Największa sportowa konstrukcja stolicy Paragwaj , z Asuncion można uznać za Defensores del Chaco - ogromny stadion. Tutaj odbyły się zwycięskie mecze narodowej drużyny piłkarskiej Paragwaju.

Trochę z historii budowy

Defensores del Chaco powstało w 1917 roku. Początkowo obiekt ten nosił nazwę "Puerto Sachonia", a także tytułową dzielnicę miasta. W czasie wojny domowej, która ogarnęła państwo, odbyły się ważne spotkania, żołnierze zostali powołani do wojska Paragwaju. Po kilku latach istnienia nazwa została zmieniona na "Defensores del Chaco", na cześć żołnierzy, którzy bronili tego obszaru.

Один из крупнейших стадионов Парагвая

Co jest interesujące w Defensores del Chaco?

Z biegiem lat stadion był wielokrotnie wybierany jako arena międzynarodowych turniejów piłkarskich. To właśnie ten sport przyczynił się do zwycięstwa w miejscowym klubie "Olympia" w mistrzostwach kraju, a drużyna narodowa Paragwaju zdobyła mistrzostwo Ameryki. Dziś stadion jest w stanie pomieścić co najmniej 65 tysięcy fanów. Oprócz zawodów sportowych odbywają się tu koncerty muzyczne i pokazy świetlne.

Jak się tam dostać?

Do głównego stadionu kraju można dojechać samochodem. Po prostu podaj współrzędne: -35.913744 °, -57.989028 °, które doprowadzą do podanej lokalizacji. Inna opcja: zamówić taksówkę. Jeśli lubisz chodzić, do stadionu można dotrzeć pieszo.

Во время игры