W stolicy Paragwaj jest architekturą ciekawe miejsce , który jest symbolem bohaterskiej przeszłości i przedmiotem dziedzictwa kulturowego - Narodowego Panteonu Bohaterów. Jest on poświęcony wszystkim tym bohaterom, którzy oddali życie podczas wojny o niepodległość kraju. Dlatego jest zawsze uwzględniona w wycieczkach turystycznych po okolicy Asuncion .

Historia Narodowego Panteonu Bohaterów

Początkowo w 1863 roku na terenie tego zabytku kultury planowano wybudować kaplicę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nad nim pracował włoski architekt Alejandro Ravitsii i projektant Giacomo Colombino. Jednocześnie czerpali inspirację z budynku paryskiego Domu Osób Niepełnosprawnych. Ale z powodu wojny w Paragwaju, budowa została zawieszona.

Национальный пантеон героев в прошлом столетии

Oficjalne otwarcie kaplicy nastąpiło dopiero w październiku 1936 r. I niemal natychmiast uzyskało status panteonu. Wraz z nim został także otwarty oddzielny oratorium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W 2009 roku Narodowy Panteon Bohaterów został dodany do listy obiektów dziedzictwa kulturowego w Paragwaju.

Оратория Вознесения Пресвятой Девы Марии

Korzystanie z Narodowego Panteonu Bohaterów

Ten surowy pomnik został zbudowany jako hołd pamięci żołnierzy, którzy zginęli podczas długich wojen o wolność Paragwaju, a także polityków, którzy służyli temu krajowi. Oto słynni Paragwajczycy w Narodowym Panteonie Bohaterów:

  • pierwszy prezydent Republiki Paragwaju, Carlos Antonio López;
  • Marszałek Francisco Solano Lopez;
  • Marszałek Jose Felix Estigarribia i jego żona;
  • nieznani żołnierze;
  • 12 dzieci, które wzięły udział w tak zwanej "bitwie dziecięcej".
Саркофаги в Национальном пантеоне героев

Wydarzenia związane z Narodowym Panteonem Bohaterów

Co roku, w dniu 1 marca, w dniu bohaterów kraju, odbywa się pamiątkowa demonstracja przy ścianach tego budynku, któremu przewodniczy Prezydent Republiki. Oprócz turystów i mieszkańców, ministrowie, członkowie Kongresu Paragwaju, przedstawiciele Ministerstwa Sił Zbrojnych i urzędnicy przyjeżdżają do Narodowego Panteonu Bohaterów.

W każdą sobotę rano odbywa się uroczysta zmiana warty honorowej. W tych godzinach strażnicy, ubrani w uroczyste mundury, zmieniają się nawzajem na dźwięk orkiestry dętej. Paragwajczycy i turyści z całego świata przybywają do Narodowego Panteonu Bohaterów, aby upamiętnić ludzi, którzy oddali życie za swoją świetlaną przyszłość. Dla nich jest to miejsce pielgrzymek, w którym sprowadzają swoich krewnych, dzieci i wnuki.

День память у Национального пантеона героев

Jak dostać się do Narodowego Panteonu Bohaterów?

Ten metropolitalny punkt orientacyjny znajduje się na zachodzie Asunción , na skrzyżowaniu ulic Chile i Palmy. Aby dostać się do Narodowego Panteonu Bohaterów, musisz wziąć taksówkę, publiczną lub wynajętą transport . Z centrum stolicy można dotrzeć w 25-30 minut, kierując się drogami generałów Jose Gervasio Artigas, Costanera José Asuncion Flores, Augusto Roa Bastos lub Santisimo Sacramento.