Krajowa rezerwa Cerro-Cora jest dobrze znana daleko poza nią Paragwaj i jest bardzo popularny wśród turystów z całego świata za nienaruszone piękno przyrody i bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne.

Lokalizacja:

Cerro Cora Park znajduje się nad brzegiem rzeki Rio Aquibadan, we wschodniej części Paragwaju, w departamencie Amambay, w pobliżu granicy z Brazylią. W odległości 45 km od rezerwatu znajduje się najbliższe miasto - Pedro Juan Caballero. Odległość do stolicy kraju - miasta Asuncion - 454 km.

Панорама заповедника

Historia stworzenia

Rezerwa została ustanowiona dekretem rządu Paragwaju w lutym 1976 r. Park zyskał sławę dzięki temu, że w 1870 r. Miała miejsce decydująca bitwa z Paragwajską wojną przeciwko potrójnemu sojuszowi, Argentyna , Brazylia i Urugwaj . Podczas bitwy bohater narodowy Paragwaju, marszałek Francisco Solano Lopez, którego umierające słowa "Umarłem z moim ludem" w kraju, zna wszystkich.

Co jest ciekawego w rezerwie?

Cerro-Cora prezentuje swoim gościom niesamowitą atmosferę i obecność na swoim terenie zabytków architektury i historii, ekologiczne i turystyczne atrakcje wzdłuż rzeki Aquidabán. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo, co można zobaczyć w rezerwie:

  1. Krajobraz. To niesamowite w Cerro-Cora, ponieważ w tym miejscu znajduje się stepowa równina Chaco, liczne niskie wzgórza z sawannami na prawym brzegu rzeki Parana i lasem deszczowym, za którym jest sąsiad Paragwaju w Brazylii. Wzgórza w Cerro Cora są głównie skoncentrowane w obszarze Cordillera del Amambay. Każdy z nich ma swoją własną nazwę. Najsłynniejsze wzgórze Kora, od którego otrzymał nazwę rezerwatu. Inne elewacje nazywane są Ponta Pora, Alembic, Tanqueria i Tangaro, Myron, Guazu Tacurú Pytá itp.
  2. Гора Кора
  3. Jaskinie. Mają celtyckie pochodzenie. Hieroglify i znaki Indian w nich pochodzą z czasów prehistorycznych. Można również zobaczyć ślady epoki prekolumbijskiej Aborygenów, ludzi Tavi. Wycieczkom do jaskiń towarzyszy jedynie przewodnik.
Отдых в заповеднике

Jak się tam dostać?

Rezerwat Narodowy Cerro-Cora należy do Wielkiego Chaco (Plain of the Great Chaco), który jest w większości słabo zaludniony i jest terenem stepowym. Jedyną opcją na niezależną wycieczkę do Cerro Cora Park jest podróż wzdłuż autostrady Ruta Trans-Chaco w kierunku Dolnej Gran Chaco i miasta Filadelfia. Ponadto możesz udać się do rezerwy w ramach grupy wycieczek z przewodnikiem. W tym przypadku martw się transport w Cerro Cora nie musisz.