W Paragwaj w departamencie centralnym znajduje się miasto Itauguá (Itauguá), które słynie ze sztuki nanduti.

Ogólne informacje o wiosce

Podstawowe fakty dotyczące Itagua to:

 1. Miasto zostało założone przez barona Martina de Barois w 1728 roku. Ma powierzchnię 122 metrów kwadratowych. km. i znajduje się na wysokości 170 m nad poziomem morza. Liczba mieszkańców wynosi 100 456 osób.
 2. Nazwa miasta pochodzi od małej rzeki Itai, która przepływa przez centrum miasta. "Ita" w języku aborygeńskim oznacza kamień, a "Gua" wskazuje nazwę lokalnego plemienia Guarani.
 3. Архитектура города
 4. Tutaj prawie cała populacja zajmuje się produkcją nandouti, które są oryginalnymi koronkami w postaci pajęczyny. Ich sprzedaż jest głównym źródłem dochodów Aborygenów. Te produkty są nie tylko wykonane jako pamiątki , ale także eksport do różnych krajów. Z tego powodu w mieście jednym z głównych obchodów jest festiwal poświęcony tego rodzaju sztuce. Słynni muzycy i aktorzy z całego kraju świętują. Po raz pierwszy taki festiwal odbył się w 1970 roku, w czerwcu.
 5. Кружева
 6. W Itaugua w Paragwaju rozwija się lokalny folklor, a wykwintna muzyka jest niezwykle popularną aktywnością wśród ludności. W mieście powstają słynne grupy: Ewolucja, Wokalne Dos i inne grupy.
 7. Gwiazdy takie jak urodzone tutaj:
  • pisarz Nicolas Coppulo;
  • poeta Feliks Fernandez, który pisał swoje prace w języku Guarani;
  • polityk i bohater wojny w Paragwaju - Juan Crisostomo.

Pogoda w Itaugua

Miasto jest zdominowane przez umiarkowanie ciepły klimat ze średnią roczną temperaturą + 23 ° C. W styczniu kolumna rtęci jest przechowywana w temperaturze + 27 ° C, aw lipcu - + 17 ° C.

Tutaj znaczna ilość zanurzenia spada podczas całego roku (1364 mm). Najczęściej pada w kwietniu (158 mm), a najmniejsza w lipcu (50 mm).

Вид сверху

Co jest wartego zobaczenia w Itaugu w Paragwaju?

W wielu miejscach osady znajdują się zabytkowe budynki zbudowane w okresie kolonialnym, kiedy rządził tu dyktator Jose Gaspar Rodriguez Francia. Spacerując po mieście, koniecznie odwiedź:

 • wzgórza Cerrito i Patio , skąd otwiera się piękna panorama;
 • Muzeum San Rafael , w którym przechowywane są różnorodne dokumenty historyczne, fotografie, artykuły gospodarstwa domowego z kolonialistów;
 • kościół dziewiczy del Rosario ;
 • Szpital Narodowy jest jedną z najważniejszych instytucji zdrowia publicznego w kraju.

Możesz również udać się na lokalny rynek i sklepy z pamiątkami.

Церковь

Gdzie się zatrzymać w mieście?

W Itaugua jest tylko jeden hotel o nazwie Olimpo Hotel & Suites. Jest to instytucja czterogwiazdkowa, w której znajduje się basen, prywatny parking, sala konferencyjna, restauracja i ogród. Dostępne są usługi prasowania i prania, a także punkt informacji turystycznej. Personel mówi po angielsku i hiszpańsku.

W odległości 10 km od wioski są jeszcze 2 hotel :

 1. Ruta Del Sol to trzygwiazdkowy hotel, w którym znajduje się basen, kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci, centrum fitness, internet jest dostępny. Restauracja serwuje dania kuchni międzynarodowej i lokalnej. Pokoje wyposażone są w klimatyzację i telewizor.
 2. Tava Glamping - kompleks trzech bungalowów, w których znajduje się jacuzzi, klimatyzacja i ogrzewanie. Obiekt zapewnia wypożyczalnię rowerów i transfer. Personel posługuje się dwoma językami.
В гостинице

Gdzie zjeść przekąskę w Itautugua?

W mieście nie ma dużych restauracji ani nocnych klubów. Tutaj są tylko małe kawiarnie, z których najbardziej popularne to:

 1. Albert's - zlokalizowany na miejscu, ale otwarty dla wszystkich. Instytucja ma duży wybór dań na ciepło i mięso, a także różne przystawki i sałatki.
 2. Arte Pizza - tutaj gotują różne rodzaje pizzy, a to świetne miejsce na przekąskę.

Jeśli chcesz iść do bardziej luksusowej restauracji, musisz udać się do pobliskiego miasteczka.

Ресторан

Jak dostać się do Itaugua?

Osada znajduje się 30 km od stolica kraju skąd można wsiąść do autobusu numer 2 lub samochodem przez Mariscal José Félix Estigarribia, Gral. Marcial Samaniego and Av. Las Residentas. Podróż trwa około godziny.

Współrzędne miasta: -25.406664, -57.361778