Organizacja, która chroni światowe dziedzictwo kulturowe w 1983 roku przejął pod jego opieką jezuickie misje w regionie Guarani. Ruiny tych niegdyś kwitnących misji zostały zbudowane w XVI-XVIII wieku. W sumie istnieje 15 misji argentyńskich, ale tylko 4 z nich są chronione przez UNESCO. Piąta znajduje się w Brazylii, ale jest równa Argentynie.

Jakie są misje jezuitów?

Dla tych, którzy nie słyszeli historii powstania misji, interesujące będzie dowiedzenie się, że zostały założone w celu przekształcenia miejscowej ludności (plemiona Tipi Guarani) w katolicyzm, a także w celu ochrony ich przed dobrze prosperującym handlem niewolnikami. Misje to małe miejskie fortece, osady od kilkuset do kilku tysięcy osób. Redukcja lub osada jezuicka obejmowała świątynie, mieszkania dla Indian i białych, a także infrastrukturę właściwą w tamtym czasie.

Santa Maria la Mayor

Obniżka została ustalona w 1626 roku. Przez ten czas, w ciągu 128 lat istnienia, przeszło 993 Indian, ochrzczonych przez misjonarzy. Jednak wraz z początkiem kompanii wojskowej i wojny hiszpańsko-portugalskiej osada doszła do skutku

. Санта-Мария-ла-Майор

San Ignacio Mini

W 1632 r. W prowincji Misiones została nazwana jezuicka redukcja, zwana San Ignacio, oraz w Argentyna jest teraz jednym z pomników historii. Wtedy pojawił się styl lokalnej architektury, nazwany później barokowym Guarani. Odwiedzający będą zainteresowani obejrzeniem potężnego budynku kościelnego, który ma mury o grubości dwóch metrów i długości ponad 74 m. Na terenie misji mieszkało jeszcze 4000 tysięcy ochrzczonych Indian Guarani, a wciąż ich cmentarz.

Сан-Игнасио-Мини

Nuestra Señora de Loreto

W odległym 1610 roku kapłani społeczeństwa Jezusa w koloniach amerykańskich zbudowali misję chrztu i zamieszkania ludności indyjskiej. Zmniejszenie to stało się jednym z wielu zniszczonych w procesie operacji wojskowych podczas przejęcia kraju podczas konfrontacji hiszpańsko-portugalskiej.

Нуэстра-Сеньора-де-Лорето

San Miguel das Misouins

Chociaż misja ta znajduje się na terytorium współczesnej Brazylii, jest również uważana za jedną z pięciu redukcji jezuickich chronionych przez UNESCO w Argentynie. Aby ochronić się przed handlem niewolnikami, który rozkwitł w XVII wieku, misjonarze zakonu postanowili zbudować kościół i osiedle wokół niego. Architektem był jezuita Gean Battista Primola, który zbudował barokowy kościół. Podczas wojny z Portugalią jezuici zostali zmuszeni do opuszczenia terytorium, ale nie zastosowali się do nich i zostali zniszczeni wraz z miejscową ludnością, która nie posłuchała.

Колокол в Сан-Мигел-дас-Мисойнс

Santa ana

Ruiny misji są w niezadowalającym stanie, co nie przeszkadza odwiedzającym odwiedzić te miejsca, zaimpregnowane wielowiekową historią Indian. Redukcja została zbudowana w 1633 roku i zamieszkana przez ochrzczonych Indian, którzy widzą ich zbawienie w obliczu jezuickich braci. Mniej niż 100 lat później, w 1767 r. Misja została porzucona i częściowo zniszczona.

Миссия Санта-Ана

Jak się tam dostać?

Łatwo jest dostać się do jezuickich misji w regionie Guarani. Wszakże w prowincji, w której się znajdują, leci jak czartery i regularne loty z stolica Argentyny . Możesz dostać się tutaj z terytorium Brazylii.