Argentyna - niesamowity kraj: jasny, kolorowy i bardzo kontrastowy. Nie mniej interesujące są niektóre z jego atrakcje . W tym przeglądzie omówione zostanie jedno z takich atrakcyjnych i mistycznych miejsc.

Informacje ogólne

Recoleta jest prawdopodobnie najbardziej znanym i najpiękniejszym cmentarzem na świecie. Znajduje się w stolicy Argentyny Buenos Aires , w tytułowej dzielnicy miasta, która jest uważana za jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w stolicy. Nazwa cmentarza została przetłumaczona z języka hiszpańskiego jako ascetyczna.

Cmentarz Recoleta Buenos Aires został założony 17 listopada 1822 r. Przez gubernatora Martina Rodrigueza i ministra rządu Bernardino Rivadivę na terenie przylegającym do założonego wcześniej klasztoru. Pierestrojka ostatnia na cmentarzu została zaangażowana przez inżyniera Prospera Katelina, Francuza z urodzenia.

Architektura Cmentarza Recoleta

To nie jest zwykły cmentarz w naszym rozumieniu z grobami i pochówkami. Jest to unikalny zespół architektoniczny o specyficznym układzie i majestatycznych zabytkach.

Wejście do cmentarza Recoleta w Buenos Aires zdobią majestatyczne bramy wykonane w neoklasycystycznym stylu Argentyny, wsparte kolumnami. Napis na jednej z kolumn brzmi: "Niech spoczywa w pokoju!". Wewnątrz cmentarza znajduje się wiele posągów wykonanych z marmuru w różnych stylach. Zabytki są pewnym wskaźnikiem pomyślności osoby pochowanej tu lub jego rodziny.

Cmentarz zajmuje powierzchnię 6 hektarów. Miejsca pochówku znajdują się ściśle wzdłuż ulic, które są równoległe i prostopadłe do siebie. Aleje prowadzą do cmentarzy, a na każdym grobie znajduje się szyld z grawerunkiem, na którym można dowiedzieć się, kto jest pochowany w tym czy innym miejscu. Wiele rzeźb i pomników jest dziełem słynnych rzeźbiarzy, można je bezpiecznie nazwać dziełami sztuki. Cmentarz Recoleta jest skansenem, więc tłumy turystów odwiedzających cmentarzysko codziennie nikogo tu nie zaskakują.

Sławni ludzie pochowani na cmentarzu

Recoleta była ostatnim schronieniem dla wielu sławnych ludzi w kraju. Wśród ludzi pochowanych są politycy, naukowcy, muzycy, postacie kulturalne, sportowcy, dziennikarze i wielu innych. Najczęściej odwiedzanymi grobami, wokół których znajduje się wiele legend, są:

  1. Pogrzeb Eva Peron (1919 - 1952). Była żoną dyktatora Juana Perona i jedną z najbardziej energicznych i aktywnych politycznie kobiet w Argentynie. Trzy lata po jego śmierci ciało Evity zostało skradzione, a prawie 20 lat szczątki zostały przetransportowane na cały świat, przynosząc nieszczęścia ludziom związanym z ciałem. W 1974 r. Pozostałości Perona powróciły do ​​Argentyny i zostały pochowane na cmentarzu Recoleta w krypcie Duarte. Napis na tabliczce brzmi: "Wrócę i będę milion!", A sam grób jest najbardziej popularnym miejscem na cmentarzu, do którego przybywają pielgrzymi z całego świata.
  2. Pozostałości Rufina Cambacees (1883 - 1902), córka słynnego polityka i pisarza Eugenio Cambacérès. Dziewczyna została pogrzebana żywcem, ponieważ lekarze zaatakowali katalepsję na śmierć. Grób jest ozdobiony posągiem płaczącej dziewczyny w pełni rozwiniętej, która trzyma na wpół otwarte drzwi.
  3. Grób Elisy Brown (1811 - 1828gg.) - córka słynnego admirała, popełniła samobójstwo w dniu rzekomego ślubu z powodu tragicznej śmierci oblubieńca podczas wojny. Jej krótkie życie stało się inspiracją dla wielu artystów i pisarzy.

Co musisz wiedzieć o Cmentarzu Recoleta w Buenos Aires?

Najbardziej interesujące fakty dotyczące tego miejsca są następujące:

  1. Cmentarz Recoleta znajduje się w elitarnej dzielnicy miasta i tylko bardzo zamożni obywatele mogą tu kupić miejsce. Wielu obywateli wynajmuje je na 3-5 lat, po czym trumna zostaje zabrana z grobu, a ciało zostaje skremowane i umieszczone w urnie.
  2. Na cmentarzu jest ogromna liczba kotów. Przesądni ludzie tłumaczą to faktem, że zwierzęta te są powiązane z innym światem i często widzą, co nie dostrzega ludzkiego oka i mózgu.
  3. Na cmentarzu możesz skorzystać z usług przewodnika. Wycieczki prowadzone są w języku hiszpańskim, angielskim i portugalskim. We wtorki i czwartki usługa przewodnika po cmentarzu jest bezpłatna.

Jak dostać się na cmentarz Recoleta?

Cmentarz Recoleta znajduje się w Buenos Aires pod adresem: Junín 1760, 1113 CABA. Można do niego dojechać autobusami 101A, 101B, 101C, po zatrzymaniu Vicente López 1969, lub autobusami 17A, 110A, 110B, po zatrzymaniu Presidente Roberto M. Ortiz 1902-2000. Z obu przystanków musisz trochę przejść: podróż zajmie około 5-7 minut. Alternatywa transport publiczny może służyć jako taksówka.

Recoleta w Buenos Aires pracuje codziennie od 7.00 do 17.30 godzin.

Кошки на кладбищеМогила Руфины КамбасесМогила Эвы Перон
Реколета.Вид сверхуСкульптурыУлочки Реколеты