Na północnym zachodzie Paragwaj Soczyste równiny kłamstwa, które są jedną z największych oaz dzikich zwierząt w całej Ameryce Południowej. Tutaj w środku niezagospodarowanych i prawie niezajętych obszarów znajduje się historyczny park narodowy obrony Chaco, którego główną cechą jest bogata flora i fauna.

Historia parku obrony Chaco

Data założenia tego obiektu naturalnego to 6 sierpnia 1975 r. W tym roku rząd Paragwaju wycofał z obiegu prawie 16% gruntów Górnego i Dolnego Chaco. Umożliwiło to podział zestawu przedmioty naturalne , w tym historyczny park narodowy obrony Chaco.

Głównym celem utworzenia tego naturalnego parku jest ochrona różnorodności biologicznej regionu oraz populacji zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Kolejnym priorytetem jest ochrona suchych lasów tropikalnych.

Земли Чако, на территории которых разбит исторический парк национальной обороны

Klimatyczne i geograficzne cechy parku Chaco Defence

Ten naturalny obiekt znajduje się w strefie suchej, w której maksymalne opady wynoszą 500-800 mm rocznie. Zimą, czyli od czerwca do września, w historycznym parku narodowym obrony Chaco jest dość zimno. W ciągu dnia temperatura powietrza spada do 0 ° C, aw nocy często występują mrozy. W lecie (grudzień - luty) temperatura powietrza osiąga + 42 ° C.

Pomimo tego, że park położony jest głównie na równinach, są tu pagórkowate obszary. Są one znane jako Cerro Leon i reprezentują formację górską, której średnica wynosi 40 km, a maksymalna wysokość wynosi 600 m nad poziomem morza.

Холмистая местность Cerro Leon

Różnorodność biologiczna Chaco Defense Park

Miejscową florę reprezentują głównie kserofity, małe lasy i kłujące krzewy. Tutaj także rośnie koniczyna, niektóre gatunki chleba świętojańskiego, kaktusy i goździki powietrzne, od zwierząt na terenie historycznego Parku Narodowego Chaco można znaleźć:

  • gigantyczny pancernik;
  • mrówkojady;
  • tapiry;
  • kilka gatunków papug;
  • strusie;
  • małpy;
  • gady;
  • przedstawiciele rodziny kotów (jaguarandi, puma, ocelot, jaguar).
Представители фауны парка обороны Чако

Wszystkie powyższe zwierzęta i rośliny są chronione przez państwo. Polowanie jest tutaj zabronione, więc lokalni mieszkańcy rozmnażają się bez żadnych problemów.

W bezpośrednim sąsiedztwie historycznego Parku Narodowego Chaco znajduje się wiele innych rezerwatów i rezerwatów dzikich zwierząt, w tym:

Odwiedź ten park narodowy i inne rezerwaty, aby wędrować przez nietknięte tereny, zwiedzać rzadkie gatunki roślin i poznać lokalnych mieszkańców.

Jak się tam dostać?

Aby wejść do tego obszaru ochrony przyrody, konieczne będzie pojechanie prawie do granicy Paragwaju i Boliwia . Narodowy Park Historii Chako znajduje się prawie 100 km od granicy i 703 km od Asunción . Ze stolicą łączy drogę Ruta Transchaco. W normalnych warunkach pogodowych i drogowych cała podróż trwa około 9 godzin.

Въезд на территорию парка