowe są dozwolone, ale pozbawiona skrupułów policja czasami próbuje "dobrze" turystów, którzy nie wiedzą o zniesieniu zakazu.